Εγκατειλημενα σκυλια σε τρισαθλια κατασταση

Σκυλάκια που ζητούν την αγάπη σας για λίγες μέρες. th:
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εκτός του χώρου μας .... το facebook βρίθει αγγελιών με σκυλάκια που χρήζουν υιοθεσίας, φιλοξενίας, γενικότερης βοήθειας κλ.π. Αν δεν βρείτε εδώ αναζητήστε στο facebook.com/ourdogs.gr Για καθαρόαιμα απευθυνθείτε στον http://www.koe.gr :::: Απαγορεύονται αυστηρώς οι αγοραπωλησίες
ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ Υιοθετήστε ένα Αδέσποτο, κάντε click στη στοργή!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Insomniac
Saint Bernard
Όνομα: Γιάννης
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από Insomniac » 16 Ιούλ 2017, 19:30

Πριν 8 μηνες πηραμε ενα απο αυτα αλλα υπαρχουν και αλλα που κανεις δεν δειχνει να ενδιαφρεονται απο τα 25 που ειχε μια γιαγια που πεθανε.Ειναι ομοφοβικο αλλα σε πολυ καλη πια φυσικη κατασταση .

Υπαρχει καποια κρατικη αρχη να απεθυθνουμε για τα υπολοιπα ? Τα εχουν παρατησει σε ενα δωματιο στο Περιστερι στην τυχη τους . Εχω ηδη 6 σκυλια και δεν μπορω να παρω αλλο .

Ενας γιος της γιαγιας που τα ...φροντιζει δεν κανει τιποτα πια .

https://www.facebook.com/pg/Αδεσποτοι-ε ... 6029451207
Φιλικά Γιάννης

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 16 Ιούλ 2017, 22:09

Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω Γιάννη μου, αλλά αυτήν την στιγμή έχω εδώ 17 σκυλιά και 9 γάτες μέσα στο σπίτι δεν ξέρω πόσες ακριβώς έξω...

Έκανα μερικές κοινοποιήσεις, ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, μπορεί να σταθούν τυχερά και να ενδιαφερθεί κανείς.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Insomniac
Saint Bernard

Δημοσίευση από Insomniac » 16 Ιούλ 2017, 22:30

Μακαρι Σε ευχαριστω.
20170716_182951.jpg

Αυτο ειχαμε παρει εμεις ...φοβισμενο ακομα αλλα καθαρο και ταϊσμενο .
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Φιλικά Γιάννης

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 16 Ιούλ 2017, 22:36

Ψυχούλα μου, ήταν τουλάχιστον τυχερούλι... :002
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Insomniac
Saint Bernard

Δημοσίευση από Insomniac » 16 Ιούλ 2017, 22:43

Morgan_A έγραψε:
16 Ιούλ 2017, 22:36
Ψυχούλα μου, ήταν τουλάχιστον τυχερούλι... :002
Ναι αλλα αδικαιλογητα πολυ φοβισμενο .Μονο την γυναικα μου που ειναι ολη μερα μαζι χαιρεται οταν βλεπει και κανει λιγες χαρουλες.
Φιλικά Γιάννης

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 29 Ιούλ 2017, 20:32

Αδικαιολόγητα βάσει των όσων ζει μαζί σας Γιάννη μου, δεν ξέρεις όμως τι έχει ζήσει πριν έρθει κοντά σας...

Προσωπικά δεν θεωρώ τίποτα αδικαιολόγητο, πίσω από κάθε συμπεριφορά υπάρχουν πάντα κάποια σοβαρά αίτια, αλλά τις περισσότερες φορές μας είναι άγνωστα και γι΄αυτό και είναι δύσκολο να το βοηθήσουμε να ξεπεράσει το εκάστοτε πρόβλημα...

Να θυμάσαι πάντα όμως, ότι η αγάπη και ο χρόνος είναι οι καλύτεροι σύμμαχοί σας σε αυτήν την προσπάθεια, γι΄αυτό συνεχίστε έτσι όπως κάνετε μέχρι τώρα και σιγά σιγά θα δεις ότι θα καλυτερέψει η κατάστασή του, φαίνεται ότι η δική του περίπτωση σε συνδυασμό με τον χαρακτήρα του φυσικά χρειάζεται αρκετό χρόνο για να μπορέσει να αποκτήσει και πάλι εμπιστοσύνη στους ανθρώπους, ώστε να αρχίσει να εκδηλώνει τα συναισθήματά του άφοβα...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Insomniac
Saint Bernard

Δημοσίευση από Insomniac » 29 Ιούλ 2017, 21:03

Εχει κανει μερικα μικρα βηματακια προς τα εμπρος. Οταν λειπει για πανω απο μια ωρα η γυναικα μου που ειναι ολη μερα μαζι της και την δει κανει σαν τρελλη απο χαρα που δεν μπορουσα να πιστεψω.

Δειλα δειλα αρχισε να πηδαει απο τις καρεκλες κατω που ειναι πανευκολο για αυτη αλλα δεν τολμουσε .
Φιλικά Γιάννης

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 29 Ιούλ 2017, 21:45

Είδες λοιπόν, ξέρω τι σου λέω... Υπομονή μόνο χρειάζεται και αγάπη και θα την δεις κάποτε και δεν θα την γνωρίζεις...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΖΗΤΟΥΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ”