Χειρουργείο και δυσκοιλιοτητα

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Ευγενια1993
Puppy
Όνομα: Ευγενια

Δημοσίευση από Ευγενια1993 » 28 Οκτ 2018, 21:21

Καλησπέρα σας.
Πριν περίπου 2'εβδομάδες το τσιουαουα μου που είναι τώρα 8'ετών, το πάτησε αυτοκίνητο και του δημιούργησε 5 κατάγματα σε λεκάνη,πόδι και ουρά.
Έκανε χειρουργείο την Πέμπτη που μας πέρασε και ο γιατρός του στηριξε την λεκάνη με βίδα καθώς και το ένα κάταγμα της κνημης του ποδιού με βίδα πάλι.
Από ορεξη το σκυλάκι μ γενικά είναι Καλά, αλλά έχουμε μεγάλο πρόβλημα με τις κενώσεις.του έχει οριστεί ο ποπος του και κλαίει ασταμάτητα από πόνο για τις κενώσεις.χτες από τις 12'έως τις 5 τα ξημερώματα προσπαθούσε να κάνει κακά αλλά πραγματικά υπέφερε το ίδιο και Σήμερα όλη μέρα.
Έχετε καμία ιδέα πως πρέπει να το χειριστώ?
Έπαιρνα τον κτηνίατρο να τον ενημερώσω αλλά δεν τον έβρισκα και Έτσι αποφάσισα να μπω στο forum Μήπως έχω κάποια απάντηση από κάποιον που έχει περάσει περίπου το ίδιο.
Ευχαριστώ πολυ

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 31 Οκτ 2018, 14:07

Καλώς όρισες Ευγενία μου στην συντροφιά μας και περαστικά στο σκυλάκι σου μέσα από την ψυχή μου! (bs)

Καταλαβαίνω πόσο δύσκολη είναι η κατάσταση, πόσο υποφέρει το καημενούλικο και βέβαια πόσο μαζί του υποφέρεις και εσύ καλή μου, αλλά δυστυχώς δεν έχω αντιμετωπίσει ανάλογη περίπτωση για να σε βοηθήσω...

Εύχομαι να έχει ήδη αλλάξει η κατάσταση και να είναι τώρα που σου γράφω καλύτερα το μικρούλι σου.

Σε παρακαλώ όταν μπορέσεις γράψε μας νεώτερα για την κατάσταση της υγείας του, θα περιμένουμε με αγωνία νέα σας...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”