Μερικά ξενοδοχεία…

Γράψε εδώ Ξενοδοχεία που ξέρεις ότι πραγματικά δέχονται σκύλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Re: Μερικά ξενοδοχεία…

Δημοσίευση από Morgan_A » 28 Μάιος 2008, 22:50

Σταμάτη μου πράγματι το ξενοδοχείο αυτό πολύ ωραίο φαίνεται...
Δεν ξέρω όμως κατά πόσον η τιμή του θα είναι προσιτή για τον μέσο Έλληνα...
Γιατί αν είναι να πληρώνεις 250 euro την ημέρα, φυσικό είναι να σου παρακολουθούν 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, όχι μόνο το σκύλο, αλλά ότι μπορείς να φανταστείς...
Το θέμα όμως είναι να σου στοιχίσουν οι διακοπές λιγότερο από το να αγοράσεις ένα σπίτι σε ένα νησί... :lol: :lol: :lol:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από stamatis13 » 29 Μάιος 2008, 01:25

H αληθεια ειναι οτι δεν ειδα την τιμη :lol:
παντως για οποιον θελει εχει και ελικοπτερο :lol:

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 29 Μάιος 2008, 01:44

Ναι το πρόσεξα και ενθουσιάστηκα...!!! :lol: :lol: :lol:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Poppy
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Poppy » 29 Μάιος 2008, 10:17

Καλημέρα σας!
Καλοί μου συμφορουμίτες, ούτε ελικόπτερα, ούτε πισίνες θέλουμε! Εναν ξενοδόχο που να μας δεχτει με χαρά θέλουμε μωρέ, τίποτα παραπάνω... :nop:

Την πολύ καλημέρα μου!
Πόππυ

Άβαταρ μέλους

Marga
Club Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Marga » 29 Μάιος 2008, 13:13

ωραιο ξενοδοχειο Σταματη μου... να το ξερουμε για την πανελληνια, αν γινει στο Βολο... να το προτεινουμε κ στ αλλα παιδια... :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους

Poppy
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Poppy » 02 Ιουν 2008, 15:43

Για όσους ψάχνουν ξενοδοχείο: Στην προηγούμενη σελίδα πόσταρα ένα λινκ με διάφορα από αυτά. Εγώ μόλις έκλεισα για τον Αύγουστο σε ορεινό μέρος - εκπληκτική τιμή για τον χώρο και για τις παροχές του (60€ με πρωινό). Ήταν το πρώτο τηλεφώνημα που έκανα και έπεσα σε έναν εξυπηρετικότατο κύριο που μας επιτρέπει να έχουμε την κοπελίτσα μας μέσα στο δωμάτιο.
Για όσους ενδιαφέρονται, μην τα προσπερνάτε.

Άβαταρ μέλους

Fany
Saint Bernard

Δημοσίευση από Fany » 03 Ιουν 2008, 13:52

Παιδιά προσοχή ! Οι περισσότεροι ξενοδόχοι το έχουν για διαφήμιση στα site τους ότι δέχονται κατοικίδια αλλά μόλις πάρεις κυριολεκτικά σε βρίζουν!!. Κι αν τους ρωτήσεις μα γιατί στο site σας το αναφέρετε , εκεί να δεις τι γίνεται ......Την έχω πατήσει πολλές φορές και μου έχουνε κλείσει και το τηλ στα μούτρα . Θέλει προσοχή ακόμα και τα links που δίνετε σε παραπάνω topic , δεν ανταποκρίνονται αρκετά . Εγώ έχω κυριολέκτικά απελπιστεί ! Ξέρει κανείς διαμερίσματα - Ξενοδοχεία στην Κρήτη που να δεχονται πραγματικα σκύλους ?? ( εννοώ που να έχει πάει με τον/την δικό του και να έχει μείνει ) Οχι από site πληροφορίες , δεν ανταποκρίνονται ! Ο Κόσμος είναι πολύ πίσω στην Ελλάδα και σε κοιτάζουν σαν να έχεις αρρώστια από μακρία οταν είσαι βόλτα με το σκύλο σου !! Ελεος πια !!
Δεν καταλαβαίνουν ότι οι σκύλοι είναι πιο ανώτεροι από αυτούς ??? Σε πολλά !

Άβαταρ μέλους

Poppy
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Poppy » 03 Ιουν 2008, 14:49

Fany έγραψε:Παιδιά προσοχή ! Οι περισσότεροι ξενοδόχοι το έχουν για διαφήμιση στα site τους ότι δέχονται κατοικίδια αλλά μόλις πάρεις κυριολεκτικά σε βρίζουν!!. Κι αν τους ρωτήσεις μα γιατί στο site σας το αναφέρετε , εκεί να δεις τι γίνεται ......Την έχω πατήσει πολλές φορές και μου έχουνε κλείσει και το τηλ στα μούτρα . Θέλει προσοχή ακόμα και τα links που δίνετε σε παραπάνω topic , δεν ανταποκρίνονται αρκετά . Εγώ έχω κυριολέκτικά απελπιστεί ! Ξέρει κανείς διαμερίσματα - Ξενοδοχεία στην Κρήτη που να δεχονται πραγματικα σκύλους ?? ( εννοώ που να έχει πάει με τον/την δικό του και να έχει μείνει ) Οχι από site πληροφορίες , δεν ανταποκρίνονται ! Ο Κόσμος είναι πολύ πίσω στην Ελλάδα και σε κοιτάζουν σαν να έχεις αρρώστια από μακρία οταν είσαι βόλτα με το σκύλο σου !! Ελεος πια !!

Έχεις δίκιο σ' αυτό. Πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί και να το ψάχνουμε δυο φορές παραπάνω. Εγώ μάλλον έπεσα σε περίπτωση στο πρώτο τηλεφώνημα που έκανα. Γιατί δεν δοκιμάζεις όμως και να μου πεις κι εμένα τι παίζει; Γιατί μπορεί όντως να έπεσα στην εξαίρεση!

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από stamatis13 » 03 Ιουν 2008, 14:54

Fany έγραψε:Παιδιά προσοχή ! Οι περισσότεροι ξενοδόχοι το έχουν για διαφήμιση στα site τους ότι δέχονται κατοικίδια αλλά μόλις πάρεις κυριολεκτικά σε βρίζουν!!. Κι αν τους ρωτήσεις μα γιατί στο site σας το αναφέρετε , εκεί να δεις τι γίνεται ......Την έχω πατήσει πολλές φορές και μου έχουνε κλείσει και το τηλ στα μούτρα . Θέλει προσοχή ακόμα και τα links που δίνετε σε παραπάνω topic , δεν ανταποκρίνονται αρκετά . Εγώ έχω κυριολέκτικά απελπιστεί ! Ξέρει κανείς διαμερίσματα - Ξενοδοχεία στην Κρήτη που να δεχονται πραγματικα σκύλους ?? ( εννοώ που να έχει πάει με τον/την δικό του και να έχει μείνει ) Οχι από site πληροφορίες , δεν ανταποκρίνονται ! Ο Κόσμος είναι πολύ πίσω στην Ελλάδα και σε κοιτάζουν σαν να έχεις αρρώστια από μακρία οταν είσαι βόλτα με το σκύλο σου !! Ελεος πια !!
Και εμεις ελπιζαμε οτι αφου εισαι απο Κρητη θα μας ελεγες εσυ ξενοδοχειο που να δεχεται σκυλους εκει!! :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους

Poppy
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Poppy » 10 Ιουν 2008, 09:50

Καλημέρα. Παρακάτω σας παραθέτω κάποια τα οποία μου τα έστειλε φίλη από Κρήτη. Αν θέλετε τα τσεκάρετε. Δεν ξέρω τι παίζει με τις τιμές.
Σε αυτό: http://www.knossosbeach.gr/services.php αναφέρει ότι δέχονται κατοικίδια πάνω των 5 κιλών.

Όπως και σε αυτό επίσης στην Κρήτη, μπορείτε να τσεκάρετε. Δέχονται και εδώ: http://www.greekhotels.gr/crete/plakias ... pop&page=3

Εάν κάποιος τελικά κλείσει σε ένα από αυτά, ας ενημερώσει παρακαλώ να τα έχουμε στα "υπ' όψην".

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΙΛΙΚΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ”