Απλά αν θέλετε κάντε Εικόνα Αλλά παρακαλούμε δημοσιεύστε τις αγγελίες σας για τα αδέσποτα μέσω της καινούργιας σελίδας μας στο srh:: facebook Ευχαριστούμε heart

ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝΤΑ-ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΟΝΤΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΑ

Γράψτε εδώ κλινικές ή κτηνιατρεία που ξέρετε ότι ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΟΥΝ.
Χτύπα ξύλο μπορεί να μας φανούν χρήσιμα.
Άβαταρ μέλους
Topic author
Loukia
Dog Star ¤¤¤
Been liked: 1 time
Φύλο: Δεν καθορίστηκε - Δεν καθορίστηκε
:: Χωρίς σύνδεση

ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝΤΑ-ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΟΝΤΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό Loukia » 22 Ιαν 2008, 23:11

Εδώ θα βρείτε το πρόγραμμα των εφημεριών. Εγώ το εκτυπώνα κάθε δίμηνο-τρίμηνο που ανακοινώνεται, αχρείαστο να'ναι.
Σύλλογος κτηνιάτρων μικρών ζώων Μακεδονίας-Θράκης
http://www.skmzmth.gr/
Σύλλογος κτηνιάτρων μικρών ζώων Αττικής
http://www.skmza.gr/home/home.htm
Επιπλέον, οι κτηνίατροι που είναι μέλη στους συλλόγους αυτούς, ανακοινώνουν στα κτηνιατρεία τους, αν δεν κάνω λάθος, ποιός συνάδελφος τους εφημερεύει-διανυκτερεύει. (όπως γίνεται στα φαρμακεία)

Άβαταρ μέλους
Marie Natalie
Global Moderator
Όνομα: Μαρία
Has liked: 30 times
Φύλο: Γυναίκα - Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝΤΑ-ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΟΝΤΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό Marie Natalie » 23 Ιαν 2008, 00:16

Αγαπητή Λουκία οι διευθύνσεις είναι γνωστές αλλά όπως βλέπεις και συ δεν ασχολούνται οι αρμόδιοι με την έγκαιρη ενημέρωση τους.

Το σκεπτικό μας εδώ είναι να γράφουμε σε αυτό το χώρο κάτι σίγουρο, δηλαδή κτηνιατρείο ή κλινική που μπορεί να γνωρίζει κάποιος στην πόλη ή το χωριό που ζει και μπορεί να προσφέρει βοήθεια σε ακατάλληλες ώρες.

Όταν έχουμε τους επίσημους καταλόγους θα τους δημοσιεύσουμε, πριν από τα sites που προανέφερες.
Εικόνα
Μπιζού              Αλέξης              Ραμόν             Μάξιμος       Γκόλουμ           Ορέστης

Θέλεις να μαθαίνεις τα νέα του ourDogs gr?

Άβαταρ μέλους
Topic author
Loukia
Dog Star ¤¤¤
Been liked: 1 time
Φύλο: Δεν καθορίστηκε - Δεν καθορίστηκε

Re: ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝΤΑ-ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΟΝΤΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό Loukia » 23 Ιαν 2008, 00:47

Δεν είναι καλύτερα σε τέτοια έκτακτη περίπτωση να ειδοποιεί κανείς τον κτηνίατρο που παρακολουθεί το ζώο του;
Θέλω να πω, ποιός κτηνίατρος διανυκτερεύει όλο το χρόνο; Υπάρχουν βέβαια και οι διάφορες κλινικές που διανυκτερεύουν, μην φανταζεστε όμως ότι το βράδυ κάθεται εκεί και ξενυχτάει κανένας από τους κτηνιατρους που διαθέτουν. Έχω ακούσει τραγελαφικές ιστορίες για κάτι τέτοιες κλινικές. Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να έχουμε τον κτηνίατρο μας, να έχουμε το πρόγραμμα των ιατρείων που εφημερεύουν-διανυκτερεύουν (έναν κτηνίατρο να εντοπίσουμε στην περιοχή μας που να ανήκει στον σύλλογο, αμέσως αμέσως ξέρουμε το πρόγραμμα κι ας μην έχει ανακοινωθεί στο site τους) και πριν πάμε διακοπές ή μόλις φτάσουμε, να έχουμε φροντίσει να βρούμε έναν κτηνίατρο εκεί που θα είμαστε (είναι πολύ πιο έυκολο από ότι ακούγεται)
Και πάντα(εννοείτε) το πολύ καλά οργανωμένο προσωπικό μας φαρμακείο.

Επιστροφή σε “ΚΛΙΝΙΚΕΣ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες