γραβατα...

Γράψε κάτι ενδιαφέρον που ξέρεις ή έχεις διαβάσει για τα σκυλιά,
κάτι που δύσκολα μπορεί να γνωρίζουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
dogo1
Bullmastiff
Has thanked: 77 times
Been thanked: 29 times
γραβατα...

Δημοσίευση από dogo1 » 05 Ιούλ 2018, 22:54

στην απογευματινη βολτα με τον dogo,συναντησα μια κυρια που ειχε πολλα χρονια στις ινδιες.μου ειπε λιγο πολυ,οτι η γραβατα στα σκυλια κατα τους ινδους,σχετιζεται με τον βαθμο αυταπαρνησης,που εχει ενα σκυλι,και για τους ινδους,αποτελει κριτηριο για την επιλογη ενος ζωου.μου ειπε επισης οτι τα μαυρα τα σκυλια ασχετα με τη ρατσα ειναι πιο αγρια και θελου περισσοτερη εκπαιδευση.απο τη μια μερια ειμαι σκεπτικος,απο την αλλη,την πιστευω!αν εσεις ξερετε κατι παραπανω,θα ηθελα να το ακουσω.

Άβαταρ μέλους

DLina
support team
Όνομα: Λίνα
Has thanked: 43 times
Been thanked: 65 times

γραβατα...

Δημοσίευση από DLina » 06 Ιούλ 2018, 06:35

Μόλις ξύπνησα, διαβάζω το μήνυμα και απορώ... φοράνε τα σκυλιά γραβάτα στην Ινδία; kez:: bigg:
Πίνω μια γουλιά καφέ, λειτουργεί επιτέλους ο εγκέφαλος και αντιλαμβάνομαι ότι εννοείς το διαφορετικό τρίχωμα στο στήθος. :wshl
(Που είσαι Nicole να με καμαρώσεις! - οι παλιοί θα καταλάβουν! bigg: )
Woofis Gomaroskilo Adopt! Don't shop!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 227 times
Been thanked: 355 times

γραβατα...

Δημοσίευση από Morgan_A » 06 Ιούλ 2018, 10:12

DLina έγραψε:
06 Ιούλ 2018, 06:35
Μόλις ξύπνησα, διαβάζω το μήνυμα και απορώ... φοράνε τα σκυλιά γραβάτα στην Ινδία; kez:: bigg:
Όχι όλα..., μερικά φοράνε παπιόν...!!! lau2: lau2: lau2:

lau2: lau2: lau2: lau2:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
dogo1
Bullmastiff
γραβατα...

Δημοσίευση από dogo1 » 09 Ιούλ 2018, 19:42

DLina έγραψε:
06 Ιούλ 2018, 06:35
Πίνω μια γουλιά καφέ, λειτουργεί επιτέλους ο εγκέφαλος και αντιλαμβάνομαι ότι εννοείς το διαφορετικό τρίχωμα στο στήθος. :wshl
(Που είσαι Nicole να με καμαρώσεις! - οι παλιοί θα καταλάβουν! bigg: )
εγω φταιω γιατι νομιζα πως η γραβατα (λευκη λωριδα στο στηθος),ανηκει στην σκυλισια διαλεκτο!τελος παντων αν καταλαβατε τι εννοω,και γνωριζετε κατι ,παρακαλω τα φωτα σας!!!!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 227 times
Been thanked: 355 times

γραβατα...

Δημοσίευση από Morgan_A » 09 Ιούλ 2018, 20:00

Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν έχει τύχει να ακούσω κάτι τέτοιο και ούτε μπορώ να πω ότι έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο από εμπειρία, τίποτα όμως δεν αποκλείεται... :nop:
Μπορεί να έχει κάποια βάση...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
dogo1
Bullmastiff
γραβατα...

Δημοσίευση από dogo1 » 09 Ιούλ 2018, 20:08

Morgan_A έγραψε:
09 Ιούλ 2018, 20:00
Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν έχει τύχει να ακούσω κάτι τέτοιο και ούτε μπορώ να πω ότι έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο από εμπειρία, τίποτα όμως δεν αποκλείεται... :nop:
Μπορεί να έχει κάποια βάση...
μου μιλουσε με τετοια σιγουρια,οτι ειναι δηλαδη αυτονοητο για αυτους και αποδεδειγμενο!εχει τετοια λωριδα οσκυλος?θα σε αγαπαει με αυταπαρνηση!ινδοι ειναι αυτοι,εχουν την κουλτουρα τους!απλως το ρωτησα,γιατι δεν ειναι σωστο να απορριπτει κανεις αβιαστα,την οποιοαδηποτε πληροφορια...

Άβαταρ μέλους

DLina
support team
Όνομα: Λίνα
Has thanked: 43 times
Been thanked: 65 times

γραβατα...

Δημοσίευση από DLina » 10 Ιούλ 2018, 06:55

Έχουμε ένα φίλο Ινδό που μιλάμε στο skype, θα κάτσω μια μέρα να τον ρωτήσω για όλα αυτά να δω την άποψή του.
Woofis Gomaroskilo Adopt! Don't shop!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ?”