εκτροφεις γαλλικων μπουλντογκ

Αν είσαι εκτροφέας εγγεγραμμένος στον ΚΟΕ μπορείς να δηλώσεις εδώ το εκτροφείο σου, καθώς και για ποιον λόγο πρέπει να σε προτιμήσουμε.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η διαχείριση δεν φέρει ουδεμία ευθύνη για την φερεγγυότητα των εκτροφείων που δηλώνονται στο Forum. Η καταχώρηση των εκτροφείων έχει σκοπό την διευκόλυνση των μελών μας, απλά και μόνο σαν πληροφορία. Το Forum υποστηρίζει μόνο εκτροφεία πιστοποιημένα από τον Κ.Ο.Ε.. Δεχόμαστε συστάσεις για εκτροφείς εκτροφεία κ.λπ. μόνο από μέλη μας που έχουν τουλάχιστον 500 posts.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
karrie7
Puppy

εκτροφεις γαλλικων μπουλντογκ

Δημοσίευση από karrie7 » 20 Σεπ 2010, 15:37

καλησπερα σας!!λεγομαι κατερινα και ειμαι καινουρια στην παρεα σας!ψαχνω εδω και πολλους μηνες καποιο καλο εκτροφεα απο ελλαδα η απο εξωτερικο για frenchie.θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως πολυ αμα με βοηθουσε καποιο εμπειρο μελος μεσω πμ γιατι ειμαι σε απογνωση!!ευχαριστωω πολυυ!!peace wink:

Άβαταρ μέλους

Nteti
Dog Star ¤¤

Re: εκτροφεις γαλλικων μπουλντογκ

Δημοσίευση από Nteti » 20 Σεπ 2010, 15:41

Κατερινα καλως ήρθες! wel:: Για να ενεργοποιηθουν τα προσωπικα μηνυματα πρεπει να εχεις εναν συγκεκριμένο αριθμο δημοσιευσεων τον οποιο αυτην την στιγμη δεν διαθέτεις. Πάρε ένα τηλ στον ΚΟΕ ΤΗΛ: +30 210 8145165 FAX: +30 210 8145167 e-mail: kenelnet@otenet.gr και ζητα να σου αποστειλουν τους επισημους εκτροφεις..
[url=http://pitapata.com][img]http://pdgf.pitapata.com/bINlp3.png[/img][/url]

Άβαταρ μέλους

Frenchie
Akita

Δημοσίευση από Frenchie » 20 Σεπ 2010, 20:51

Στην ελλαδα δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο στην εκτροφη Γαλλικων πια!
Ο μοναδικος εκτροφεας με καλα σκυλια, πεθανε πριν απο 1.5 χρονια!

Το γαλλικο ειναι μια ιδιαιτερη φυλη με παρα πολλα προβληματα υγειας!
Η πιθανοτητα να παρεις σκυλο με προβλημα αυξανεται απο μη αξιοπιστη πηγη- απο "εκτροφεις" που δεν κανουν εξετασεις στους γεννητορες τους.

Καλα εκτροφεια του εξωτερικου ειναι το "Du Champagne" και το "Janoel"!
Αμα βαλεις αυτα τα Kennelnames στο Google,κατι θα βρεις.
Greetz Frenchie

Άβαταρ μέλους

dimaki
Puppy

Δημοσίευση από dimaki » 27 Σεπ 2010, 13:28

πραγματικα προσεξε παααααααρα πολυ με τους εκτροφεις στην ελλαδα.
θα σου πω την προσωπικη μ εμπειρια κ αν καταφερει το δικο μου παθημα να σε βοηθισει ειλικρινα θα χαρω πολυ!!
πριν απο λιγο καιρο ηθελα σαν τρελη κ εγω ενα γαλλικο μπουλντογκ εψαξα στην πολη μου πηρα τηλεφωνο σε ολα τα πετ σοπ της πολης που διαμενω και οχι μονο
εν τω μεταξυ επειδη η κολλητη μου αγορασε απο πετ σοπ στην αθηνα ενα γαλλακι κ οταν της το εδοσαν δεν ηταν ουτε 2 μηνων κ ηταν κ αρρωστο επελεξα να το ψαξω ακομα λιγο διαβαζοντας πολλα κ ψαχνοντας στο διαδυκτιο εβγαλα ως πορισμα οτι μαλλον θα ηταν καλυτερα να παρω το κουταβακι μου απο εκτροφεα,ετσι πηρα κ εγω στον Κ.Ο.Ε εμαθα για ολους τους εκτροφεις αυτου του ειδους στην ελλαδα κ ξαναρχισα τα τηλεφωνα.
αφου λοιπον ενημερωθηκα οσο το δυνατο περισσοτερο κατεληξα σε συμφωνια κ αγορα ενος υπεροχου κουταβιου απο εναν,
οπως ολα εδειχναν το μονο προβλημα αν κ καθοριστικο ηταν οτι εν τελει και το δικο μ κουταβι ηταν αρρωστο(κατι που δεν με ενημερωσε καθολου ο εκτροφεας του) με μια ασθενεια γνωστη για αυτη τη ρατσα η οποια ομως ειχε εξελιχθει λιγο χειροτερα απο οτι φαινοταν και οδευε προς πνευμονια :yikes
αφου λοιπον αρχισαμε τα γιατροπορεματα το πλασματακι μ εγινε καλα κ ομως ακομα εχουν μεινει καταλειπα κ κατι τελευταιο
λογω ελλειπους εμβολιασμου περαν της ασθενειας εμφανιστικε λιγες μερες μετα κ μια δερματιτιδα που ακομα κ αυτη τη στιγμη που μιλαμε ταλαιπορει το κουταβι κ καθε λιγο και λιγακι βρισκομαστε στην εξαιρετη γιατρο που προσπαθει να μας επαναφερει.ετσι εχουν τα πραγματα με το δικο μ γαλλακι ευχομαι να εισαι ποιο τυχερη κ να το ψαξεις ακομα περισσοτερο μετα απο αυτα που διαβασες!

Άβαταρ μέλους

magdag
Saint Bernard

Δημοσίευση από magdag » 08 Φεβ 2011, 04:48

Καλησπερα κ απο μενα!
Ειμαι κατοχος γαλλικου και θα ηθελα ετσι απο περιεργεια να μαθω περισσοτερες πληροφοριεσ απο εσενα dimaki..
Τι ακριβως επαθε το σκυλακι σου; Ελπιζω να ειναι καλα τωρα...
Τι ειχε ως συμπτωμα για πνευμονια; Επισης αν μπορεις να μας πεις απο που το πηρες..επειδη εχω καιρο να μπω στο site ισως να μην μπορεισ να μου στειλεις πμ.. Προσπαθησε ομως..

Κ παλι ελπιζω να ειναι καλα το μικρο σου...

Οσο για τα εκτροφεια..εγω το πηρα απο εκροφειο κ δεν εχω παραπονο δοξα το θεω μεχρι τωρα ειναι υγιηεστατο.. Γενικα ομως συμβουλευω καλυτερα απο εξωτερικο.. Αλλα δν μπορω να βοηθησω γτ δν γνωριζω καποιο...

Καληνυχτα!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Dog's Revenge
Retired

Δημοσίευση από Dog's Revenge » 08 Φεβ 2011, 22:34

karrie7 » 20 Sep 2010, 15:37 έγραψε:ευχαριστωω πολυυ!!peace wink:
Καλημέρα κι από μένα 08 feb 2011 ξημέρωσε :ole:
Μην ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ σκύλους, ΥΙΟΘΕΤΗΣΤΕ ένα ΑΔΕΣΠΟΤΟ
Δεν είμαι εγώ σπορά της τύχης ο πλαστουργός της νιας ζωής, εγώ είμαι τέκνο της ανάγκης κι ώριμο τέκνο της οργής. (Κ. Βάρναλης)

Άβαταρ μέλους

dimaki
Puppy

Δημοσίευση από dimaki » 01 Μαρ 2011, 00:30

magdag συγνωμη για την καθυστερηση κ ευχαριστω για το ενδιαφερον.δεν μπορεσα να στειλω πμ γιατι ειμαι σχετικα καιρνουριο μελος.

το κοριτσακι μου κατ αρχην ειναι μια χαρα υγειεστατο ευτυχως πλεον ξεπερασε τα παντα αλλα μας βοηθησε πολυ η γιατρος της.
οταν την πηραμε λοιπον ειχε εναν βηχα επιμονο που γινοταν ακομα ποιο εντονος οταν κοιμοταν που μπορει να εβηχε για κανα 10 λεπτο συνεχομενα καθως επισης ακουγοταν 'βρασιμο' στην αναπνοη της.οπως αντιλαμβανεσαι πηγαμε στη γιατρο κ διεγνωσε μια ασθενεια κενελ καφ (η κατι τετοιο συγνωμη αν δεν τη λεω σωστα) η οποια ειχε εξελιχθει σε προιμο σταδιο πνευμονιας κ αν δεν το αντιλαμβανομασταν εγκαιρα θα ηταν καθοριστικο για την υγεια της.
επισης να πω οτι ενημερωσα τον εκτροφεα ο οποιος δηλωσε οτι γνωριζε για το κενελ καφ κ οτι δεν θα επρεπε να ανησυχω γιατι ολα τα γαλλικα το περνανε ???
τελος στο σωμα της ειχε κατι σπυρακια σαν τσιμπιματα κουνουπιου που εν τελει αποδειχτικαν δερματοπαθεια κ αφου αντιμετωπισαμε την πνευμονια μετα απο αρκετους μηνες θεραπειας θεσαμε υπο ελεγχο κ το δερματικο της πλεον ολα καλα!!
ο λογος που ανεφερα το περιστατικο ειναι οτι θεωρω κριμα να εμπορευονται τετοιες ψυχουλες χωρις τουλαχιστον την απαραιτητη φροντιδα κ επισης διαλεξαμε εκτροφεα γιατι θεωρησαμε οτι παρεχει καλυτερες συνθηκες ζωης απο τα pet shop..

οπως και να χει τελος καλο ολα καλα (bs)

Άβαταρ μέλους

eleniiiii
Beagle

Δημοσίευση από eleniiiii » 20 Μαρ 2011, 23:50

ποιο ειναι το εκτροφειο?

Άβαταρ μέλους

dimaki
Puppy

Δημοσίευση από dimaki » 24 Μαρ 2011, 13:17

Είναι εκτοφεας αναγνωρισμένος απο τον Κοε κ βρίσκεται σε νησάκι πολυ κοντά στην Αθήνα δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το όνομα γ αυτο το προσδιόρισα βάση τοποθεσίας..!

Άβαταρ μέλους

thanos117
Beagle

Δημοσίευση από thanos117 » 01 Μαρ 2015, 22:57

Υπάρχει τρόπος να στείλω π.μ. στο μέλος "Frenchie" η να επικοινωνήσω μαζί του με κάποιο τρόπο? ευχαριστώ

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΚΤΡΟΦΕΙΑ στην Ελλάδα & Κύπρο”