εμετός (υγρό προς το άσπρο σαν αφρός)

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Dennis23
Puppy
Όνομα: Διονύσης

Δημοσίευση από Dennis23 » 22 Απρ 2017, 23:27

Καλησπερα σας και απο εμενα...
Σήμερα ημουν βολτα με τον σκυλο μου(γερμανικός ποιμενικος 1,5 χρόνων) και μετα απο ασκηση και τρεξιμο μου εκανε εμετους την τροφη του που ειχε φαει πριν κανα 5ωρο και κατι σαν αφρο απο επανω.. Του δίνω barf και του ειχα βαλει και κουακερ.. Θα πρεπει να τον παω στον κτηνιατρο;; γιατί με αγχώνεσαι αυτο το λευκο

Άβαταρ μέλους

Bogbol
Club Member
Όνομα: Βασίλης
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Δημοσίευση από Bogbol » 22 Απρ 2017, 23:44

Πρέπει να τον πας ΑΜΕΣΩΣ!!! (Χωρίς πολλές συζητήσεις στο φόρουμ)
Μεγάλο ποσοστό των σκυλιών που εισάγουν τα Petshops από puppy mills παρουσιάζουν σοβαρές ασθένειες!!
Πολλά από αυτά δυστυχώς πεθαίνουν.

Άβαταρ μέλους

Dennis23
Puppy

Δημοσίευση από Dennis23 » 23 Απρ 2017, 00:26

Δυστυχώς είμαι στην δουλειά αυτη την στιγμή.. Μίλησα ομως με τον κτηνιατρο και μου ειπε οτι λογικα δεν είναι κατι και να μην ανησυχώ αφου απο την στιγμη που τον εκανε και μετα ειχε διαθεση...και να παρακολουθήσω αν θα ξανακανει εμετο

Άβαταρ μέλους

Bogbol
Club Member
Όνομα: Βασίλης
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Δημοσίευση από Bogbol » 23 Απρ 2017, 00:42

Συγνώμη αν σε ανησύχησα αλλά όταν ακούω «άσπρο αφρό» με πιάνει σύγκρυο.
Περαστικά στο σκυλάκι σου.
Μεγάλο ποσοστό των σκυλιών που εισάγουν τα Petshops από puppy mills παρουσιάζουν σοβαρές ασθένειες!!
Πολλά από αυτά δυστυχώς πεθαίνουν.

Άβαταρ μέλους

Dennis23
Puppy

Δημοσίευση από Dennis23 » 23 Απρ 2017, 01:01

Να σου πω την αλήθεια μου εκοψες λιγο τα ποδια ετσι όπως μου το ειπες... Αλλα καταλαβαίνω οτι για καλο μου το ειπες... Σε ευχαριστώ πολυ και για το ενδιαφέρον..

Άβαταρ μέλους

Stantae
Puppy
Όνομα: panos

Δημοσίευση από Stantae » 21 Σεπ 2017, 20:25

καλησπερα σε ολους,
εχω ενα πινσερ.σημερα ειδα αφρο στο στομα του και εκανε αλλες 2 φορες σαν αφρο απο σαπουνι.δε εχει αδιαθεσια

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 22 Σεπ 2017, 00:12

Καλώς όρισες στην συντροφιά μας Πάνο! (bs)

Σύντομα θα διαβάσεις την γνώμη του κτηνιάτρου και καλού μας φίλου του Ηλία, που είναι και ο πλέον αρμόδιος σε θέματα υγείας...

Πέρα όμως από αυτό... θα είναι χαρά για όλους μας να γνωρίσουμε καλύτερα και εσένα και το σκυλάκι σου...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

μαρια ευαγγελια
Puppy
Όνομα: μαρια ευαγγελια

Δημοσίευση από μαρια ευαγγελια » 28 Σεπ 2018, 14:11

καλησπερα το σκυλακι μου απο χτες κανει εμετο υγρό προς το άσπρο και αφρο ουτε νερο θελει ουτα φαγητο και κοιμαται συνεχεια ειναι και γεροντακι κι εγω ανησυχω

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 30 Σεπ 2018, 02:55

Καλώς όρισες στην συντροφιά μας Μαρία! (bs)

Σύντομα θα διαβάσεις την άποψη του καλού μας φίλου και κτηνιάτρου του Ourdogs.gr, που είναι και ο μόνος αρμόδιος για να εκφέρει γνώμη σε θέματα υγείας, αλλά εγώ εντελώς εμπειρικά θα σου πω, ότι αφού δεν έχει φάει τίποτα δύο μέρες και κάνει εμετό και είναι και γεροντάκι, θα ήταν καλύτερα να το πας να το δει ο κτηνίατρός σου, μην τυχόν έχει φάει τίποτα και χρειάζεται φροντίδα πιο εμπεριστατωμένη από αυτήν που μπορείς να του προσφέρεις εσύ στο σπίτι...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”