Προβολή ή ρήξη μεσοσπονδύλιου δίσκου!

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Re: Προβολή μεσοσπονδύλιου δίσκου!

Δημοσίευση από Morgan_A » 05 Νοέμ 2016, 23:48

Μυρτώ έγραψε:
Morgan_A έγραψε:...... πρώτη φορά μετά από 6 μήνες σήμερα το πρωί, όταν ξυπνήσαμε, την είδα να σηκώνεται στα δύο πίσω ποδαράκια της για να έρθει στην αγκαλιά μου και να μου κάνει χαρούλες..., που δεν είχε συμβεί ποτέ όλο αυτό το διάστημα, μάλλον επειδή δεν ένιωθε τόσο καλά τα ποδαράκια της ώστε να μπορεί να στηριχτεί σε αυτά και να μου δείξει την χαρά της που με έβλεπε ή να προσπαθήσει να έρθει στην αγκαλιά μου, όπως έκανε παλιά...

Επίσης το απόγευμα, κάτι ήθελε να δει και δεν το έβλεπε φαίνεται από το ύψος της και ανέβηκε και πάλι για πρώτη φορά μετά από τόσο καιρό, επάνω σε μια γατοφόρο που υπάρχει στο χώρο, για να εξοικιώνονται με αυτήν τα γατάκια.

Δεν φαντάζεστε φίλοι μου πόση χαρά και συγκίνηση αισθάνθηκα μόλις την είδα να σηκώνεται στα πίσω ποδαράκια της και πάλι, ειλικρινά βούρκωσα...
Δώρα μου... ξέρεις ότι δεν μπορώ να περιγράψω με λόγια την χαρά μου για αυτά τα νέα :lov :lov :lov
Το ξέρω κοριτσάκι μου, το ξέρω... Εσύ καρδούλα μου στάθηκες δίπλα μας σε όλη αυτήν την περιπέτεια σαν δεύτερη μαμά της Ραλλούς και αυτό δεν είναι κάτι που ξεχνιέται... :nop:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 05 Νοέμ 2016, 23:52

vanavana έγραψε:Αλλη μια περιπτωση που αν δεν αντιμετωπιζοταν απο τον καταλληλο ανθρωπο' θα το κλαιγαμε το σκυλακι. Να εισαι καλα Δωρα μου κι εσυ και ολη σου η αγελη. Μουσουδοφιλια στο Ραλλουνι.
Ναι Βάνα μου, ναι κορίτσι μου, θα το κλαίγαμε δεν λες τίποτα... το καημένο.
Και πάλι σ΄ευχαριστώ Βάνα μου και ανταποδίδω με πολύ αγάπη... μιας και έχεις και εσύ πλέον μια αγέλη, που μπορεί βέβαια να μην είναι σε μέγεθος ίδια με την δική μου, αλλά σιγά σιγά... που ξέρεις... bigg:
Εγώ πάντως τίποτα δεν αποκλείω πλέον... lau2:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Stellini2012
Dog Star ¤¤
Όνομα: Στέλλα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από Stellini2012 » 06 Νοέμ 2016, 16:56

Αχ τι ωραία νέα! Όλο και καλύτερα λοιπόν :) εύχομαι το καλύτερο για το κοριτσάκι σου !
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 06 Νοέμ 2016, 17:17

Eυχαριστώ πολύ Στέλλα μου, νάσαι καλά και να χαίρεσαι και εσύ ότι αγαπάς... (bs)

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator

Προβολή ή ρήξη μεσοσπονδύλιου δίσκου!

Δημοσίευση από Morgan_A » 09 Οκτ 2018, 17:56

Για την ιστορία... θα ήθελα να πω ότι ο κ. Βλαχόπουλος μας είπε ότι το πρόβλημα της Ραλλούς μας λέγεται Ινοχόνδρινα Έμβολα!

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”