Επείγει η υιοθεσία για μια μικρή γατούλα

Όλες οι αγγελίες για τα γατάκια εδώ!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
ΛΙΖΑ
Dog Star ¤¤
Όνομα: Ντέμη
Has thanked: 67 times
Been thanked: 131 times

Δημοσίευση από ΛΙΖΑ » 02 Ιουν 2017, 19:10

Αγαπημένα τετραποδάκια, τριποδάκια και διποδάκια, γεια σας!

Σας γράφω για μια μικρή μαυρόασπρη ψιψίνα που την έχει "υιοθετήσει" μια άστεγη.
Η γατούλα ζει ΜΟΝΙΜΑ σε μία γατοφόρο και εκεί μέσα κάνει έως και την τουαλέτα της. Δεν μπορεί ούτε όρθια να σηκωθεί.
Η άστεγη γυναίκα την καθαρίζει και την βγάζει για λίγο στην αγκαλιά της. Αυτή κάθεται για λίγο και μόλις τρομάξει από τα αυτοκίνητα πετάγεται να φύγει και η γυναίκα της ξαναβάζει στην τσάντα.
Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι δυνατόν να ζει έτσι η μικρή γατούλα και πρέπει να βρεθεί ένα σπίτι για αυτήν.
Μίλησα με τη γυναίκα και της το είπα. Το καταλαβαίνει και εκείνη αλλά...ναι μεν αλλά... καλύτερα να την αφήσει ελεύθερη παρά έτσι. Της κάνει , λέει, παρέα...
Δυστυχώς δε μπορεί να φροντίσει ούτε τον εαυτό της και η γατούλα είχε αρρωστήσει κιόλας από ότι μου είπε με διάρροια. Πως θα φροντίσει και αυτήν τη μικρή ζωούλα και μάλιστα κλεισμένη εκεί μέσα? Πιο πολύ μοιάζει σαν να την κρατάει "όμηρο" αφού η μικρή βασανίζεται έτσι. Σε λίγο θα αρχίσει να έχει οίστρο και θα αφηνιάσει μέσα στην τσάντα. Αν και από ότι μου είπε ήδη φωνάζει να φύγει.
Αν λοιπόν, κάποιος θα ήθελε μία γατούλα ας της δώσει μία ευκαιρία να ζήσει καλά και να φύγει από αυτή τη "φυλακή".
Δεν έχω φωτογραφία της μικρής. Το χρώμα της είναι μαύρο-άσπρο και είναι γλυκύτατη όπως όλα τα ζωάκια άλλωστε.

Άβαταρ μέλους

Topic author
ΛΙΖΑ
Dog Star ¤¤
Όνομα: Ντέμη
Has thanked: 67 times
Been thanked: 131 times

Δημοσίευση από ΛΙΖΑ » 02 Ιούλ 2017, 16:36

Αγαπημένα τετραποδάκια, τριποδάκια και διποδάκια, γεια σας!

Η γατούλα, δυστυχώς, ζει ακόμα μέσα στη γατοφόρο.
Να την πάρουμε με βοήθεια αστυνομίας αλλά που να την πάμε...
Εάν θέλει κάποιος να υιοθετήσει μια γατούλα , ας της δώσει μια ευκαιρία!
Είναι θηλυκιά και χρώματος μαύρο με άσπρο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΓΓΕΛΙΕΣ”