Δυσάρεστη κατάληξη

Ένα μεγάλο κεφάλαιο....
Είναι άραγε τόσο δύσκολο να τα προστατέψουμε;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στο χώρο αυτό συζητάμε για το μεγάλο πρόβλημα των αδέσποτων γενικά. Δεν είναι χώρος αγγελιών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 400 times
Been thanked: 169 times
Δυσάρεστη κατάληξη

Δημοσίευση από Μυρτώ » 22 Ιουν 2017, 16:10

Τι γίνεται βρε Βανούλα; πώς είναι τα 7 μωρά; αντέχουν;;; Βρέθηκε καμιά φιλοξενία, καμιά υιοθεσία ή τίποτα ακόμα;
(δεν θέλω/δεν μπορώ να σχολιάσω τίποτα...)
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

Topic author
vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times
Δυσάρεστη κατάληξη

Δημοσίευση από vanavana » 23 Ιουν 2017, 10:24

Τιποτα Βικη, τιποτα. Δεν εχει χτυπησει καν το τηλεφωνο. Τα 7 εχουν γινει 5. Εχω βασιμες υποψιες οτι τα εχουν παρει γιατι δε βρηκα πειστηρια.για θανατο. Τους εκανα το πρωτο εμβολιο και αποπαρασιτωση και εξακολουθουν να μεγαλωνουν. Εγω ζοριζομαι πολυ αλλα λεω να τους δωσω λιγο χρονο πριν τα στειλω στο κυνοκομειο γιατι η κατασταση εκει ειναι τραγικη. Μηπως και παρουν κανενα και γλιτωσει. Εχω χασει το λογαριασμο πραγματικα. Μολις τελειωσε η προηγούμενη παρτιδα με τα 7 δεν προλαβα να ανασανω και ηρθαν αλλα τοσα

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 400 times
Been thanked: 169 times
Δυσάρεστη κατάληξη

Δημοσίευση από Μυρτώ » 23 Ιουν 2017, 11:29

...είναι δύσκολο... πολύ δύσκολο... μόνο στο f/b να δεις πόσες άπειρες ομάδες και σελίδες υπάρχουν με άπειρες κοινοποιήσεις... κάθε λεπτό... κούταβια από δω, εγκαταλελειμμένα ενήλικα από κει, ξανά κουτάβια απ' την άλλη, γέρικα παραδίπλα, αρρωστούλια, τυφλά, χτυπημένα, αναπηράκια... δεν έχει πάτο... πραγματικό χάος... Ελπίζω κάτι να γίνει γι' αυτά τα μικρά... το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι συνεχείς κοινοποιήσεις και προσευχές anw:
Μακάρι αυτά τα 2 που λείπουν να τα πήραν... Άνθρωποι...
Καλό κουράγιο Βανούλα sm:)
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 255 times
Been thanked: 392 times

Δυσάρεστη κατάληξη

Δημοσίευση από Morgan_A » 24 Ιουν 2017, 02:36

Ακριβώς έτσι τραγικά είναι τα πράγματα παντού :cry: , δεν ξέρω που θα πάει αυτή η κατάσταση... anw:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times
Δυσάρεστη κατάληξη

Δημοσίευση από vanavana » 24 Ιουν 2017, 09:29

Ευχαριστω Βικη μου και προσωπικα σ'ευχαριστω που βοηθας με κοινοποιησεις. Σημερα περιμενω τηλεφωνο για ενα κουταβι. Αντε να δουμε...Παντως δε σωνεται η κατασταση και δε μπορει να γινει τιποτα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΔΕΣΠΟΤΑ”