Όλα τα ξενοδοχεία και camping που δέχονται κατοικίδια

Γράψε εδώ Ξενοδοχεία που ξέρεις ότι πραγματικά δέχονται σκύλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
firstroad
Puppy
Όνομα: Μάκης

Όλα τα ξενοδοχεία και camping που δέχονται κατοικίδια

Δημοσίευση από firstroad » 31 Δεκ 2011, 03:46

http://www.grhotels.gr/GR/TourGuide/Sea ... lFull.aspx

εδώ είναι μία ιστοσελίδα που μπορείς να βρεις ξενοδοχείο που να επιτρέπονται τα κατοικίδια...βάζετε ότι θέλετε να έχει το ξενοδοχείο και μέσα σε αυτά επιλέγετε και το να επιτρέπονται κατοικίδια...

Άβαταρ μέλους

painless1972
Puppy

Re: Όλα τα ξενοδοχεία και camping που δέχονται κατοικίδια

Δημοσίευση από painless1972 » 07 Αύγ 2012, 19:36

παιδια εχω ενα γκολντεν 4 ετων δεν το χω παει για μπανιο μεχρι τωρα.θελω βοηθεια θα παω σεπτεμβριο εχετε κατι υποψη σας για παραλιες και καταλυματα που δεχονται

Άβαταρ μέλους

abide
Beagle
Όνομα: aggelos

Δημοσίευση από abide » 07 Αύγ 2012, 20:22

φίλε painless εγώ πήγα τον σκύλο μου για μπάνιο σε ερημική παραλία πριν χρόνια με αποτέλεσμα να ερθουν δύο ανρθωποι απο το λιμενικό και να μου λένε ότι είναι παράνομο να αφήνω τον σκύλο να μπει στην θάλασσα και όταν εξήγησα ότι έχει κάνει όλα τα εμβόλια δείχνοντας το βιβλιάριο υγείας και ότι είναι πολυ πιο καθαρος ακόμη και απο εμας τους ανρθώπους που ερχόμαστε στην παραλία έφυγαν και με άφησαν στην ηρεμία μου λεγοντας μου πως γενικα υπάρχει νόμος που απαγορευει τα σκυλια να μπαίνουν στην θάλασσα και ότι αν έπαιρνε κάποιος πολιτης που βρισκόταν στην παραλία τηλ σε αυτούς θα μπορούσε να μου κάνει μήνυση.
Ο μόνος λόγος που θα ήθελα να μπω φυλακή είναι επειδή σκότωσα κάποιον που βασανίζει τα ζώα

Άβαταρ μέλους

alexia18
Puppy
Όνομα: alexia

Δημοσίευση από alexia18 » 07 Αύγ 2012, 21:46

Σύμφωνα με το Νόμο 3170/2003 ο σκύλος μπορεί να μας ακολουθεί σε υπαίθριους χώρους - άρα και στην παραλία – αρκεί να είναι δεμένος, να μαζεύουμε τις ακαθαρσίες του και να έχουμε μαζί το βιβλιάριο υγείας του για να αποδείξουμε ότι είναι εμβολιασμένος αν μας ζητηθεί.

Το επόμενο ερώτημα είναι αν επιτρέπεται ο σκύλος να μπει στη θάλασσα.

Στο άρθρο 230, παραγρ. Ζ του Γενικού Κανονισμού Λιμένων (ΦΕΚ 912/11-10-99) ορίζεται ότι: « Απαγορεύεται η κυκλοφορία ζώων και το λούσιμο αυτών σε χώρους λουομένων». Η παράβαση τιμωρείται με 50-150 € πρόστιμο (το ύψος του προστίμου καθορίζει ο λιμενάρχης).
Ωστόσο η εγκύκλιος Μ.Φ. 3111.10/1/93/20-05-93 της Διεύθυνσης Λιμενικής Αστυνομίας του ΥΠΕΝ διευκρινίζει πως η παραπάνω απαγόρευση δεν περιλαμβάνει απομακρυσμένες τοποθεσίες ακόμα κι αν εκεί συχνάζουν λουόμενοι.

Άβαταρ μέλους

abide
Beagle
Όνομα: aggelos

Δημοσίευση από abide » 08 Αύγ 2012, 01:01

δυστυχως Αλεξία είμαστε στην Ελλάδα και το τι λένε οι γραπτοί νόμοι με τους άγραφους νόμους που εφαρμόζουν δεν παίζει κανέναν ρόλο γιατί αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχαν pet shop/φώλες/εκπεδευτες που με επώνυμες καταγγελιες βαράνε τα σκυλιά και έχουν ακόμη την άδεια εκπεδευτή και όλα τα σχετικά
Ο μόνος λόγος που θα ήθελα να μπω φυλακή είναι επειδή σκότωσα κάποιον που βασανίζει τα ζώα

Άβαταρ μέλους

Sofia213
Puppy
Όνομα: Sofia

Δημοσίευση από Sofia213 » 14 Αύγ 2015, 22:43

Καλησπέρα παιδιά
Ψάχνω εδώ και 1 μήνα για camping.
θέλω να πάρω και το σκυλί μου μαζί μου όμως
το οτι η ράτσα του είναι pitbull δυστυχώς προβληματίζει πολλούς.
Είναι πολύ ήρεμος και πολύ φιλικός..
για να μην υπάρχει θέμα με συνανθρώπους δεν έχω πρόβλημα να του βάλω φίμωτρο
εάν ξέρει κάποιος κάτι για κανένα camping στην Χαλκιδική παρακαλώ να μην παραλείψει την δημοσίευση
επίσης θέλω να ξέρω αν επιτρέπεται να είναι μέσα στην θάλασσα
έχω τηλεφωνήσει σε κάποια άλλα η απάντηση είναι αρνητική.Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους

Jimsiv
Puppy
Όνομα: Δημήτρης

Δημοσίευση από Jimsiv » 15 Αύγ 2015, 08:02

Στο camping mitari στην Σιθωνία επιτρέπουν τα σκυλιά. Για την θάλασσα σίγουρα δεν μπορείς να το βάλεις εκεί άλλα αν βγεις έξω από το camping έχει πολλά κολπάκια με λίγο κόσμο προς λαγόμανδρα που μπορεί άνετα να κάνει μπάνιο. Αν θέλεις πάρτους ένα τηλέφωνο πρώτα για επιβεβαίωση

Sent from my GT-I9506

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΙΛΙΚΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ”