ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΖΩΩΝ

Γράψτε εδώ κλινικές ή κτηνιατρεία που ξέρετε ότι ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΟΥΝ.
Χτύπα ξύλο μπορεί να μας φανούν χρήσιμα.
Άβαταρ μέλους
Insomniac
Bullmastiff
Όνομα: Γιάννης
Φύλο: Δεν καθορίστηκε - Δεν καθορίστηκε
:: Χωρίς σύνδεση

Re: ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΖΩΩΝ

Δημοσίευσηαπό Insomniac » 08 Ιαν 2009, 20:44

Να ευχαριστησω αλλη μια φορα το προσωπικο του νοσοκομειου και κυριως τον Πανο για την αψογη σε ολλα συμπεριφορα τους , ιατρικη και ανθρωπινη, για τον Παϊκ που πηγαμε εκει για στειρωση γιατι κυνηγουσε για...παιχνιδακια τα μικροσωμα γιορκσαιρ τεριε και πιθανη εγκυμοσυνη θα ηταν επικυνδυνη για αυτα !!!Σημερα πηγαμε και του κοψαμε και τα ραμματακια !!!!

Άβαταρ μέλους
stamatis13
Old Member
Been liked: 2 times

Δημοσίευσηαπό stamatis13 » 25 Ιαν 2009, 02:41

panosvet έγραψε:Αγαπητοί φίλοι και φίλες μόλις σήμερα κι εγώ γράφτηκα σ αυτό το υπέροχο site. Είμαι κτηνίατρος και εργάζομαι στο Αττικό Νοσοκομείο Ζώων που βρίσκεται στην Παιανία. Είναι μια καινούρια κλινική (λειτουργεί περίπου 2 μήνες ) η οποία είναι ανοικτή 24 ώρες το 24ωρο. Είμαστε μια ομάδα εξειδικευμένων και έμπειρων κτηνιάτρων ( 9 γιατροί) όπου επενδύσαμε σε ότι πιο σύγχρονο από μηχανήματα, έτσι ώστε να μπορούμε να παρέχουμε όσο γίνεται τις καλύτερες υπηρεσίες μας για τους μικρούς μας φίλους 24 ώρες το 24ωρο. Με χαρά μου μπορώ να απάντήσω σε ερωτήματα που ίσως να έχετε και έχουν σχέση με τον μικρό σας φίλο. Το ονομά μου είναι Πάνος , το e-mail μου το panostyl@yahoo.com και το τηλέφωνο της κλινικής είναι το 210 6640552-553-555.

viewtopic.php?f=38&t=8856&p=185679&hilit=#p185679
Eμένα πάντως μου γεννιούνται πολλές απορίες με βάση το παραπάνω ποστ....
Άντε να καταλάβω ότι δεν ξέρει τον σκυλο και δεν ξέρει αν είναι στραβά τα ράμματα ο γιατρός που το σήκωσε....
Αν πάθαινε κάτι ο σκύλος... :?:
Δεν μπορούσε να συμβουλέψει κάτι... :?:
Δεν κατηγορώ εσένα προσωπικά γιατί δεν ξέρω αν το σήκωσες εσύ το τηλ.

Άβαταρ μέλους
man30
Retired
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό man30 » 25 Ιαν 2009, 02:51

:shock: Σταμάτη, μου είναι λίγο δύσκολο να "κατηγορήσω" έναν γιατρό που δεν ανέλαβε κάτι δια τηλεφώνου μετά από ένα χειρουργείο που δεν έχει κάνει.... Σχεδόν το ίδιο συμβαίνει και με τους δικούς μας γιατρούς.... wink: θα σου ζητήσουν απαρέτητα εξέταση!!!

Υπάρχουν τόσα παραδείγματα μέσα στο φόρουμ, που μάλλον στο αντίθετο συνηγορούν....

Βλέπε τον υποφενόμενο :arrow: http://www.ourdogs.gr/ad/viewtopic.php? ... 996&hilit= , τον Άκη :arrow: viewtopic.php?f=28&t=8659&hilit= και όσους εχουν ήδη μιλήσει εδώ.........

Άβαταρ μέλους
My Nellie
Old Member
Been liked: 1 time

Δημοσίευσηαπό My Nellie » 25 Ιαν 2009, 17:22

Εγώ να συμφωνήσω με τον Μάνθο ότι δεν μπορούν να αναλάβουν την ευθύνη να συμβουλεύσουν για περιστατικό το οποίο αγνοούν, ΑΛΛΑ θα τους κόστιζε απολύτως ΤΙΠΟΤΕ να της πουν τουλάχιστον να φροντίσει να έχει το σκυλάκι της ζεστό μέχρι να μιλήσει με τον γιατρό της, ο οποίος είναι ο ΜΟΝΟΣ σε θέση να κρίνει την κατάσταση και να δώσει οδηγίες, ή να της δώσουν οδηγίες πώς να το θερμομετρήσει. Ή, εν πάση περιπτώσει, να της πουν πάρε ταξί και φέρε το εδώ να το εξετάσουμε....
Χωρίς να ξέρουμε βέβαια τις λεπτομέρειες, όμως νομίζω ότι ο Σταμάτης έχει ένα δίκηο.....
Και να διορθώσω την λέξη που χρησιμοποίησε ο Μάνθος, δεν πρόκειται για "κατηγορία" αλλά για προβληματισμό σε σχέση με την συμπεριφορά τους....
Φροντίστε τα ζώα, επειδή είστε άνθρωποι....
Όπως οι άγγελοι φροντίζουν τους ανθρώπους....

Άβαταρ μέλους
man30
Retired
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό man30 » 25 Ιαν 2009, 17:31

My Nellie έγραψε:Και να διορθώσω την λέξη που χρησιμοποίησε ο Μάνθος, δεν πρόκειται για "κατηγορία" αλλά για προβληματισμό σε σχέση με την συμπεριφορά τους....

th: Εμένα Αλεξάνδρα μου ξέρεις τι με προβληματίζει περισσότερο??? ότι η κοπέλα έκανε ένα χειρουργείο σε κάποιον γιατρό ο οποίος φρόντισε να μην έχει ενα τηλέφωνο ανάγκης!!! :nop: :nop: :nop:

και βέβαια και εγώ αν ήμουν στην θέση τους, δεν θα αναλάμβανα την ευθύνη να δόσω οδηγείες με τηλεφωνική διάγνωση για ένα χειρουργείο που δεν έχω κάνει, και που μάλιστα έχει παρουσιάσει επιπλοκές.....

Θα συμφωνήσω όμως ότι απλές οδηγείες θα μπορούσαν να δωθούν....

Άβαταρ μέλους
xioni
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευσηαπό xioni » 25 Ιαν 2009, 19:28

εγω επεσα στην αναγκη τους την πρωτοχρονια.....ηταν πολυτιμες οι συμβουλες που μου εδωσαν και καταφεραν να με ενημερωσουν για τα παντα και να με καθησυχασουν ταυτοχρονα.....για το ιδιο περιστατικο εκανα τεσσερα τηλεφωνα μεχρι να παω τον εκτωρα μου εκει και καταλαβα οτι μιλησα με τεσσερις διαφορετικους γιατρους.ο τελευταιος με τον οποιο μιλησα μου ειπε οτι δεν μπορει να με βοηθησει απο το τηλεφωνο :roll:
Ο τροπος ομως που χειριστηκαν στο κτηνιατρειο το περιστατικο του Εκτωρα ηταν πραγματικα τελειος.Τον περασαν κυριολεκτικα απο σουρωτηρι!Μας πηραν και τηλεφωνο να δουν πως παει ο μικρος!
Ειναι πολυ μακρια..... ειναι αρκετα ακριβα ......αλλα ειναι 24 ωρες και 365 μερες το χρονο ανοιχτα.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
katia77
Puppy
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό katia77 » 02 Μαρ 2009, 20:39

Roben έγραψε:Να σας πω ότι και μεις είχαμε ένα περιστατικό και οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γιατρούς εκεί.
Ο Ρομπέν έπαθε μια κρίση τη Δευτέρα του Πάσχα και όπως καταλαβαίνεται δεν υπήρχε κτηνίατρος πουθενά!!
Στην απελπισία μας μπήκαμε στο ίντερνετ και βρήκαμε το Αττικό Νοσοκομείο Ζώων. Αμέσως ο γιατρός μας υποστήριξε από το τηλέφωνο, μας συμβούλεψε (όσο γινόταν χωρίς εξέταση) και όλα πήγαν καλά.
Μόλις καταφέραμε και πήγαμε Αθήνα μετά από λίγες μέρες, μας έκανε εντύπωση ότι ήρθαν 3 γιατροί και τον εξέτασαν !!!
Τελικά ο μικρός μας είχε ένα ξυλαράκι στο αυτί και του έκανε ρήξη τυμπάνου... Το καθαρίσαμε και πάει καλύτερα..
Να σας πω και το φοβερό ?? Μου τηλεφώνησαν από το νοσοκομείο μετά από λίγες μέρες να ρωτήσουν αν παίρνει σωστά την αγωγή του και πως πάνε τα συμπτώματα!! ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ !!
Βέβαια για να λέμε και τα πράγματα όπως είναι ... οι τιμές "τσούζουν" λιγάκι .... :roll:

roben επειδη όλα μου τα σκυλια τα πάω στο Αττικο νοσοκομείο όπωσ δυστηχώς και σήμερα ήμουν εκει για να συμπαρσταθώ σε μία φίλη που έφερε το σκυλάκι της για να χειρουργηθεί και αν δεν το καταλαβες ναι σήμερα καθαρα Δευτέρα ήρθανε 5 γιατροι για να ειναι στο χειρουργειο που δεν ειχανε καν βαρδια και ηρθανε για το σκύλο που πασχει απο σπανια και βαρια ασθενεια!!!! Να πω και κάτι που ειναι προσωπικο ενας απο τους γιατρους αντιμετώπιζε οικογενειακο πρόβλημα (ο πατερασ του με την καρδια) και οταν ειπαμε να το ακυρωσουμε για να παει στο νοσοκομειο στον πατερα του επειδη ετυχε και ακουσαμε το τηλεφωνημα ειπε οτι το σκυλι πρεπει να εγχειριστει και μπηκε κανονικα και χειρουργησε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Για ολα αυτα που του κανανε και μονο που δεν λάβανε υποψη οτι ειναι αργια χρυσε μου δεν εχουν τιμή καταλαβες? οταν μπαινεις σε αυτην την διαδικασια δεν θα λογαριασεις το κόστος και ποσο μαλλον να σωσεις το αγαπημενο σοθ κατοικιδιο παιδια οπως τα λεω εγω και ας αντιδρασουν καποιοι απο εσας!!!! αν δεν ηθελες να πληρωσεις τοσα ας εβρισκες αλλου αν θεωρεις οτι ειναι φθηνοτερα!!!!! και επειδη το εχω κοιταξει το θέμα όχι να βρω αλλου φθηνοτερα( διοτι με κλειστα τα ματια παμε εκει ολοι γνωστοι και φιλοι οπως και η φιλη που την εστειλα εγω στο αττικο )απλως ακουω για διαφορες τιμες σε άλλες κλινικές και τολμω να πω τρελές τιμές!!! θεωρω για τις υπηρεσιες που εχουνε και τους γιατρουσ ειναι παρα πολυ οικονομικα!!!!! μου κανει τρομερη εντυπωση παντωσ αυτο που ειπες!!!!! Αυτα!!!!

Άβαταρ μέλους
katia77
Puppy
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό katia77 » 02 Μαρ 2009, 20:50

My Nellie έγραψε:Εγώ να συμφωνήσω με τον Μάνθο ότι δεν μπορούν να αναλάβουν την ευθύνη να συμβουλεύσουν για περιστατικό το οποίο αγνοούν, ΑΛΛΑ θα τους κόστιζε απολύτως ΤΙΠΟΤΕ να της πουν τουλάχιστον να φροντίσει να έχει το σκυλάκι της ζεστό μέχρι να μιλήσει με τον γιατρό της, ο οποίος είναι ο ΜΟΝΟΣ σε θέση να κρίνει την κατάσταση και να δώσει οδηγίες, ή να της δώσουν οδηγίες πώς να το θερμομετρήσει. Ή, εν πάση περιπτώσει, να της πουν πάρε ταξί και φέρε το εδώ να το εξετάσουμε....
Χωρίς να ξέρουμε βέβαια τις λεπτομέρειες, όμως νομίζω ότι ο Σταμάτης έχει ένα δίκηο.....
Και να διορθώσω την λέξη που χρησιμοποίησε ο Μάνθος, δεν πρόκειται για "κατηγορία" αλλά για προβληματισμό σε σχέση με την συμπεριφορά τους....

θεωρω οτι ενα χειρουργειο ειναι ενα χειρουργειο δεν ειναι αγωγη για να μιλησει καποιος αλλος γιατρος που δεν τον κουραρει ειναι ευθυνη στο κατω κατω του γιατρου που το εγχειρησε. θεωρω οτι αν αρχιζε απο αυτους τουσ γιατρους να λεει τι θα πρεπει να κανει σε ενα σκυλο που δεν το βλεπει καν ειναι ανευθυνο και αν ελεγε να κανει κατι στο αφεντικο και το σκυλακι ειχε επιπλοκη ποιοσ θα εφταιγε μου λετε?? εννοειτε ο γιατρος που εκανε διαγνωση απο το τηλεφωνο σκεφτειτε το.κα το λεω απο προσωπικη εμπειρια που την πατησα με δικο μου σκυλι που ρωτησα ενα κτηνιατρο ασχετο!!!!!

Και επειδη τουσ γιατρουσ αυτουσ τουσ ξερω απο το πικερμι που ηταν ολοι τουσ προτου φυγουν και ανοιξουν το αττικο νιαζονται για τα ζωακια και δεν ειναι μονο εκτελεστικα οργανα.

Άβαταρ μέλους
katia77
Puppy
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό katia77 » 02 Μαρ 2009, 20:58

george17167 έγραψε:
george17167 έγραψε:
panosvet έγραψε:Αγαπητοί φίλοι και φίλες μόλις σήμερα κι εγώ γράφτηκα σ αυτό το υπέροχο site. Είμαι κτηνίατρος και εργάζομαι στο Αττικό Νοσοκομείο Ζώων που βρίσκεται στην Παιανία. Είναι μια καινούρια κλινική (λειτουργεί περίπου 2 μήνες ) η οποία είναι ανοικτή 24 ώρες το 24ωρο. Είμαστε μια ομάδα εξειδικευμένων και έμπειρων κτηνιάτρων ( 9 γιατροί) όπου επενδύσαμε σε ότι πιο σύγχρονο από μηχανήματα, έτσι ώστε να μπορούμε να παρέχουμε όσο γίνεται τις καλύτερες υπηρεσίες μας για τους μικρούς μας φίλους 24 ώρες το 24ωρο. Με χαρά μου μπορώ να απάντήσω σε ερωτήματα που ίσως να έχετε και έχουν σχέση με τον μικρό σας φίλο. Το ονομά μου είναι Πάνος , το e-mail μου το panostyl@yahoo.com και το τηλέφωνο της κλινικής είναι το 210 6640552-553-555.

Δυστυχώς κάποιοι κτηνίατροι δεν είναι καν φιλόζωοι!
Συγκεκριμένα χθες το βράδυ σε κλινική ζώων στην Αττική, έιχα πάει προληπτικά το 9μηνο maltese που έχω γιατί έπαιζε και χτύπησε ελαφρά το πίσω πόδι.Μετά από λίγο περπατούσε κανονικά και στο τηλ. η κτηνίατρός του με καθησύχασε ώστε να το δει σήμερα.Επειδή όμως ανησυχούσα πολύ πήγα στην κλινική και τώρα ακούστε:
Στο τηλ. είπαν ότι η επίσκεψη είναι 25 ευρώ + 9% Φ.Π.Α., αλλά χρέωσαν την 5λεπτη επίσκεψη 52 ευρώ.Ο κύριος που το είδε (κτηνίατρο δεν μπορώ να τον πω με τίποτα) του έβγαλε άχρηστο το πόδι και έτοιμο να χειρουργηθεί, μετά από ραντεβού με ορθοπεδικό υποτίθεται και το σκυλάκι περπατούσε κανονικότατα κι έτρεχε μπροστά του!Και προσπαθούσε να με παραπλανήσει ζωγραφίζοντας επιγονατίδες και χιαστούς σε πίνακα, λέγοντας στην ουσία ότι μπορεί να κουτσαθεί και μόνο του σε 9 μήνες, εκτός του ότι ήταν ψυχρός και δεν το χάιδεψε καθόλου.Απλώς έκανα το χαζό να δω που θα φτάσει το θράσος του, αλλά αν δε στείλουν ταχυδρομικά την απόδειξη όπως γράφουν θα τους καταγγείλω επίσημα.
Και το πιο ΣΟΒΑΡΟ είναι ότι εμφανίστηκε κυρία που χτύπησε με το αμάξι της κάποιο σκυλάκι και δεν το δέχθηκε στη κλινική!
Ας προστατευτούμε από αυτούς τους επιτήδειους που εκμεταλεύονται την αγάπη μας για τα ζώα μεταξύ μας, γιατί στην Ελλάδα κάνει ο καθένας ότι θέλει, η προστασία καταναλωτή είναι ανύπαρκτη και υπάρχουν μόνο 70 υπάλληλοι για έλεγχο, όπως είπε ο Νομάρχης Αττικής!

Δεν καταγγέλω ακόμα ονόματα γιατί μπορεί να θεωρηθεί δυσφήμηση επιχείρησης!
Έχω όμως εξοργιστεί αφάνταστα.Πριν από λίγο γύρισα από τη κτηνίατρο που το παρακολουθεί και δεν του βρήκε απολύτως τίποτα!Ούτε καν ένα αντιφλεγμονώδες δεν του έδωσε και το σκυλάκι απόψε τρέχει κανονικά.Απορώ το θράσος αυτού του άχετου χασάπη χθες που για τα λεφτά θα μου το έκαναν αν'απηρο με το χειρουργείο!Θα τους πάρω όμως τηλέφωνο στην κλινική να δώ τι εξήγηση θα μου δώσουν και θα πράξω ανάλογα.

Μήπως ξέρεις φίλε μου για ποιό Νοσοκομείο ζώων μιλάω?

για ποιο λες?

Άβαταρ μέλους
xioni
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευσηαπό xioni » 02 Μαρ 2009, 21:03

katia77 έγραψε:
Roben έγραψε:Να σας πω ότι και μεις είχαμε ένα περιστατικό και οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γιατρούς εκεί.
Ο Ρομπέν έπαθε μια κρίση τη Δευτέρα του Πάσχα και όπως καταλαβαίνεται δεν υπήρχε κτηνίατρος πουθενά!!
Στην απελπισία μας μπήκαμε στο ίντερνετ και βρήκαμε το Αττικό Νοσοκομείο Ζώων. Αμέσως ο γιατρός μας υποστήριξε από το τηλέφωνο, μας συμβούλεψε (όσο γινόταν χωρίς εξέταση) και όλα πήγαν καλά.
Μόλις καταφέραμε και πήγαμε Αθήνα μετά από λίγες μέρες, μας έκανε εντύπωση ότι ήρθαν 3 γιατροί και τον εξέτασαν !!!
Τελικά ο μικρός μας είχε ένα ξυλαράκι στο αυτί και του έκανε ρήξη τυμπάνου... Το καθαρίσαμε και πάει καλύτερα..
Να σας πω και το φοβερό ?? Μου τηλεφώνησαν από το νοσοκομείο μετά από λίγες μέρες να ρωτήσουν αν παίρνει σωστά την αγωγή του και πως πάνε τα συμπτώματα!! ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ !!
Βέβαια για να λέμε και τα πράγματα όπως είναι ... οι τιμές "τσούζουν" λιγάκι .... :roll:

roben επειδη όλα μου τα σκυλια τα πάω στο Αττικο νοσοκομείο όπωσ δυστηχώς και σήμερα ήμουν εκει για να συμπαρσταθώ σε μία φίλη που έφερε το σκυλάκι της για να χειρουργηθεί και αν δεν το καταλαβες ναι σήμερα καθαρα Δευτέρα ήρθανε 5 γιατροι για να ειναι στο χειρουργειο που δεν ειχανε καν βαρδια και ηρθανε για το σκύλο που πασχει απο σπανια και βαρια ασθενεια!!!! Να πω και κάτι που ειναι προσωπικο ενας απο τους γιατρους αντιμετώπιζε οικογενειακο πρόβλημα (ο πατερασ του με την καρδια) και οταν ειπαμε να το ακυρωσουμε για να παει στο νοσοκομειο στον πατερα του επειδη ετυχε και ακουσαμε το τηλεφωνημα ειπε οτι το σκυλι πρεπει να εγχειριστει και μπηκε κανονικα και χειρουργησε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Για ολα αυτα που του κανανε και μονο που δεν λάβανε υποψη οτι ειναι αργια χρυσε μου δεν εχουν τιμή καταλαβες? οταν μπαινεις σε αυτην την διαδικασια δεν θα λογαριασεις το κόστος και ποσο μαλλον να σωσεις το αγαπημενο σοθ κατοικιδιο παιδια οπως τα λεω εγω και ας αντιδρασουν καποιοι απο εσας!!!! αν δεν ηθελες να πληρωσεις τοσα ας εβρισκες αλλου αν θεωρεις οτι ειναι φθηνοτερα!!!!! και επειδη το εχω κοιταξει το θέμα όχι να βρω αλλου φθηνοτερα( διοτι με κλειστα τα ματια παμε εκει ολοι γνωστοι και φιλοι οπως και η φιλη που την εστειλα εγω στο αττικο )απλως ακουω για διαφορες τιμες σε άλλες κλινικές και τολμω να πω τρελές τιμές!!! θεωρω για τις υπηρεσιες που εχουνε και τους γιατρουσ ειναι παρα πολυ οικονομικα!!!!! μου κανει τρομερη εντυπωση παντωσ αυτο που ειπες!!!!! Αυτα!!!!

Μηπως....λεω μηπως...εισαι πολυ επιθετικη??στην Ελλαδα ζουμε...που ο βασικος μισθος δεν ξεπερνα τα 700 ευρω!!!!!!!εχω εμπειρια απο το αττικο και πολυθετικη μαλιστα!και η αδερφη μου εχειθετικη εμπειρια απο το αττικο.....και καποιοι φιλοι μου εχουν θετικη εμπειρια απο το αττικο...... αλλα.....η αληθεια ειναι οτι οι τιμες ειναι λιιιιιιιγο υψηλες.....παρολα αυτα ,το γεγονος οτι ειναι ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΟΙΧΤΟ,σε βοηθανε τηλεφωνικως και εχει μεσα τα παντα απο μηχανηματα......μας κανει να προσπερναμε τις υψηλες τιμες του....
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Επιστροφή σε “ΚΛΙΝΙΚΕΣ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες