Γατοχαριζονται 7 αξιολατρευτα μωρακια!!!

Όλες οι αγγελίες για τα γατάκια εδώ!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤
Όνομα: ΜΑΡΘΑ
Has thanked: 9 times
Been thanked: 22 times
Γατοχαριζονται 7 αξιολατρευτα μωρακια!!!

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 28 Ιούλ 2016, 18:21

Χαριζονται 7 υπεροχα γατομωρουλινια 3 αρσενικα και 4 θυληκα,ειναι 1 μηνων και θα δωθουν μολις απογαλακτιστουν πληρως! Τα πηγαινουν καλα με τα σκυλακια! Τα θυληκα αν και ηδη μου τα εχουν ζητησει,αφηνω ανοικτο το ενδεχομενο της υιοθεσιας τους σε περιπτωση που αλλαξουν γνωμη!Θα δωθουν αποπαρασιτωμενα. Οποιος ενδιαφερεται γι αυτα τα μωρακια μπορει να επικοινωνησει μαζι μου ειτε με πμ ειτε στο email μου: marthaxman@gmail.com Περιοχη: Περιφερεια Θεσσαλονικης(30 λεπτα απο το κεντρο με αυτοκινητο)

Τα αρσενικα ειναι τα 3 πορτοκαλι γατακια και τα θυληκα τα 4 γκριζοπα!
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Re: Γατοχαριζονται 7 αξιολατρευτα μωρακια!!!

Δημοσίευση από Morgan_A » 30 Ιούλ 2016, 19:33

Αχχ... βρε Μάρθα μου, το ένα πιο όμορφο από το άλλο είναι!!!!

Πωπωπω... εκείνο το γκρίζο με τα μπλε ματάκια, στην δεύτερη φωτογραφία, το ερωτεύτηκα!!!! :002

Τι είναι αλήθεια, κορίτσι ή αγόρι... :oops:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 30 Ιούλ 2016, 21:28

Οντως ειναι πολυ ομορφα!!! εκεινο που ερωτευτηκες ειναι Θυληκο!
Τα 3 πορτοκαλι ειναι αρσενικα και τα 4 γκριζοπα θυληκα(δυστυχως ομως το ενα-το πιο μικρο απ'ολα σημερα το πρωι το βρηκα νεκρο και ακομα δεν εχω καταλαβει τον λογο,τι μπορει να εγινε στα καλα καθουμενα που να το σκοτωσε;)
Αρα τα γατακια που χαριζονται πλεον ειναι 6!
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Γεράσιμος
Webmaster
Όνομα: Μάκης
Has thanked: 91 times
Been thanked: 115 times

Δημοσίευση από Γεράσιμος » 30 Ιούλ 2016, 23:56

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
                                                  Εικόνα
                                        ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 31 Ιούλ 2016, 18:22

Μάρθα μου πολύ λυπάμαι..., αλλά δυστυχώς αυτά συμβαίνουν τακτικά στα νεογέννητα...
Όσοι έχουμε ασχοληθεί πολλές φορές με τόσο μωρά ζωάκια, γνωρίζουμε πως ότι και να κάνεις, όσο κι΄αν προσπαθήσεις, σπάνια καταφέρνεις να τα σώσεις όλα τα μωρά μιας γέννας.
Τις πρώτες εβδομάδες της ζωής των νεογέννητων υπάρχει μεγάλη θνησιμότητα.
Οι λόγοι δεν έχουν να κάνουν με σένα, αλλά συνήθως ούτε και με κάποιον άλλον παράγοντα που θα μπορούσες να ελέγξεις, συνήθως είναι καθαρά θέμα πολύ αδύναμου οργανισμού, ιδίως όταν η γέννα έχει πολλά μωρά όπως τώρα αυτή...

Ας έχει καλό ταξίδι... το μικρούλι.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 31 Ιούλ 2016, 21:46

Οντως γενηθηκε αρκετα αδυναμο και υποαναπτυκτο. Το ταιζα μονο του δυο φορες την ημερα και ειχε αρχισει να παιρνει τα πανω του και να δειχνει καλα! Και μαλιστα το βραδυ που εκλεισα μεσα στον χωρο που εχω εδειχνε καλυτερα απο ποτε,τι μπορει να εγινε μεσα σε μια νυχτα; Να σου πω βρε Ισιδωρα μου,μιας που εσυ εχεις εμπειρια με τις γατες,υπαρχει περιπτωση να το σκοτωσαν τα αδερφακια του πανω στο παιχνιδι; πχ να το δαγκωσαν στο λαιμο περισσοτερο απο οσο επρεπε. Τι πιστευεις;
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 31 Ιούλ 2016, 21:52

Όχι κορίτσι μου, αυτά τα δαγκώματα που δίνουν μεταξύ τους είναι παιχνίδια, άλλωστε και τα άλλα μωρά, πόσο δύναμη νομίζεις ότι είχαν παραπάνω για να μπορέσουν να το σκοτώσουν, το αποκλείω... :nop:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 31 Ιούλ 2016, 21:56

Σε ευχαριστω πολυ Ισιδωρα μου! Τοτε θα ειχε προβλημα,αυτο με τον αδυναμο οργανισμο που ειπες και εσυ!
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 01 Αύγ 2016, 12:26

Η θέση που έχει κάθε γατάκι μέσα στην μήτρα, είναι διαφορετική και επίσης διαφορετική είναι και η τροφοδότηση σε θρεπτικά συστατικά...
Προσπαθώ να το εξηγήσω με όσο πιο απλά λόγια γίνεται, ώστε να καταλάβεις τι ακριβώς θέλω να πω...
Αυτό σημαίνει λοιπόν, ότι τα γατάκια που δεν είναι ανεπτυγμένα στο μέγεθος όσο τα άλλα αδελφάκια τους, δεν είναι ανεπτυγμένα και γενικότερα... Μπορεί δηλαδή να μην είναι πλήρως ανεπτυγμένα τα ζωτικά τους όργανα ή το ανοσοποιητικό σύστημά τους κλπ, ή ακόμα μπορεί και λόγω αδυναμίας να μην κατάφεραν να πιουν το πρωτόγαλα, το οποίο είναι απολύτως απαραίτητο για να αναπτύξουν έναν υγιή οργανισμό στην συνέχεια...
Αν λοιπόν κάτι απ΄όλα αυτά δεν έγινε όπως θα έπρεπε..., το γατάκι είναι πολύ ευαίσθητο και μέσα τις πρώτες εβδομάδες της ζωής του εκτίθεται σε ένα σωρό προκλήσεις, οπότε δεν είναι δύσκολο να μην αντέξει...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 01 Αύγ 2016, 14:38

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου Ισιδωρα μου!!! wink:
ΕικόναΕικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΓΓΕΛΙΕΣ”