κοκκινιλα στο λαιμο

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
mikejunior
Beagle
Όνομα: mike
Been thanked: 4 times

κοκκινιλα στο λαιμο

Δημοσίευση από mikejunior » 01 Ιουν 2018, 20:17

Καλησπέρα σας,το σκυλάκι μου λαμπραντορ 1 έτους εμφανισε σήμερα στο λαιμό του μια κοκκινιλα στο δέρμα και μάλλον το εξυσε επίμονα κ εφυγε το τρίχωμα,ειναι αρκετα άσχημο σαν να έχει γδαρθει βέβαια πληγή δε φαινεται να υπαρχει,ο κτηνιατρος εκλεισε κ ερχεται σαββατοκυριακο και εχω αγχος για το τι μπορει να ειναι,δεν την ενοχλει παντως και εχει διαθεση για παιχνιδι και δεν εχει αλλαξει κατι στη συμπεριφορα της,επισης μαδαει γενικα πολυ αυτη τη περιοδο αλλα λογικα μου εχουν πει οτι ειναι η εποχη της,πφφφ ανησυχω,καθε συμβουλη ευπροσδεκτη!!!

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikejunior
Beagle
Όνομα: mike
Been thanked: 4 times

κοκκινιλα στο λαιμο

Δημοσίευση από mikejunior » 04 Ιουν 2018, 20:13

Τελικα μαλλον ειναι αλλεργια στο σκαλιμπορ παρ ολο που το εχει δυο μηνες απλα τωρα με τη ζεστη την ενοχλησε πολυ,ο γιατρος μου ειπε να του βαζω σελεστοντερμ για λιγες μερες βεβαια με εχει πιασει μια ανησυχια αν θα ξαναβγει το τριχωμα σε εκεινο το σημειο

Άβαταρ μέλους

ΧαρουλαΜουρ
Puppy
Όνομα: Θεοδωρα
Has thanked: 2 times

κοκκινιλα στο λαιμο

Δημοσίευση από ΧαρουλαΜουρ » 05 Ιουν 2018, 23:59

αν το σκυλί είναι μικρό σε ηλικία ξαναβγάζει τρίχωμα ενώ όταν είναι μεγάλο όχι

Άβαταρ μέλους

ΧαρουλαΜουρ
Puppy
Όνομα: Θεοδωρα
Has thanked: 2 times

κοκκινιλα στο λαιμο

Δημοσίευση από ΧαρουλαΜουρ » 06 Ιουν 2018, 00:04

επισης τα σκυλια τα μεγαλα πεθαινουν και ωριμαζου και γενικα μεγαλωνουν πιο γρηγορα και τα χρονια περνανε πιο γρηγορα ενω στα μικροσωμα ιο αργα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”