ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ Η ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ!!!

Σκυλάκια που ζητούν την αγάπη σας για λίγες μέρες. th:
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εκτός του χώρου μας .... το facebook βρίθει αγγελιών με σκυλάκια που χρήζουν υιοθεσίας, φιλοξενίας, γενικότερης βοήθειας κλ.π. Αν δεν βρείτε εδώ αναζητήστε στο facebook.com/ourdogs.gr Για καθαρόαιμα απευθυνθείτε στον http://www.koe.gr :::: Απαγορεύονται αυστηρώς οι αγοραπωλησίες
ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ Υιοθετήστε ένα Αδέσποτο, κάντε click στη στοργή!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Stella_ral
Akita
Όνομα: Στελλα
Re: ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ Η ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ!!!

Δημοσίευση από Stella_ral » 02 Ιούλ 2016, 21:44

Πως θα το κάνει αυτό; Ειναι δυνατόν να τον βοηθάει για λιγο και μετά να τον στέλνει στο θάνατο;

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 02 Ιούλ 2016, 22:17

Δεν ξέρω βρε παιδιά, δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό... και δεν μπορώ και να βοηθήσω ειδικά αυτήν την εποχή, γιατί έχω πάρα πολλά ζώα όπως όλοι ξέρετε και τώρα λόγω του καλοκαιριού έχουν έρθει όλοι οι γείτονες και δεν είναι να εξαντλώ την υπομονή τους..., καταλαβαίνετε... :rry

Ήδη δηλαδή κάνουν μεγάλη υπομονή οι άνθρωποι, δείχνουν μεγάλη κατανόηση, κάνουν έως θυσία... μπορώ να πω, επειδή είναι και τα παράθυρα με την ζέστη συνέχεια όλα ανοιχτά και τα σκυλιά δεν αφήνουν και τίποτα να περάσει χωρίς να ξεσηκώσουν την γειτονιά όλη στο πόδι... :oops:

Τα γατιά περνούν τους φράχτες και πάνε και λερώνουν στους κήπους τους και όσο νάναι δεν είναι και υποχρεωμένοι να υπομένουν όλο το καλοκαίρι την κατάσταση αυτή, εμένα είναι επιλογή μου, αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο, δεν είναι και δική τους... :nop:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
kouvaraki
Club Member
Όνομα: ΛΙΑ

Δημοσίευση από kouvaraki » 03 Ιούλ 2016, 16:14

Δεν ξέρω βρε παιδιά.. Εχω προσπαθήσει πάρα πολύ γι αυτό το σκυλάκι και η αλήθεια είναι ότι θέλω να είμαι αισιόδοξη. Ομως μόλις εμφανίζεται κάτι και χαίρομαι, στραβώνει αμέσως.. Με τη συγκεκριμένη κοπέλα είχα χαρεί πάρα πολύ γιατί πριν της τον πάω, μου είπε πως εκτός από την θεραπεία, αν τα πάνε καλά και με τον δικό της σκυλό, θα ήθελε να τον υιοθετήσει κιόλας. Αλλά μόλις της τον πήγα την είδα πιο διστακτική, τι να πω θα δούμε τι θα γίνει..
Εν τω μεταξυ είναι απίστευτος ο σκυλάκος, ειλικρινά. Δλδ αμά εξαιρέσουμε ότι κατουράει όπου βρει, γιατί ποτέ του δεν έμαθε μέσα, ήταν σε όλη του τη ζωή πρατημένος σε μια αυλή, κατά τα άλλα δεν δημιουργεί ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα. Είναι πολύ ήσυχος, όπου τον βάλεις κάθεται ο κακομοίρης και μόνο χάδια ζητάει κ αυτό δειλά δειλά λόγω της φοβίας του... Είναι κρίμα.. Ελπίζω να γίνει γι αυτόν ό,τι καλύτερο... :pl:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 03 Ιούλ 2016, 21:03

Λία μου σε παρακαλώ πολύ, κράτα μας ενήμερους για ότι συμβαίνει...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Stella_ral
Akita

Δημοσίευση από Stella_ral » 04 Ιούλ 2016, 11:26

Υπάρχει κάτι ευχάριστο για το μικρό ;

Άβαταρ μέλους

Topic author
kouvaraki
Club Member

Δημοσίευση από kouvaraki » 04 Ιούλ 2016, 21:32

Καλησπέρα! Να είστε καλά για το ενδιαφέρον σας..

Σήμερα ξαναμίλησα με την κοπέλα και μου είπε πως ο μικρός έχει μεγάλη βελτίωση, δεν κατουράει πια μέσα, παρά μόνο αν του ξεφύγει μια φορά τη μέρα κι αν... Θέλει πολύ να τον κρατήσει εκείνη, αλλά απ ότι κατάλαβα δεν θέλει η μητέρα της, λέει λόγω ράτσας(???)..θεωρεί πως το σκυλί πρέπει να είναι σε αυλή και όχι μέσα στο σπίτι..

Οπότε τα νέα είναι πως ο Ρόκι μπαίνει στη λίστα για υιοθεσία πλέον, ή έστω για παρατεταμένη φιλοξενία λόγω έλλειψης χώρου, γιατί η κοπέλα μπορεί να τον κρατήσει μόνο μέχρι τέλος Ιουλίου...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Stella_ral
Akita

Δημοσίευση από Stella_ral » 05 Ιούλ 2016, 13:34

Ποσο πολυ χαίρομαι ! Εύχομαι να βρεθεί ένα καλό σπίτι για αυτό το πλασματάκι !! :clap

Άβαταρ μέλους

Topic author
kouvaraki
Club Member

Δημοσίευση από kouvaraki » 05 Ιούλ 2016, 19:40

Nαι μακάρι να βρεθεί κάτι, πιστεύω πως θα γίνει !
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΖΗΤΟΥΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ”