Κολαρο + αλυσιδα για μεγαλσωμο σκυλο

ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ γα τα σκυλιά μας, και όχι μόνο!!
Οτιδήποτε διευκολύνει την ζωή τους, άντε.... και τη δική μας!!

Κολαρο + αλυσιδα για μεγαλσωμο σκυλο

Δημοσίευσηαπό Getta Robo » 19 Δεκ 2008, 11:26

Γεια σας.
Ειμαι περηφανος κατοχος ενος τριχρονου αρσενικου Ροττβαιλερ, και εχω το εξης προβλημα.
Ο μικρος ειναι παρα πολυ δραστηριος και χαρουμενος στη βολτα αλλα και στη καθημερινη ζωη, με αποτελεσμα να καταστρεφονται σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα τα λουρια και τα κολαρα του.
Εχω δοκιμασει πολλους συνδιασμους, αλλα δυστηχως στη καλυτερη περιπτωση να μου αντεξει 3 μηνες (και αν)
Εχω δοκιμασει μεχρι και πετσινο λουρι καλης ποιοτητας (το οποιο και πληρωσα πολλα) το οποιο αντεξε 3 μηνες, οταν απο το πολυ τραβηγμα ανοιξαν οι ραφες του, και μου εμεινε το λουρι στα χερια εν ωρα βολτας..
Ο καλυτερος συνδιασμος που ειχα καταφερει να βρω, ηταν κολαρο / πνιχτης μεταλλικος με ελατηριο στην ακρη ωστε να αποροφα τους κραδασμους, σε συνδιασμο με πολυ κοντο λουρι, επισης με ελατηριο.
Δυστηχως ομως, το κολαρο χαθηκε οταν χωθηκε ολοκληρος μεσα σε ενα θαμνο, και το λουρι του το κατεστρεψε, οταν τον αφησε η μανα μου 2 λεπτα μονο του.
Δοκιμασα να βρω τα ιδια, ωστοσο το καταστημα που τα ειχα παρει στην περιοχη μου (Καλλιθεα / Αθηνα) μου ειπε πως η εταιρια σταματησε να παραγει τετοια λουρια και κολαρα για μεγαλοσωμους / δυνατους σκυλους, καθως επισης, δεν καταφερα να τα βρω πουθενα αλλου στο κεντρο αλλα και στον Πειραια που εψαξα.
Δυστηχως δεν ειναι καθολου να βρω λουρι και κολαρο (απο αυτα που περνω και αντεχουν ενα μηνα), γιατι τα περισοτερα λουρια για μεγαλοσωμους σκυλους ειναι κακης ποιοτητας (η ακομα χειροτερα απιμιμησεις) και λογω του οτι εχει πολυ μεγαλο κεφαλι, δεν μπορω να του βρω κολαρο.
Παρακαλω, οποιος γνωριζει καποιο καταστημα που να εχει αξεσουαρ και προιοντα για μεγαλοσωμους σκυλους ας μου απαντησει, η να μου στειλει ενα πμ.
Να πω για τελος, πως αν και εχω προσβαση σε καρτα για αγορες μεσω internet, εχω αγορασει και δεν εμεινα ικανοποιημενος, μιας και την πρωτη φορα μου σταλθηκε απομιμιση (μεσα απο το ebay), και την δευτερη φορα το κολαρο του δεν ειχε το μεγεθος που αναφερε.
Σας ευχαριστω πολυ!
Μακάρι να ήμουν τόσο σπουδαίος, όσο ο σκύλος μου πιστεύει ότι είμαι.
The dog is a gentleman; I hope to go to his heaven, not man's. ~Mark Twain, letter to W.D. Howells, 2 April 1899
Άβαταρ μέλους
Getta Robo
Topic Author
Puppy
Δημοσιευσεις: 3
(View: Όλες /Στο topic)

- ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ -

Αυτό το θέμα έχει 4 απαντήσεις

Πρέπει να είστε μέλος ή να εγγραφείτε για να δείτε τις απαντήσεις του θέματος.

Εγγραφη    Συνδεση

• Παραπλησια θεματα
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο ACCESSORIES..

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες