Ξενοδοχείο σκύλων

Γράψε εδώ Ξενοδοχεία που ξέρεις ότι πραγματικά δέχονται σκύλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
irini_4
Beagle

Ξενοδοχείο σκύλων

Δημοσίευση από irini_4 » 11 Οκτ 2010, 20:19

:ole: Καλησπέρα, ψάχνω να βρώ κάποια πανσίον - ξενώνα - ξενοδοχείο σκύλων σε περίπτωση που δεν μπορέσει κάποιος να φροντίσει τα σκυλιά μου την περίοδο των χριστουγέννων που θα λέιψω. Συγκεκριμένα στην λιβαδειά (μένω σχετικά κοντά) μου είπαν οτι λειτουργεί κάτι ανάλογο. έχει κανείς υπόψην του αν, κατα πρώτων υπάρχει, και πώς λειτουργεί? τα φροντίζει κάποιος τα σκυλιά, τα βγάζει βόλτες ή μένουν κλεισμένα σε κάποιο κλουβί???έιδα στο internet κάτι φωτογραφίες από μια πανσιόν - ουτέ που ξέρω που βρίσκεται - και δεν ενθουσιάστηκα. αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει περίμενω κάποια απάντηση. ευχαριστώ πολύ!

....τώρα διάβασα τα δημοσιεύματα για τις πανσίον σκύλων και έχω απογοητευτεί τελείως για την αντιμετώπιση των σκυλιών εκεί.... :rry
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος irini_4 την 11 Οκτ 2010, 20:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους

καψοραχη
Old Member

Re: Ξενοδοχείο σκύλων

Δημοσίευση από καψοραχη » 11 Οκτ 2010, 20:45

να σου πω την αληθεια δεχομαι οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν λυσεις και αναγκαζονται να κανουν κατι τετοια αλλα εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα με τιποτα να φανταστω τον Τζο μονο του σε ενα ξενο μερος....μονο που το σκεφτομαι τρελαινομαι....θα ηταν σαν να αφηνα καπου το παιδι μου!!!! μπορει να ακουγομαι υπερβολικη αλλα ετσι νιωθω......θα σε συμβουλευα αν δεν μπορεις να βρεις αλλη λυση (συγγενης,φιλος) να το ψαξεις πολυ.....εχω ακουσει τα μυρια!

Άβαταρ μέλους

aorb
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από aorb » 11 Οκτ 2010, 20:47

Ετσι είναι, σε ένα ξενο μερος με ξενους ανθρωπους θα τρελαθει θα φοβαται, αν δεν εχεις που να το αφησεις καλυτερα να το παρεις μαζι σου η μην πας διακοπες, τι νοημα θα εχουν οι διακοπες αν το ζουζουνι σου ξερεις ότι στεναχωριεται?
don't breed don't buy while strays die

Άβαταρ μέλους

Topic author
irini_4
Beagle

Δημοσίευση από irini_4 » 11 Οκτ 2010, 20:49

απλά σκεφτόμουν οτι επειδή είναι διακοπές χριστουγέννων και θα κάνει κρύο και μπορεί και βροχή δεν αισ8ανόμουν καλά να ζητήσω από κάποιον να έρ8ει να τα φροντίζει σε τέτοιες συν8ήκες - που μόνο φαγητό και νερακι χρειάζονται γιατί έχω μεγάλο κήπο και αράζουν εκεί όλη μέρα και το βράδυ μπαίνουν στο κλουβάκι τους με τα σπιτάκια αλλά μετά από αυτά που διάβασα για τις πανσιόν προτιμώ να μείνω σπίτι μου και να στολίσω μαζί τους το δεντρο!!!

Άβαταρ μέλους

Topic author
irini_4
Beagle

Δημοσίευση από irini_4 » 11 Οκτ 2010, 20:52

aorb έγραψε:Ετσι είναι, σε ένα ξενο μερος με ξενους ανθρωπους θα τρελαθει θα φοβαται, αν δεν εχεις που να το αφησεις καλυτερα να το παρεις μαζι σου η μην πας διακοπες, τι νοημα θα εχουν οι διακοπες αν το ζουζουνι σου ξερεις ότι στεναχωριεται?
ναι έχεις δικιο και αυτά θα στενοχωριούνται και εγώ θα τρελα8ώ από την αγωνία μου...αστο καλυτερα!!!να το έπαιρνα μαζί δεν μπορώ γιατι θα ήταν εξωτερικό και σκεφτόμουν τη διαδικασία με τα κλουβια στο αεροπλάνο με τις αποσκευές και αυτό μου φάνηκε πολύ βάρβαρο.

Άβαταρ μέλους

Topic author
irini_4
Beagle

Δημοσίευση από irini_4 » 11 Οκτ 2010, 20:55

καψοραχη έγραψε:να σου πω την αληθεια δεχομαι οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν λυσεις και αναγκαζονται να κανουν κατι τετοια αλλα εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα με τιποτα να φανταστω τον Τζο μονο του σε ενα ξενο μερος....μονο που το σκεφτομαι τρελαινομαι....θα ηταν σαν να αφηνα καπου το παιδι μου!!!! μπορει να ακουγομαι υπερβολικη αλλα ετσι νιωθω......θα σε συμβουλευα αν δεν μπορεις να βρεις αλλη λυση (συγγενης,φιλος) να το ψαξεις πολυ.....εχω ακουσει τα μυρια!

κι εγώ το ίδιο νιώ8ω και δεν είναι υπερβολή και τώρα ακόμη παραπάνω που το σκεφτηκα καν να τους αφήσω... :rry

Άβαταρ μέλους

aorb
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από aorb » 11 Οκτ 2010, 20:56

τα σκυλια σου θα σε ευνομουν για αυτην την αποφαση σου!
don't breed don't buy while strays die

Άβαταρ μέλους

Topic author
irini_4
Beagle

Δημοσίευση από irini_4 » 11 Οκτ 2010, 20:58

:002

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΙΛΙΚΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ”