Θα είναι καλά το κουτάβι μου σε ξενοδοχείο σκύλων?

Ιδανικές τοποθεσίες για διακοπές & εκδρομές με το σκύλο μας.
Φιλικά Ξενοδοχεία - Camping - Πανσιόν
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Γράψτε εδώ τόπους που έχετε επισκεφτεί και θεωρείτε ιδανικούς για διακοπές ή εκδρομή μαζί με το σκύλο. Εμπρός, πάρτε τα σκυλιά σας, βγάλτε από την ντουλάπα τα σακίδια, φορέστε τα εκδρομικά σας, συμπληρώστε το σύνολο με το απαραίτητο κέφι, την ενέργεια και την καλή διάθεση και ξεκινάμε!
Δεχόμαστε συστάσεις για ξενοδοχεία πανσιόν κ.λπ. μόνο από μέλη μας που έχουν τουλάχιστον 50 posts.
Άβαταρ μέλους

Topic author
bellu
Beagle
Όνομα: Όλγα

Re: Θα είναι καλά το κουτάβι μου σε ξενοδοχείο σκύλων?

Δημοσίευση από bellu » 26 Ιουν 2012, 18:56

Δεν τους ενημέρωσα γιατί κανονικά θα έμενε με την αδερφή μου! Λογικά θα προσπαθήσω να την πάρω μαζί μου γιατί αγχώθηκα με αυτά για αρρώστιες και κλοπές! Κι εγώ μαζί θα την παίρνω παντού αλλά τώρα βράδυ αν πάμε για πότο σε κανένα μπαρ ή κλαμπ νομίζω είναι δύσκολο να είναι μαζί μας.. Τι να πω.. Ελπίζω να βρω κάτι γιατί την έχω σαν μωράκι και είμαι σίγουρη πως αν την αφήσω εδώ θα έχω όλη την ώρα άγχος..

Άβαταρ μέλους

Jamsies
Old Member
Όνομα: Εύη.

Δημοσίευση από Jamsies » 26 Ιουν 2012, 18:59

Δωματιο θα βρεις κ μπορεις να την αφηνεις μεσα κ θα'ναι κ καλυτερα για εκεινη. Ειναι κ κουταβακι κ θα κοιμαται την περισσοτερη ωρα οποτε αν ολη 'μερα "κουραζεται" το βραδυ θα ειναι κ πιο ησυχη.
Απλα πολλη προσοχη στην ζεστη κ στον ηλιο!

Άβαταρ μέλους

Mpoumpoukaki
Old Member
Όνομα: Χρύσα

Δημοσίευση από Mpoumpoukaki » 26 Ιουν 2012, 19:04

Σωστό κι αυτό που λέει η Εύη, επειδη ειναι κουταβι θα κοιμαται τις πιο πολλες ωρες.
Η δικιά μου πέφτει ξερή στο δωματιο μετα απο τοση ταλαιπωρια.
Απλα να πεις στην καθαριστρια να μην ανοιγει το δωματιο και πεταχτει εξω το σκυλι. ( οχι δεν ειμαι υπερβολικη! lau2: )

Άβαταρ μέλους

Topic author
bellu
Beagle

Δημοσίευση από bellu » 26 Ιουν 2012, 19:06

Σωστά έτσι κι αλλιώς και εδώ με τόσο παιχνίδι και βόλτα όλη μέρα το βράδυ πέφτει ξερή μόλις φάει.. Άρα λογικά κι εκεί ήρεμη θα είναι.. Αρχίζω αμέσως το ψάξιμο και καλή μου τύχη!! Όσο για την ζέστη και τον ήλιο δε φοβάμαι.. Ακόμη και θάλασσα όταν πάμε μαζί μου στην ξαπλώστρα αράζει αφού σκάψει όλο το οικοδομικό τετράγωνο γύρω μας!! Και από νερό μια δεξαμενή τη μέρα κατεβάζει!

Άβαταρ μέλους

Topic author
bellu
Beagle

Δημοσίευση από bellu » 26 Ιουν 2012, 19:10

Όχι δεν είσαι υπερβολική! Κι εγώ έχω τρελαθεί με την δικιά μου! Εδώ δεν την αφήνω από τα μάτια μου μη πλησιάσει τίποτα στο σπίτι όχι για ζημιά αλλά για να μην καταπιεί τίποτα και πάθει το στομάχι της γιατί μια μέρα τη βρήκα με ένα γυαλάκι στο στόμα και πήγα να πάθω εγκεφαλικό οπότε μάλλον κι εκεί θα αδειάσω όλο το δωμάτιο αν είναι να μείνει μόνη της!

Άβαταρ μέλους

nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από nantia86 » 26 Ιουν 2012, 19:38

Αυτα που αναφερω ειναι περιπτωσεις,ετσι, δε λεω οτι σε ολα τα ξενοδοχεια γινεται το ιδιο.Μαλιστα στο φορουμ ειχε μπει κανα 6μηνο πριν,αν θυμαμαι καλα αγγελια οτι χαθηκε σκυλος απ το ξενοδοχειο που φιλοξενουνταν.
Απλα αφου υπαρχει η δυνατοτητα,ειναι κριμα σε αυτη την ευαισθητη ηλικια να το διακινδυνευσεις,μπορει να αναπτυξει φοβιες και να μη ξερεις απο που της ηρθαν.
http://www.booking.com/country/gr.el.ht ... f0b;dcid=1 ειναι ενα site που συνηθως τα δωματια που αναφερουν οτι δεχονται κατοικιδια οντως ισχυει,καλο βεβαια ειναι να το επιβεβαιωνουμε κι εμεις τηλεφωνικα.Μη ξεχασεις να επιλεξεις στην αναζητηση την επιλογη "δεχονται κατοικιδια"

Άβαταρ μέλους

Topic author
bellu
Beagle

Δημοσίευση από bellu » 26 Ιουν 2012, 20:13

Ευχαριστώ πολύ!! Βρήκα ήδη κάποια! Θα μιλήσω και με τους υπόλοιπους να δω ποιο είναι πιο κοντά στην υπόλοιπη παρέα για να το κλείσουμε! Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθεί το κορίτσι μου και να περάσουμε τέλεια! Να δούμε τώρα τι θα κάνει όταν δει τα κύματα στον Μύρτο μιας που είναι φοβιτσιάρα και δεν μπαίνει αν έχει κύμα!!

Άβαταρ μέλους

Mpoumpoukaki
Old Member
Όνομα: Χρύσα

Δημοσίευση από Mpoumpoukaki » 26 Ιουν 2012, 20:19

Δεν χρειάζεται να κάνει μπάνιο αν δεν θέλει..Μπορεί να αράξει στην ξαπλώστρα! cc1:

Άβαταρ μέλους

Topic author
bellu
Beagle

Δημοσίευση από bellu » 26 Ιουν 2012, 20:32

Και να θέλω έτσι κι αλλιώς άμα δεν θέλει η ίδια δεν κουνιέται!!! Ξαπλώνει τελείως απλώνει εντελώς και τα πόδια και παίρνει το ναζιάρικο ύφος!! χαχα!

Σας ευχόμαστε καλές διακοπές :)

Άβαταρ μέλους

Aliciarr
Puppy
Όνομα: Αλίκη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Θα είναι καλά το κουτάβι μου σε ξενοδοχείο σκύλων?

Δημοσίευση από Aliciarr » 14 Ιαν 2019, 17:23

Αχ αυτο το ποστ πολυ με στεναχωρησε.Ειχα κλεισει διακοπες για τον Φλεβαρη στην Ισπανια με την WorldVentures πριν βρω τον σκυλακο μου.Προεκυψε αυτη η αλλαγη στην ζωη μας και δεν εχω απολυτως κανεναν που να μπορουσε να τον κρατησει,ο καθενας για τους δικους του λογους.Εψαχνα για ξενοδοχειο μηπως καταληγαμε εκει αλλα τωρα ειλικρινα δεν θελω.Τι αλλη λυση θα μπορουσε θα μπορουσε να υπαρχει?Δεν μπορω να σκεφτω κατι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ”