Λίγη αναγκαία βοήθεια!!

Ιδανικές τοποθεσίες για διακοπές & εκδρομές με το σκύλο μας.
Φιλικά Ξενοδοχεία - Camping - Πανσιόν
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Γράψτε εδώ τόπους που έχετε επισκεφτεί και θεωρείτε ιδανικούς για διακοπές ή εκδρομή μαζί με το σκύλο. Εμπρός, πάρτε τα σκυλιά σας, βγάλτε από την ντουλάπα τα σακίδια, φορέστε τα εκδρομικά σας, συμπληρώστε το σύνολο με το απαραίτητο κέφι, την ενέργεια και την καλή διάθεση και ξεκινάμε!
Δεχόμαστε συστάσεις για ξενοδοχεία πανσιόν κ.λπ. μόνο από μέλη μας που έχουν τουλάχιστον 50 posts.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
garifalia
Saint Bernard

Λίγη αναγκαία βοήθεια!!

Δημοσίευση από garifalia » 05 Ιουν 2009, 18:28

έχουμε κανονίσει με τους γονείς μου να πάμε διακοπές φέτος για περίπου 6-7 μέρες. Ήθελα να πάρω τα μπουμπουκάκια μου μαζί μου αλλά δεν μ 'αφήνουν μήπως ξέρετε ξενοδοχεία για σκύλους στην Αθήνα ή κοντά της?? Αλλά αν υπάρχει μερικές πληροφορίες όπως (πως φαίρονται στα σκυλιά) κ.α.

Υ.Γ.Ξέρω ότι έχετε αναφέρει ξενοδοχεία σκύλων και σε άλλα θέματα αλλά δεν έβγαλα άκρη. (χωρίς να γίνει παρεξήγηση ε, δεν θέλω να προσβάλω κανεναν.

Άβαταρ μέλους

Nell80
Dog Star ¤¤
Επικοινωνία:

Re: Λίγη αναγκαία βοήθεια!!

Δημοσίευση από Nell80 » 05 Ιουν 2009, 18:33

Μηπως υπαρχει καποιος συγγενης ή φιλος που να μπορει να πηγαινει σπιτι να τα βλεπει να τα ταιζει και να τα πηγαινει και καμια βολτα;
Ετσι θα ειναι πιο ευκολα για τα σκυλια γιατι δεν θα αλλαξουν περιβαλλον και συνηθειες γενικοτερα οποτε δεν θα στρεσαριστουν κιολας!!!

Τωρα αν δεν εχεις κανενα θα πρεπει να βρεις ξενωνα, εγω δεν εχω ιδεα γιατι μενω στην επαρχεια. :-|
ANNA

Άβαταρ μέλους

Topic author
garifalia
Saint Bernard

Δημοσίευση από garifalia » 05 Ιουν 2009, 18:36

Δεν πειράζει. ίσως να πω της γιαγιάς μου. Αγαπάει πολύ τα ζώα. Υιοθέτησε ένα μεγάλο malamute και το προσέχει σαν την ζωή της.καλά μέχρι τότε βλέπουμε!!!

Άβαταρ μέλους

Nell80
Dog Star ¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nell80 » 05 Ιουν 2009, 18:47

Αν ειναι να τα αφησεις σε ξενωνα πρεπει να το δεις απο νωρις, για να πας δεις τους χωρους, να ρωτησεις τις τιμες, τις παροχες.
Αν βεβαια τα κρατησει η γιαγια σου θα ειναι τελεια!!!Παλι οταν γυρησεις θα σε μαλωσουν αλλα τουλαχιστον θα ειναι στην αυλιτσα τους και στην ησυχια τους!!!

Ο δικος μου οταν φυγω και δεν τον παρω μαζι μου μολις κατεβω απο αμαξι με μαλωνει κανονικοτατα!!!Και μηλαμε για φωνη οχι αστεια!!! :shock:
ANNA

Άβαταρ μέλους

MARSICIBA
Bullmastiff

Δημοσίευση από MARSICIBA » 05 Ιουν 2009, 19:32

Σας έχω στείλει π.μ.

Άβαταρ μέλους

BELLA 1 +
Akita
Όνομα: Isidora
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Λίγη αναγκαία βοήθεια!!

Δημοσίευση από BELLA 1 + » 29 Μάιος 2018, 06:28

Γεια σας, εχω την Μπελλα μαλτεζακι 7 χρονων και προσφατα αποκτησα ενα σιχτσου απο την κορη μου η οποια εργαζεται πολλες ωρες και δεν μπορει να το κρατησει. Υπαρχει πιθανοτητα να παω διακοπες με τα δυο σκυλακια; Γνωριζετε αν δεχονται;

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 239 times
Been thanked: 384 times

Λίγη αναγκαία βοήθεια!!

Δημοσίευση από Morgan_A » 29 Μάιος 2018, 17:48

Ισιδώρα μου εξαρτάται από το που θα πας...
Υπάρχουν ξενοδοχεία και πανσιόν που δέχονται και άλλα που δεν δέχονται.
Επίσης υπάρχει και η λύση των ενοικιαζόμενων δωματίων.
Σε οποιαδήποτε όμως περίπτωση θα πρέπει να το συζητήσεις τηλεφωνικά πρώτα, ώστε να ξέρεις...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ”