Boxer

Γενική συζήτηση για τις ράτσες, αναγνωρισμένες
από τον Διεθνή Κυνολογικό Όμιλο F.C.I.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στο forum αυτό συζητάμε και σχολιάζουμε τα χαρακτηριστικά των φυλών. Απαγορεύεται να βάζετε φωτογραφίες των σκύλων σας στο χώρο αυτό.
Φωτογραφίες καθώς και συζητήσεις εκτός θέματος θα διαγράφονται.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Γεράσιμος
Webmaster
Όνομα: Μάκης
Has thanked: 91 times
Been thanked: 116 times

Boxer

Δημοσίευση από Γεράσιμος » 21 Δεκ 2007, 16:39

ORIGIN: Germany    Χαρακτηριστικά φυλής
DATE OF PUBLICATION OF THE OFFICIAL VALID STANDARD: 01.04.2008.
UTILIZATION: Companion, Guard and Working Dog.
FCI-CLASSIFICATION: Group 2 Pinscher and Schnauzer - Molossoid breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs.
Section 2.1 Molossoid breeds, mastiff type. With working trial.

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member
Been thanked: 1 time

Re: Boxer

Δημοσίευση από stamatis13 » 22 Δεκ 2007, 22:09

ειμαι πολυ χαρουμενος!!! (bs) (bs) τα μποξερ ειναι τρομερα σκυλια!!!! ειναι πολυ δυνατα, πολυ χαρουμενα,λατρευουν τον σύντροφό τους, ζουν για αυτον και για το παιχνιδι,πολυ υπακουα,πεισματαρικα, ανεχτικα με τα παιδια αρκετα,λατρεμενα γενικοτερα (bs) (bs)

Άβαταρ μέλους

Poulada
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από Poulada » 22 Δεκ 2007, 23:54

:clap :clap :clap Είναι πολύ καλά και υπάκουα, Αγαπούν τα παιδιά και είναι πολύ μα πάρα πολύ πιστά στο αφεντικό τους. Προστατεύουν όλα τα παιδιά και ειδικά τα παίδιά του αφεντικού τους.
Παιχνιδιάρικα και ζωηρά. (b> (b>
Εικόνα Μέρα χωρίς χαμόγελο είναι άδεια μέρα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 24 Δεκ 2007, 07:50

Καταπληκτικά σκυλιά, κατά την γνώμη μου.
Σκυλιά που λατρεύουν τα παιδιά, όσο πολύ λίγες φυλές!!!

Αξίζει νομίζω να καμαρώσουμε μερικά χαρακτηριστικά δείγματα της φυλής :

Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Επίσης θα ήθελα να αναφερθώ σε μια κατηγορία boxer, που δεν θεωρούνται χαρακτηριστικά δείγματα της φυλής, επειδή έχουν γεννηθεί λευκά...!!!

Εικόνα
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member

Δημοσίευση από stamatis13 » 26 Δεκ 2007, 22:22

εχουν και κατι μαγουλα τεεελεια!!! :lol: :lol: με νοιω8ουν καποιοι ειμαι σιγουρος :lol: επισης λατρευουν να χοροπηδουν (b> χαρακτηριστικο της φυλης, που εγω δεν το χω κοψει στον δικο μου γιατι μαρεσει :lol: και αλλο χαρακτηριστικο ειναι και το "φιλημα του μποξερ" αν δεν κανω λαθος! αναφερομαι που οταν τον πλησιαζεις παει να σε "φιλησει" πρσοχη ποναει :lol:

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 26 Δεκ 2007, 22:37

stamatis13 έγραψε:εχουν και κατι μαγουλα τεεελεια!!! :lol: :lol: με νοιω8ουν καποιοι ειμαι σιγουρος :lol: επισης λατρευουν να χοροπηδουν (b> χαρακτηριστικο της φυλης, που εγω δεν το χω κοψει στον δικο μου γιατι μαρεσει :lol: και αλλο χαρακτηριστικο ειναι και το "φιλημα του μποξερ" αν δεν κανω λαθος! αναφερομαι που οταν τον πλησιαζεις παει να σε "φιλησει" πρσοχη ποναει :lol:

Σε καταλαβαίνουμε κάποιοι απόλυτα..., να είσαι σίγουρος!!!! th:
Κατά τα άλλα, ότι δηλαδή έχει να κάνει με το φίλημα... και αυτό τυχαίνει να το γνωρίζω, επειδή ο δικός μου, με πολύ έντονο πάθος... με φιλάει στο στόμα, όχι μόνο εμένα, όσα άτομα αγαπάει πολύ και όταν λέω πολύ, εννοώ πάρα πολύ όμως!!! :lol: :lol: :lol:

Γιατί τα cane corso με όσους δεν γνωρίζουν, είναι και λίγο κορκοδειλάκια...!!! :razz:
Δεν πρόκειται, όπως θα γνωρίζεις και για τις πιο εύκολες προσωπικότητες...!!! :nop:
Δεν υπάρχει δηλαδή, καμιά περίπτωση στον κόσμο, να μπει κάποιος ξένος μέσα στο σπίτι, έστω και με την δική μου θέληση..., εννοείται αυτό..., έτσι και να δεις τον Morgan μετά από μια ώρα να του κάνει χάδια τρελά..., όπως κάνουν άλλα σκυλιά, ή να υπάρξει πιθανότητα ποτέ, ούτε μια στις 1000 να ξεχαστεί... και να κάνει μια χειρονομία για παράδειγμα αυτός... και να μην βρεθεί δια μαγείας και αυτομάτως στη μέση...!!! :nop:

Σημιωτέον ο Morgan δεν έχει εκπαιδευτεί...!!!
Δεν έχει καμιά εκπαίδευση φύλαξης και καθηκόντων ασφαλείας, αλλά εντελώς ενστηκτωδώς, θα κάνει αυτά που σου περιγράφω!!! :wink:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member

Δημοσίευση από stamatis13 » 27 Δεκ 2007, 17:54

ειναι απίστευτος ο κυριος μοργκαν :lol: th: μην απορρησεις αν οι φιλοι σου σου κανουν δωρο γουοκι τοκι :lol: :lol: :lol: μολις επιστρεψω αθηνα θα σου δειξω και κατι καινουργιεσ φωτογραφιες....μουρλια!!!

Άβαταρ μέλους

ksarantinos
Bullmastiff

Δημοσίευση από ksarantinos » 09 Ιαν 2008, 15:45

Τελείες οι φωτογραφίες έτσι είναι και η μποξερινες που έχω στις δυο πάνω φωτογραφίες που είναι τα δυο τους , μόνο που τα αυτάκια δεν τα κόβω γιατί δεν μου αρέσει.
Τα λατρεύω τα μποξερακια μου!!!!!!!
:lov :lov :lov

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 09 Ιαν 2008, 15:48

ksarantinos έγραψε:Τελείες οι φωτογραφίες έτσι είναι και η μποξερινες που έχω στις δυο πάνω φωτογραφίες που είναι τα δυο τους , μόνο που τα αυτάκια δεν τα κόβω γιατί δεν μου αρέσει.
Τα λατρεύω τα μποξερακια μου!!!!!!!
:lov :lov :lov
Kώστα βάλε καμιά φωτογραφία των μωρών σου στην "foto gallery" μας, να τα καμαρώσουμε και εμείς μαζί σου!!! :lov

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

ksarantinos
Bullmastiff

Δημοσίευση από ksarantinos » 09 Ιαν 2008, 15:53

Θα προσπαθήσω να βάλω φωτογραφίες για να δείτε όλοι τα μωρά μας γιατί είμαστε πολύ περήφανοι γονείς.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΛΕΣ ΣΚΥΛΩΝ”