Μερικά ξενοδοχεία…

Γράψε εδώ Ξενοδοχεία που ξέρεις ότι πραγματικά δέχονται σκύλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

dimitris
Dog Star ¤

Re: Μερικά ξενοδοχεία…

Δημοσίευση από dimitris » 26 Φεβ 2008, 15:17

mitsi έγραψε:Για τα Λουτρά Αριδαίας μήπως γνωρίζεις? Ξέρω οτι το καλοκαίρι κανουν ελεύθερο κάμπινγκ στο ποτάμι αλλα απο ξενοδοχεία δεν ξέρω καθόλου?
επειδη δεν θυμαμαι καλα... λουτρα Ποζαρ και λουτρα Αριδαιας ειναι το ιδιο μερος(σορρυ εχω να παω χρονια και δεν θυμουμαι scr: )
οσο για ελευθερο camping ειναι σιγουρο χωρις προβληματα γιατι ειναι πολλα τα χλμ?
th: παντως για την ιδεα
"Δυο πραγματα ειναι απειρα, το Συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια. Και εχω τις αμφιβολιες μου για το πρωτο..."
Αλμπερτ Αινσταιν

Άβαταρ μέλους

Loukia
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από Loukia » 26 Φεβ 2008, 15:43

dimitris έγραψε:επειδη δεν θυμαμαι καλα... λουτρα Ποζαρ και λουτρα Αριδαιας ειναι το ιδιο μερος(σορρυ εχω να παω χρονια και δεν θυμουμαι scr: )
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

dimitris
Dog Star ¤

Δημοσίευση από dimitris » 28 Φεβ 2008, 12:36

ρε το ατιμο το gif δεν ανεβαινει με τιποτα! owo::
τι το σπρωξα τι το κλωτσησα τιποτα... :sad:
thanx λουκ! th:
"Δυο πραγματα ειναι απειρα, το Συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια. Και εχω τις αμφιβολιες μου για το πρωτο..."
Αλμπερτ Αινσταιν

Άβαταρ μέλους

Marga
Club Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Marga » 30 Μαρ 2008, 11:35

στις Σπετσες κλεισαμε ανετα δωματια για το Πασχα στη βιλλα Μαργαριτα. το μονο που μας ρωτησαν ηταν αν το σκυλι κανει ζημιες

Άβαταρ μέλους

Poppy
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Poppy » 27 Μάιος 2008, 10:18

Μιας και μπαίνει για τα καλά το καλοκαίρι, ποστάρω και το παρακάτω λινκ. Η αλήθεια είναι ότι ψάχνουμε κι εμείς ξενοδοχείο. Εάν βρω κάτι ή με προλάβει κάποιος άλλος ας ενημερώσει. Ενδιαφέρομαι...

http://www.pettaxi.gr/ghotels.html

Άβαταρ μέλους

FatsaLeme
Old Member
Been thanked: 2 times

Δημοσίευση από FatsaLeme » 27 Μάιος 2008, 13:52

Ax ναι βρε παιδιά... γιατί εχθές έπεσε στο τραπέζι θέμα συζήτησης για διακοπές... κ εγώ χωρίς τη μικρή δε θέλω να πάω πουθενά.... :sad:
(δεν έχω άτομα εμπιστοσύνης να την αφήσω πίσω... κ εκτός αυτού δε μου πάει να την αφήσω... έχει μπει για τα καλά στη ζωή μου....)

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από stamatis13 » 27 Μάιος 2008, 20:32

FatsaLeme έγραψε:Ax ναι βρε παιδιά... γιατί εχθές έπεσε στο τραπέζι θέμα συζήτησης για διακοπές... κ εγώ χωρίς τη μικρή δε θέλω να πάω πουθενά.... :sad:
(δεν έχω άτομα εμπιστοσύνης να την αφήσω πίσω... κ εκτός αυτού δε μου πάει να την αφήσω... έχει μπει για τα καλά στη ζωή μου....)
ε και γιατι δεν την παιρνεις τοτε μαζι σου?

Άβαταρ μέλους

mitsi
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από mitsi » 27 Μάιος 2008, 22:28

Να ρωτήσω και κάτι στην περίπτωση που το γνωρίζετε.
Οταν λέει ένα ξενοδοχειο οτι δέχεται σκυλια υπάρχουν και κάποιες προυποθέσεις. Δηλαδη να εχει συγκεκριμένους χώρους. Τι εννοω: Ειχα ρωτησει σε ενα ξενοδοχειο στην Ηγουμενίτσα και μου ειπε φέρτο να το δέσουμε στο υπόγειο :bl :bl αν ειναι δυνατον.!!!
Πιστευω οτι κάθε επιχειρήση που προσφερει κάποιες υπηρεσίες θα πρέπει να έχει και τους ανάλογους χώρους και προυποθέσεις.
Πως μπορουμε να ενημερωθουμε για αυτο??
Εδω πολλες φορες κλεινεις ξενοδοχειο σου λενε εχει εκεινο το άλλο και πας σε μια τρώγλη και καταληγεις και κάνεις παράπονα στην υπηρεσία του καταναλωτη (κάπως έτσι λέγεται)
Περιμένω τα φώτα σας!
Μην αγοράζεις ζώα.
Δώσε την ευκαιρία σε ένα αδέσποτο ζωάκι να βρει επιτέλους την οικογένεια που κάποιοι του στέρησαν...
Τα ζώα ΔΕΝ είναι παιχνίδια. Έχουν ψυχούλες και αισθήματα. Σε αγαπάνε είτε είσαι φτωχός είτε είσαι πλούσιος, είτε είσαι άσχημος είτε είσαι όμορφος.... είτε είσαι από τζάκι είτε όχι....
Εσύ γιατί θες ρατσάτο????

Άβαταρ μέλους

Poppy
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Poppy » 28 Μάιος 2008, 09:54

Καλημέρα.
Κοίτα, το θέμα είναι να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις κατ' αρχήν εάν μπορείς να έχεις το ζώο σου μεσα στο δωμάτιο (και όχι σε υπόγεια, αυλές στον ήλιο και μπαλκόνια). Εάν είναι θετική η απάντηση τότε συνεχίζεις περιγράφοντας τον σκύλο. Πόσα κιλά είναι, αν είναι δηλαδή μεγαλόσωμο η όχι, αν μαδάει, αν γαυγίζει, αν δημιουργεί προβλήματα, αν τα κάνει σε εσωτερικούς χώρους και από εκεί και πέρα έχε υπόψην σου ότι θα αναλάβεις και κάποιο απαραίτητο καθάρισμα. Δεν είναι σωστό να αφήνεις τρίχες ή όποιες ακαθαρσίες οπουδήποτε, και δεν μιλάω για τα περιττώματά του, αλλά για σάλια, τροφές ξεραμένες και υπολοίματα από ζημιές. Πρέπει να είστε υποδείγματα καθαριότητας και περιποίησης.
Μόλις καταφέρω να βρω ξενοδοχείο, θα κάνω μια ενημέρωση για την αντιμετώπιση και για πιθανές ερωτήσεις...
Τα περισσότερα ξενοδοχεία που λένε ότι δέχονται κατοικίδια συνήθως είναι μέχρι 5 κιλών ζώα αυτά που δέχονται. Γι' αυτό και πιστεύω ότι εγώ θα έχω πρόβλημα... Αλλά που θα πάει...δεν θα μου τύχει ο φιλόζωος..;;;

Πόππυ

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από stamatis13 » 28 Μάιος 2008, 18:43

Ενα ξενοδοχειο που ξερω οτι δεχεται σκυλους ειναι αυτο :arrow: http://www.estiadahotel.com.gr/gr/index.html
Παρεχεται διαμερισμα και για τον σκυλο με 24ωρη παρακολουθηση
Φυσικα ρωταμε πριν κλεισουμε ετσι και αλλιως wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΙΛΙΚΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ”