Ινδία : Αγέλη 17 αδέσποτων σκυλιών κατακρεούργησαν παιδάκι!

Τελευταίες ειδήσεις που αφορούν μόνο τους αγαπημένους μας φίλους.
Πάντα αναφέρουμε την πηγή της είδησης.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Το περιεχόμενο της ενότητας «Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΑΣ» είναι σύνδεσμοι (links) των οποίων τα δημοσιεύματα είναι πληροφορίες του υπογράφοντος και σε καμία περίπτωση δεν εγγυόμαστε την αξιοπιστία, και τη φερεγγυότητα των.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 376 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 26 Σεπ 2017, 17:11

Δυστυχώς συνέβη και αυτό...

Αγέλη από 17 αδέσποτα σκυλιά, κατακρεούργησαν παιδάκι 4 ετών, που βγήκε να παίξει στο δρόμο με την αδελφή του.

Τραγική ειρωνεία οι γείτονες που ήταν παρόντες στο συμβάν, αντί να βοηθήσουν το μωρό που φώναζε για βοήθεια, μαγνητοσκοπούσαν το γεγονός με τα κινητά τους τηλέφωνα!!!!

Αυτοί... είμαστε κύριοι!!!
Κανονικά θα έπρεπε να μας φάνε όλους τα ζώα, να μην αφήσουν ούτε ρουθούνι από το ελεεινό είδος μας, όχι από ατύχημα έναν μια φορά στο τόσο...

http://www.diaforetiko.gr/ageli-apo-17- ... sto-dromo/

πηγή : http://www.diaforetiko.gr/
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

dogo1
Bullmastiff
Has thanked: 83 times
Been thanked: 33 times

Δημοσίευση από dogo1 » 10 Ιούλ 2018, 23:15

κατι δεν μου παει σε αυτη την ιστορια...

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 11 Ιούλ 2018, 03:03

dogo1 έγραψε:
10 Ιούλ 2018, 23:15
κατι δεν μου παει σε αυτη την ιστορια...
Η ιστορία είναι όντως περίεργη... ???
Θα πρέπει όμως να έχουμε πάντα κατά νου, ότι ο σκύλος μπορεί να έχει εξεληχθεί στον καλύτερο φίλο του ανθρώπου, αλλά από την φύση του είναι θηρευτής και αυτό υπάρχει πάντα μέσα στα ένστικτά του...!!! Όταν λοιπόν, ένας αριθμός σκύλων δημιουργήσουν αγέλη και για τους άλφα - βήτα λόγους απομακρυνθούν από την στενή επαφή που έχουν δημιουργήσει με τον άνθρωπο, δεν είναι δύσκολο να ξεπηδήσουν ένστικτα αρχέτυπα και να κάνουν επίθεση σε κάτι που για κάποιο λόγο θεώρησαν απειλή...
Από την στιγμή που ξεκινά η επίθεση, το ένα ακολουθεί ενστικτωδώς το άλλο και επειδή το παιδάκι προσπαθώντας να αμυνθεί σίγουρα δεν θα έμεινε ακίνητο, αντίθετα θα έκανε κινήσεις σπασμωδικές..., πολύ μικρό ήταν σε ηλικία, δεν ήθελε πολύ να φθάσουν τα σκυλιά στον λαιμό του... :cry:

Το θέμα είναι όμως, πως μπορεί σε μια γειτονιά που παίζουν παιδιά και γύρω γύρω υπάρχουν ένα σωρό ενήλικες, ειδικά στην Ινδία που παντού ο ένας είναι πάνω στον άλλον... και να προσπαθήσεις να απομονωθείς δεν μπορείς, να κάθονται τριγύρω και να μαγνητοσκοπούν το συμβάν και να μην αντιδρούν...!!!!

Ντροπή και αίσχος η συμπεριφορά αυτή για το ανθρώπινο είδος!!!
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

dogo1
Bullmastiff

Δημοσίευση από dogo1 » 12 Ιούλ 2018, 03:31

ανρωποφαγια στις ινδιες απο αγρια ζωα,εχει γινει στη ζουγκλα απο τιγρεις,και σε ενα αλλο μερος,απο λυκους,γιατι οι καλοι οι ανθρωποι επαιρναν τα λυκοπουλα απο τις φωλιες και τα σκοτωναν.οι λυκοι πληρωσαν με το ιδιο νομισμα.τωρα σκυλια κανονικα,να κανουν τετοιο πραγμα,μπροστα στα ματια κοσμου ειναι αδυνατον!!!!!

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 12 Ιούλ 2018, 18:22

Όχι Δημήτρη μου δεν έγινε ανθρωποφαγία..., δεν το έφαγαν, από αιμοραγία πέθανε το αγοράκι.
Τεσσάρων ετών παιδάκι ήταν, δεν ήταν δύσκολο να πεθάνει από αιμοραγία από την στιγμή που τραυματίστηκε και δεν πήγε αμέσως στο νοσοκομείο.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

dogo1
Bullmastiff

Δημοσίευση από dogo1 » 13 Ιούλ 2018, 03:31

Morgan_A έγραψε:
12 Ιούλ 2018, 18:22
Όχι Δημήτρη μου δεν έγινε ανθρωποφαγία..., δεν το έφαγαν, από αιμοραγία πέθανε το αγοράκι.
Τεσσάρων ετών παιδάκι ήταν, δεν ήταν δύσκολο να πεθάνει από αιμοραγία από την στιγμή που τραυματίστηκε και δεν πήγε αμέσως στο νοσοκομείο.
παιδακι οταν ημουν μου συνεβει κατι αναλογο.μου επιτεθηκαν καμια δεκαρια μαντροσκυλα,ξερεις εκεινα που ομοιαζουν με κολει και ημιαιμο λυκοσκυλο,εξαιρετικα αγρια και επικινδυνα.ενστικτοδως,καλυψα τα νωτα μου και αμυνθηκα με ενα σιδερο,που το μετεφερα.με δαγκωσαν σε αρκετα σημεια, αλλα κανα δυο τα χτυπησα και εγω.μου εκαναν αντιλυσικο κατευθειαν.αυτο το περιστατικο για ενα περιεργο λογο,με εκανε να αγαπησω τα σκυλια,σε μεγαλο βαθμο.τα εφερε ετσι η ζωη και αγρια σκυλια ΙΔΙΑΣ ΡΑΤΣΑΣ με προστατεψαν απο πολυ σοβαρο κινδυνο!!!τωρα εκει τι εγινε,ειλικρινα μου εναι δυσκολο να το εξηγησω!

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 13 Ιούλ 2018, 04:02

Τελικά πολλά άτομα έχουμε κατά κάποιο τρόπο σωθεί από αδέσποτα σκυλιά, δεν είμαι η μόνη... :nop:
Είναι απίστευτο αλλά αληθινό...!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

dogo1
Bullmastiff

Δημοσίευση από dogo1 » 13 Ιούλ 2018, 04:05

Morgan_A έγραψε:
13 Ιούλ 2018, 04:02
Τελικά πολλά άτομα έχουμε κατά κάποιο τρόπο σωθεί από αδέσποτα σκυλιά, δεν είμαι η μόνη... :nop:
Είναι απίστευτο αλλά αληθινό...!!!
τοτε απλως δεν υπηρχαν pit bull με αλβανο ιδιοκτητη!

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 13 Ιούλ 2018, 04:07

Ευτυχώς τότε δεν υπήρχαν πράγματι, αλλά δεν είμαστε και γάτες...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

dogo1
Bullmastiff

Δημοσίευση από dogo1 » 13 Ιούλ 2018, 04:15

Morgan_A έγραψε:
13 Ιούλ 2018, 04:07
Ευτυχώς τότε δεν υπήρχαν πράγματι, αλλά δεν είμαστε και γάτες...
τα σακατευουν στο ξυλο και τα αμολανε!ειπαμε για μερικους ο σκυλος ειναι η προεκταση του...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΑΣ”