Jack Russell Terrier

Γενική συζήτηση για τις ράτσες, αναγνωρισμένες
από τον Διεθνή Κυνολογικό Όμιλο F.C.I.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στο forum αυτό συζητάμε και σχολιάζουμε τα χαρακτηριστικά των φυλών. Απαγορεύεται να βάζετε φωτογραφίες των σκύλων σας στο χώρο αυτό.
Φωτογραφίες καθώς και συζητήσεις εκτός θέματος θα διαγράφονται.
Άβαταρ μέλους
My Nellie
Global Moderator
Global Moderator

Re: Jack Russell @ Wiki

Δημοσίευσηαπό My Nellie » 22 Ιαν. 2009, 12:24

Agness έγραψε:Όλη η περιγραφή ορθά γραμμένη βρισκεται στο wikipedia...
Μέχρι τώρα νόμιζα ότι ο Bags μου ήταν Φοχ Τεριέ....έλα ντε όμως που ανακάλυψα ότι είναι Parson Jack Russel Terrier!!!
ιδού...
http://en.wikipedia.org/wiki/Parson_Russell_Terrier :s:

Parson Jack Russel Terrier, Parson Russel Terrier, Jack Russel Terrier, είναι όλα ονομασίες της ίδιας φυλής.
Εγγυρότερες πληροφορίες θα βρεις εδώ :arrow: Parson Russell Terrier
Φροντίστε τα ζώα, επειδή είστε άνθρωποι....
Όπως οι άγγελοι φροντίζουν τους ανθρώπους....

taxi-arxos
Puppy
Puppy

Re: Jack Russell

Δημοσίευσηαπό taxi-arxos » 04 Φεβ. 2009, 14:32

Σκεφτομαι να παρω τετοια ρατσα αλλα αυτο το"γαυγιζει πολυ"με προβληματιζει λιγο!
Π.Χ γαυγιζει συνεχεια και χωρις λογο Η οταν αντιληφθει κατι κ.τ.λ
Το προηγουμενο σκυλο που ειχα εμενα στο πατρικο μου σπιτι που ηταν και δικο μας και δεν με πολυενοιαζε και πολυ,ασε που δεν γαυγιζε και πολυ!
Τωρα ομως μενουμε στο νοικι με την γυναικα μου και μπορει να εχω προβλημα με τους γειτονες.
Ευχαριστω.....
"ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΑ ΖΩΑ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΜΙΣΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ"!
ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ...ΦΙΛΕ!

Άβαταρ μέλους
DARKLOVE
Club Member
Club Member
Όνομα: Αμαλία
Φύλο: Θήλυ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό DARKLOVE » 04 Φεβ. 2009, 17:46

οπως το μαθεις ειναι το σκυλι!!!! wink:

Stigmoula
Great Dane
Great Dane

Δημοσίευσηαπό Stigmoula » 08 Φεβ. 2009, 08:18

taxi-arxos έγραψε:Σκεφτομαι να παρω τετοια ρατσα αλλα αυτο το"γαυγιζει πολυ"με προβληματιζει λιγο!
Π.Χ γαυγιζει συνεχεια και χωρις λογο Η οταν αντιληφθει κατι κ.τ.λ
Το προηγουμενο σκυλο που ειχα εμενα στο πατρικο μου σπιτι που ηταν και δικο μας και δεν με πολυενοιαζε και πολυ,ασε που δεν γαυγιζε και πολυ!
Τωρα ομως μενουμε στο νοικι με την γυναικα μου και μπορει να εχω προβλημα με τους γειτονες.
Ευχαριστω.....

Η Μπαλου ειναι τρεισημιση μηνων. Γαυγιζει παντα οταν υπαρχει λογος. Πχ την ξαφνιασει , αιφνιδιασει κατι. Οπωσδηποτε δεν ειναι σκυλια που δεν τα ακους καθολου, αλλα το αν το γαυγισμα θα εξελιχθει σε ασταματητο ενοχλητικο, εξαρταται κατα πολυ και απο εσενα και κατα ποσο ασχοληθεις μαζι του ειδικα οσο ειναι κουταβακι. Για παραδειγμα ενας σκυλος απομονωμενος στο μπαλκονι, φυσικα και εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες να γαυγιζει ασταματητα απο ανια ή γιατι δεν εχει κοινωνικοποιηθει καθολου και αντιδρα σε καθε εξωτερικο ερεθισμα. Ισως ομως ,δεδομενου οτι ενδεχεται να εχεις προβλημα εκει που μενεις, να σας ταιριαζε μια πιο χαμηλων τονων ρατσα. sm:)
Βικτώρια

Panayiotis
Chihuahua
Chihuahua

Δημοσίευσηαπό Panayiotis » 10 Φεβ. 2009, 12:45

gia sas :hi
onomazomai panayiotis, ime fitis stin thessaloniki kai exo 3etrelathi me Jack Russell Terrier
ime apo kupro kai ixa sxedon se oli tin zoi mou skilo ektos apo ta teleftea 7 xronia, (stratos kai spoudes). Panta ixa megala skilia stin abli tou spitiou mou. tora edo stin ellada ime se diamerisma kai nomizo oti to Jack Russell Terrier ine to idanikotero skili gia mena...logo tou paixnidiou (drastirotites) pou bori na kanis san na ine ena megalo skili, to konto tou trixoma, kai oti bori na zisi mesa se diamerisma pio efkola...an bori kapios na mou prosferi ena koutabaki tha to ektimousa...i na me parapempsi se atoma pou bori na mou broun...
Den mou aresi i polisi kai i agora skilou, panta ixa skilia ratsas alla itan xarisma kai ego to idio ekana, alla an ine o monos tropo bori na dextho se xamili timi, omos ta lefta pou akouo ine polla.

eyxaristo gia ton xrono sas .... Ego tha sinexiso na psaxno... :lov

Panayiotis

andreragoussis
Akita
Akita
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό andreragoussis » 11 Φεβ. 2009, 14:38

φιλε παναγιωτη ειναι πολυ δυσκολο να σοθ χαρισουν καποιο jack rassell!εγω να φανταστεις το πηρα απο το ξαδερφο μου και του εδωσα 250 εωρς και ενιωθα ασχημα...!!παντως ποτε δεν ξερεις...συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!συνεχισε να ψαχνεισ και ποτε δεν ξερεις!! th:

ααα!!!οσον αφορα το κοντο τριχωμα μη σε ξεγελαει...ο δικος μου μαδαει απιστευτα...και το furminator που χρησιμοποιω δεν κανει τπτ!!!
ΤΑ ΖΩΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΓΑΠΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΣ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!

AlkiViaDiS
Beagle
Beagle

Δημοσίευσηαπό AlkiViaDiS » 11 Φεβ. 2009, 18:25

To diko mou to pira apo to ektrofeio sto koropi, http://www.ooooooooo.com kai to skyli einai fovero,i timi tou einai 500 euro kai to pira 55 imerwn :) .Eida to xwro einai pentakatharos kathws kai tous goneis tou koutavioy.opoios thelei info na mou kanei pm.

andreragoussis
Akita
Akita
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό andreragoussis » 12 Φεβ. 2009, 02:44

πωπω αλκιβιαδη για να πειρεσ απο το κοπωπι σκυλι πρεπει να το εχεις κλεισει πριν γεννηθουν οι γονεις του!! :lol:
ναι εχεις δικιο ειναι πεντακαθαρα...
αντε να σου ζησει... wink:
ΤΑ ΖΩΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΓΑΠΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΣ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!

Panayiotis
Chihuahua
Chihuahua

Δημοσίευσηαπό Panayiotis » 17 Φεβ. 2009, 02:25

AlkiViaDiS...
eyxaristo gia tin pliroforia to exo akousta to sigekrimeno ektrofio...distixos ego den diatheto tosa lefta...kai ta lefta pou tha diatheso tha ithela na pane gia tin sosti frontida tou skilou... tora tha doume ... bori an genisi i skilitsa tou 3aderfou mou na paro ena den ine omos Jack russell... tha doume
euxaristo gia tis plirofories pantos kai gia tin enimerosi, ontos ine ena poli idetero skili o Jack

andreragoussis
me to thema pou anafera gia tin polisis kai tin agora ine oti ta skilakia ta edina se gnostous mou i se atoma pou
(1) i3era oti tha ta frontizou
(2) oti an kapote exana to dikomou skili kai an ithela na mou edinan ena apo ta egoniatous...mia fora to ekana afto kai eniosa poli kalitera giati i3era oti afto to neo skilaki pou ixa itan o to egonaki tou...:)

Άβαταρ μέλους
χριστιαννα
Dog Star ¤¤
Dog Star ¤¤

Δημοσίευσηαπό χριστιαννα » 17 Φεβ. 2009, 14:00

ειναι φανταστικα σκυλια :cl :cl :cl :cl :cl :cl
Μπουμπης - Χριστιαννα
ΕικόναΕικόνα

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Γεράσιμος και 5 επισκέπτες