παράλυση σκύλου

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 255 times
Been thanked: 392 times

παράλυση σκύλου

Δημοσίευση από Morgan_A » 29 Μάιος 2018, 17:54

Μπράβο Βandit!!! :yah :yah :yah

Γιώργο μου για μια ακόμα φορά συγχαρητήρια σε σένα και την γυναίκα σου για όλα αυτά που κάνετε γι΄αυτόν...
Εύχομαι γρήγορα να αποκατασταθεί εντελώς το πρόβλημα και να μας πεις ότι ανεβαίνει και πάλι σκαλιά και τρέχει όπως πριν...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
billy-free
Akita
Όνομα: Γιώργος
Been thanked: 34 times

παράλυση σκύλου

Δημοσίευση από billy-free » 17 Μαρ 2019, 22:31

Καλησπέρα,
Κάθε τέτοια εποχή τρέμω στην ιδέα ότι μπορεί να συμβεί ξανά, όπως κάθε χρόνο.Δόξα τω θεώ είμαστε καλά και αποφασίσαμε φέτος ν΄ακολουθήσουμε την συμβουλή φίλου παιδιάτρου. Μας συνέστησε λοιπόν, όπως και σε επιρρεπή παιδιά να δίνουμε αντβίωση προληπτικά το επίμαχο διάστημα Μάρτιος- Ιούνιος σε μικρότερη δόση. Έτσι o bandit εδώ και λίγες ημέρες λαμβάνει 1 dalacin των 300 ημερησίως.

Εάν θα έχουμε αποτέλεσμα θα το δούμε στην πορεία και θα σας ενημερώνω.
Νάσαι καλά Δώρα , συγνώμη που απαντώ καθυστερημένα!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 255 times
Been thanked: 392 times

παράλυση σκύλου

Δημοσίευση από Morgan_A » 18 Μαρ 2019, 05:41

Γιώργο μου νομίζω ότι είναι σωστή η απόφασή σας να του δώσετε προληπτικά αντιβίωση, αφού απ΄ότι έχει δείξει η ιστορία, κάθε χρόνο τέτοια εποχή αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα...

Μην μου ζητάς καθόλου συγνώμη που δεν απαντάς καθημερινά, είναι μεγάλη χαρά για μένα και πιστεύω και για όλους τους άλλους φίλους μας, να μας γράφεις όποτε έχεις χρόνο και διάθεση και να μαθαίνουμε νέα σας... Αυτό δεν σημαίνει βέβαια, ότι δεν θα μας ευχαριστούσε ιδιαίτερα να μας γράφεις και καθημερινά, αλλά αρκεί που δεν μας ξεχνάς...

Δώσε πολλά φιλιά στον κούκλο σου και από μένα.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”