Γιατί δεν τρώει στο μπολ του ;

Γράψε κάτι ενδιαφέρον που ξέρεις ή έχεις διαβάσει για τα σκυλιά,
κάτι που δύσκολα μπορεί να γνωρίζουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
iris_aka_kika
Club Member
Όνομα: Φρύνη
Been thanked: 7 times
Re: Γιατί δεν τρώει στο μπολ του ;

Δημοσίευση από iris_aka_kika » 29 Νοέμ 2015, 20:16

Απιστευτος heart !!
Qui me amat, amet et canem meum

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 01 Δεκ 2015, 03:08

Πραγματικά απίστευτος!!!
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 01 Δεκ 2015, 03:12

Τα δικά μου δεν μεταφέρουν την ξηρά τροφή, μεταφέρουν από εδώ και από κει μόνο τα κόκαλα (εννοώ τα κόκαλα ασβεστίου κλπ όχι κόκαλα από κρέας, τέτοια δεν τρώνε εννοείται...), αλλά τώρα επειδή μαζί με τα φιλοξενούμενα είναι πολλά και δεν γίνεται να τα ελέγχω ανά πάσα στιγμή όλα, γι΄αυτό και έχω καθιερώσει να τα ταϊζω οτιδήποτε μόνο μέσα στα crates και έτσι δεν έχω πρόβλημα.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 400 times
Been thanked: 169 times

Δημοσίευση από Μυρτώ » 09 Ιαν 2016, 11:13

Ο μικρός μας, ο Πούμπα, στην αρχή που τον είχαμε πάρει, μόλις του έβαζα το φαϊ στο μπολ, το αναποδογύριζε, έριχνε όλη την τροφή στο πάτωμα κι άρχιζε να τρώει από κάτω, τον μάλωνα λίγο χαλαρά και την μάζευα ξανά στο μπολ, πάλι τα ίδια, εγώ το χαβά μου ξανά στο μπολ... μέχρι που βαρέθηκε μάλλον και σταμάτησε να το κάνει (τώρα βάζω το φαϊ στο μπολ και περιμένει εντολή για να αρχίσει να τρώει ...άψογος ο μικρός) ...μου έχει μείνει η απορία όμως γιατί το έκανε αυτό άραγε;;; ??? τα ''ψευτοκόκαλα'' βέβαια μικροί-μεγάλοι τα περιφέρουμε πέρα-δώθε στον κήπο μέχρι να βρούμε το ''σωστό'' μέρος για να αρχίσουμε να ροκανίζουμε bigg:
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ?”