6 μηνων μπορει να ζευγαρωσει?

Μπορώ να ζευγαρώσω το σκύλο μου; Γιατί ΟΧΙ;
Επιπτώσεις και κίνδυνοι ενός επιπόλαιου ζευγαρώματος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πολλά καινούργια μέλη δεν κατάλαβαν την χρησιμότητα του forum Φάκελος «ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ» ίσως διότι δεν το διάβασαν από την αρχή. Υπενθυμίζουμε ότι ο χώρος αυτός δημιουργήθηκε για να μιλήσουμε για το ανεξέλεγκτο ζευγάρωμα και τις επιπτώσεις αυτού. Οι αγγελίες του τύπου «ζητείται νύφη ή γαμπρός» ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Τα ανάλογα Topics θα κλειδώνονται.
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους

Topic author
Giwrgos21
Bullmastiff
Όνομα: giwrgos

6 μηνων μπορει να ζευγαρωσει?

Δημοσίευση από Giwrgos21 » 14 Μάιος 2012, 23:01

Καλησπερα! Εχω ενα κουταβι 6 μηνων περιπου και σημερα που βγηκαμε την βολτα μας με ενα γνωστο και την πιτμπουλινα του ο δικος μου την καβαλικεψε και κολισανε τα σκυλια! ειναι πιθανο να την αφησε εγγυο απο αφτην τν ηλικια? Τα σκυλια ηταν κολλημενα για κανα 15 λεπτο! Η σκυλα ηταν 2 χρωνον και αποτι μου ειπε ο φιλος μου ειχε περιοδο! Εμεινε εγγυος τωρα η οχι??? :help :help

Άβαταρ μέλους

Jamsies
Old Member
Όνομα: Εύη.
Re: 6 μηνων!!

Δημοσίευση από Jamsies » 14 Μάιος 2012, 23:20

Δεν ξερω να σου πω με σιγουρια αν ενας αρσενικος μπορει να τεκνοποιησει 6 μηνων αλλα νομιζω πως ναι. Για το 100% απευθυνθειτε σε κτηνιατρο να σας κατατοπισει. Απο'κει κ περα ομως μπορω να σου πω με σιγουρια οτι ειστε ανευθυνοι κ οι δυο κ κυριως ο φιλος σου!! Βρε Γιωργο, ειλικρινα, ποσα ακομα πρεπει να πουμε για τα ζευγαρωματα?! Εχει ενα θηλυκο σε οιστρο και την αφηνει εξω ετσι?! Εσυ γιατι αφηνεις το σκυλι σου να την καβαλησει?! Τωρα ποιο το πλανο σας? Θα στειρωσετε την θηλυκια? Θα γεννηθουν κουταβια? ΤΙ?!

Άβαταρ μέλους

Topic author
Giwrgos21
Bullmastiff

Δημοσίευση από Giwrgos21 » 15 Μάιος 2012, 01:37

Κανενα προβλημα δεν υπαρχει....γνησια πιτμπουλ και τα 2 οποτε και εγγυος να ειναι βρισκουμε να δωσουμε τα κουταβια! Φευγουμε ομως απο το θεμα..

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από stamatis13 » 15 Μάιος 2012, 01:44

Δεν φεύγουμε καθόλου από το θέμα..... η σκύλα μπορεί και να μείνει έγγυος από ότι σου παν.
Και επίσης υπάρχει πρόβλημα γιατί έχεις ένα σκυλάκι 6 μηνών και δεν μπορείς να το ελέγξεις και ο φίλος σου επίσης.....τα σκυλιά και σαφώς δεν φταίνε και επίσης με αυτή την οικονομική κρίση πόσο εύκολο είναι να δώσεις σκυλιά;
Και αν σου ζητήσουν να δουν μπαμπά, θα τους δείξεις 9 μηνών σκύλο;;
Εγώ θα έκανα στείρωση στο θυληκό.

Άβαταρ μέλους

aliki-08
Old Member

Δημοσίευση από aliki-08 » 15 Μάιος 2012, 07:49

Συγνώμη, μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά εμένα αυτό μου ακούγεται προσχεδιασμένο και ότι γίνει !
Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει.... ????????????????????
γνησια πιτμπουλ και τα 2 οποτε και εγγυος να ειναι βρισκουμε να δωσουμε τα κουταβια... ????????????????????????????
Δεν μου κάνει για τόοοσο τυχαίο γεγονός. Πολύ ανάλαφρα το πήρες, μη σου πω ότι μου φαίνεται πως χαίρεσαι κιόλας που ο λεβέντης σου ζευγάρωσε. Εύχομαι να κάνω λάθος, αν όμως δεν κάνω ΚΡΙΜΑ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ!
Ως προς τα υπόλοιπα συμφωνώ με τους προλαλίσαντες.
:nop:
Για να απολαύσει κάποιος πραγματικά τη συντροφιά ενός σκύλου, δεν πρέπει απλώς να προσπαθήσει
να τον εκπαιδεύσει ώστε να γίνει σχεδόν άνθρωπος.

Η ουσία είναι ότι πρέπει να είναι και ο ίδιος ανοιχτός στην πιθανότητα να γίνει εν μέρει σκύλος.
Edward Hoagland

Άβαταρ μέλους

Jamsies
Old Member
Όνομα: Εύη.

Δημοσίευση από Jamsies » 15 Μάιος 2012, 08:45

Μα αυτο τελικα ηταν δυστυχως το θεμα απ'οτι φαινεται Αντα!

Να σου υπενθυμισω ομως Γιωργο οτι ακομα κ οι εκτροφεις δεν ζευγαρωνουν τ'αρσενικα πριν τους 12 μηνες. Τωρα να σου πω να διαβασεις την υπολοιπη ενοτητα για να δεις γιατι δεν ζευγαρωνουμε τα σκυλια μας, να σου υπενθυμισω οτι ο σκυλος σου ειναι αμφιβολλου εκτροφης, οτι ποιος ξερει τι κληρονομικα εχουν τα σκυλια, οτι δεν κανατε εξετασεις κλπ. ειναι μαλλον περιττα κ χανω τον χρονο μου. :rry

Κι επειδη ενα ενα τα θυμαμαι : Ενας σκυλος 6 μηνων δεν εχει ακομα διαμορφωσει κ δειξει τον χαρακτηρα του. Μπορει πολλα πραγματα να μην ειναι κληρονομικα 100% (πχ επιθετικοτητα) αλλα σιγουρα εππηρεαζει κ η κληρονομικη παραμετρος. Κοινως μολις αποκτησατε κουταβια αμφιβολου χαρακτηρα....

Άβαταρ μέλους

nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από nantia86 » 15 Μάιος 2012, 10:13

Ολα αυτα πιτ-μπουλ,γιατι δε μπορουν να βρουν μια οικογενεια??Αυτα και πολλα αλλα δινονται για υιοθεσια,δεν εχει νοημα να βαλω κι αλλες φωτο
Ο δικος σου ξεκαθαρα δεν ειναι εκτροφικος σκυλος,με ποιο σκεπτικο τον ζευγαρωνεις??
Κριμα ενας 13 χρονος να μπορει να καταλαβει οτι ενα κι ενα κανουν δυο και να μη μπορει ενας 23 χρονος.

Άβαταρ μέλους

Topic author
Giwrgos21
Bullmastiff

Δημοσίευση από Giwrgos21 » 15 Μάιος 2012, 13:28

Aρχισαμε παλι!!!! Αλλο ρωταω εγω και δεν ζητησα την αδεια κανενος για το τι θα κανω με τον σκυλο μου! Ρωτισα αν μπορει να κανει σκυλακια! ΤΕΛΟΣ...εμαθα αυτο που ηθελα..ολα τα αλλα περιτα

Άβαταρ μέλους

Mpoumpoukaki
Old Member
Όνομα: Χρύσα

Δημοσίευση από Mpoumpoukaki » 15 Μάιος 2012, 13:33

Επειδή όμως το φόρουμ δεν είναι εργαλείο εκμετάλλευσης κανενός και επειδή ευτυχώς ακόμα υπάρχει δημοκρατία, όταν ανοίγεις ένα θέμα θα είσαι έτοιμος να ακούσεις την άποψη του καθενός και όχι μόνο ό,τι σε βολεύει ή ό,τι θες να μάθεις..

Άβαταρ μέλους

nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από nantia86 » 15 Μάιος 2012, 13:56

Οταν διαβαζεις αυτη τη βλακεια ε δε μπορεις να μην απαντησεις πως να το κανουμε
Giwrgos21 έγραψε:Κανενα προβλημα δεν υπαρχει....γνησια πιτμπουλ και τα 2 οποτε και εγγυος να ειναι βρισκουμε να δωσουμε τα κουταβια
βαλατε τωρα ενα μωρο να ζευγαρωσει εν γνωση σας,απαραδεκτο,γιατι μη μου πεις οτι δεν βλεπατε οτι την καβαλαει και να το σταματησετε.
Εμεις ειτε σου πουμε οχι δε μπορει να τη γονιμοποιησει,ειτε σου πουμε ναι δεν εχει καμια σημασια.Μονο ενας κτηνιατρος μπορει να σας πει την πληροφορια αυτη,ε πηγαινετε να πληρωσετε μια επισκεψη για να μαθετε την απαντηση.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Φάκελος «ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ»”