συναντηση με αλεπου!

Δεν βρίσκεις που να γράψεις; Γράψε εδώ!! Εδώ θα βρείτε και όλα τα Off topic
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Bad Dog Café Υπενθύμιση: Το παρόν forum δεν εξαιρείται των κανονισμών της κοινότητας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
dogo1
Bullmastiff
Has thanked: 83 times
Been thanked: 33 times
συναντηση με αλεπου!

Δημοσίευση από dogo1 » 10 Ιούλ 2018, 23:32

να πουμε και κατι ευχαριστο! σημερα στην βολτα στο βουνο,μας επιασε μια μπορα.ευτυχως ξερω ενα σπηλαιο,που το εχουν μετατρεψει σε εκκλησακι.εκει ηταν και ενας ηλικιωμενος κυριος,που τον συνανταμε συχνα-πυκνα.του λεω "περιμενετε να περασει η μπορα?"οχι το κοριτσακι μου περιμενω!ταιζε μια αγελη αλεπουδων που τον γνωριζανε!ξαφνικα εμφανιστηκε η μανα της αγελης,και μυριστηκε με τον παλλαβο σκυλο μου,χωρις να γινει το παραμικρο!!!!!η φουκαριαρα ειχε μαδησει ως και στην ουρα!!τα μικρα της εδειχναν μεγαλυτερα λογω τριχωματος.το αρσενικο κρατησε αποσταση και δεν πλησιασε.τρελλο κυνηγοσκυλο πανω στην μουρλα του,να μην γαυγισει η να κυνηγησει την αλεπου,πρωτη φορα ειδα!!!ηταν ενα απο τα ομορφοτερα σκηνικα που εχω δει στη ζωη μου!!!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 376 times

συναντηση με αλεπου!

Δημοσίευση από Morgan_A » 11 Ιούλ 2018, 03:14

Πράγματι όμορφα θα ήταν να παρακολουθήσεις όλη την οικογένεια...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
dogo1
Bullmastiff
Has thanked: 83 times
Been thanked: 33 times
συναντηση με αλεπου!

Δημοσίευση από dogo1 » 12 Ιούλ 2018, 03:43

Morgan_A έγραψε:
11 Ιούλ 2018, 03:14
Πράγματι όμορφα θα ήταν να παρακολουθήσεις όλη την οικογένεια...
τους ειδαμε ολους!και τα παιδια και την μαμα,μονο το αρσενικο κρατησε αποσταση ασφαλειας!τελικα,και το ποιο αγριο θηριο,οπως θα του φερθεις,θασου φερθει!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Bad Dog Café”