Ο σκυλος μου εφαγε αλουμινοχαρτο

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
dionysia makri
Bullmastiff
Όνομα: Διονυσια Μακρη
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από dionysia makri » 08 Ιαν 2019, 18:45

Καλησπερα στην ομαδα,
Η σκυλιτσα μου σημερα τρωγοντας lavache quirit που της ειχα δωσει εφαγε κ το περιτυλιγμα(ειναι σαν αλουμινοχαρτο,φανταζομαι ολοι το γνωριζουν) χωρις να το παρω ειδηση δυστυχως.. :/
Τηλεφωνησα στον γιατρο κ μου ειπε οτι θα το βγαλει ειτε κανοντας εμετο ειτε απο τα κοπρανα εντος 5 ημερων..
Μεχρι στιγμης εμετο δεν εχει κανει κ στα κακακια της δεν ειδα κατι περιεργο(ουτε διαρροια) περα απο ελαχιστη βλεννη (ειχε ηδη τις τελευταιες μερες λιγο την κοιλιτσα της)..
Υπαρχει περιπτωση να μην βγει καθολου κ να φραξει το εντερο;η να λιωσει τελειως;
Εχω αγχωθει αρκετα :/
Ο γιατρος βεβαια μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην βγει γιατι θα ερεθισει το εντερο κ αναγκαστικα θα βγει..

Άβαταρ μέλους

ΗΛΙΑΣ
Κτηνίατρος
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ » 08 Ιαν 2019, 20:05

Λογικά θα το βγάλει με τα κόπρανα το ζώο, χωρίς πρόβλημα. Παρ΄όλα αυτά αν δεν βγει τις επόμενες ημέρες, τότε καλό θα είναι να βγάλετε μια ακτινογραφία για να δείτε αν είναι ακόμα μέσα στην κοιλίτσα του.

Ολύνθου 46 - Τούμπα Θεσσαλονίκη
Εικόνα ΤΗΛ. 2310 950700 Εικόνα 6977 340840 http://www.facebook.com/kuniatreio

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”