Αλλαγη ξηρας τροφης

(Ο σκύλος μου πίνει μπύρα!!) Εδώ μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις και πληροφορίες για την διατροφή των φίλων μας. Ιδιοτροπίες των σκύλων, σωστή-λάθος διατροφή.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
► ΔΙΑΒΑΣΕ πριν γράψεις (σχετικά με τις μάρκες σκυλοτροφών) Απαγορεύονται οι διαφημίσεις.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
irene molly
Puppy
Όνομα: irene

Αλλαγη ξηρας τροφης

Δημοσίευση από irene molly » 14 Οκτ 2018, 18:41

Καλησπερα σας!Θα ηθελα τη γνωμη σας για 3 τροφες...δεν ξερω βεβαια αν αυτο θα το δεχτειτε....belcando,happy dog,pro plan.Ειμαι αναμεσα σ αυτες τις τρεις.Τωρα δινω profine αλλα κανει πολλα κακα.4 φορες τη μερα και ειμαστε ηδη 7 μηνων και 4 κιλακια.Ευχαριστω εκ των προτερων....

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Αλλαγη ξηρας τροφης

Δημοσίευση από Morgan_A » 14 Οκτ 2018, 22:12

H belcando έχει κωδικό χωρίς σιτηρά, εγώ αυτήν θα σου συνιστούσα και θα διαπιστώσεις ότι θα μειωθούν κατά πολύ τα κακάκια.
Τα σιτηρά τα οποία στις περισσότερες τροφές είναι σε μεγάλο μάλιστα ποσοστό, δεν τα αφομοιώνει ο οργανισμός των σκυλιών, γι΄αυτό και τα αποβάλλει και φυσικά έχουν πολλά κακάκια εξ΄αιτίας αυτού...

Πέρα όμως από αυτό το πρόβλημα, τα σιτηρά είναι υπεύθυνα για μεγάλο ποσοστό σε προβλήματα υγείας, ιδίως αλλεργικά και δερματικά, αλλά όχι μόνο...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
irene molly
Puppy
Όνομα: irene

Αλλαγη ξηρας τροφης

Δημοσίευση από irene molly » 14 Οκτ 2018, 22:48

Σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

Άβαταρ μέλους

Tzakos
Dog Star ¤¤
Όνομα: Manthos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Αλλαγη ξηρας τροφης

Δημοσίευση από Tzakos » 22 Οκτ 2018, 19:37

Morgan_A έγραψε:
14 Οκτ 2018, 22:12
H belcando έχει κωδικό χωρίς σιτηρά, εγώ αυτήν θα σου συνιστούσα και θα διαπιστώσεις ότι θα μειωθούν κατά πολύ τα κακάκια.
Τα σιτηρά τα οποία στις περισσότερες τροφές είναι σε μεγάλο μάλιστα ποσοστό, δεν τα αφομοιώνει ο οργανισμός των σκυλιών, γι΄αυτό και τα αποβάλλει και φυσικά έχουν πολλά κακάκια εξ΄αιτίας αυτού...

Πέρα όμως από αυτό το πρόβλημα, τα σιτηρά είναι υπεύθυνα για μεγάλο ποσοστό σε προβλήματα υγείας, ιδίως αλλεργικά και δερματικά, αλλά όχι μόνο...
:clap :clap :clap
Η γνώση δίνει δύναμη και ο χαρακτήρας σεβασμό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ”