Καταγγελεια για κτηνιατρειο

Εδώ δεν θα φοβηθούμε να καταγγείλουμε, με στοιχειά, ανθρώπους που: δηλητηριάζουν, κακομεταχειρίζονται ή πετάνε σκύλους στο δρόμο.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
fotisjack
Puppy
Όνομα: fotis

Καταγγελεια για κτηνιατρειο

Δημοσίευση από fotisjack » 13 Φεβ 2016, 22:42

Καλησπερα σας!
ειμαι ο Φώτης καινούργιος στο forum και εχω την Φαιδρα ενα jack russell 6,5 μηνων!
Στη 1 Γεναρη η Φαιδρα μου παρουσιασε σημαδια ανορεξιας κ σταδιακα σταματησε να τρωει...
4 Γεναρη παω στον κτηνιατρο μου ο οποιος ειχε παθει ενα ατυχημα...και καπως ετσι φευγω και παω sσε κτηνιατρειο.
Μου ειπαν οτι προφανως εχει βαρεθει την τροφη της κ οτι κανει κολπα κ απλα να αλλαξω τροφη...ειχα παει κοπρανα για καλλιεργεια μου ελεγαν να μην κανω επεμεινα..
το επομενο βραδυ βγαινουν τα αποτελεσματα γιαρντια κοκκιδια κ ασκαριδες
πηγα κ μου εδωσαν (λαθος χαπια κατα το ημισυ)καζιτελ 3 μερες(μισο) ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ 10 μερες νοροντιν(μονο για κοκιδια ειναι) 3 ΜΕΡΕΣ ΤΙΠΟΤΑ και καζιτελ(3 μερες)
7 μερες μετα το τελος της αγωγης παλι ανορεξια.....
παω παλι για καλλιεργεια κοπρανων ο γιατρος επεμεινε να μην κανω οτι εχουν δημιουργηθει φλεγμονες στο εντερο απο τα χαπια και ολα καλα...εγω επεμεινα...και καναμε
Το επομενο βραδυ βγαινουν τα αποτελεσματα γιαρντια ασκαριδες (ειχαμε ξεφορτωθει μονο το ενα μικροβιο ΛΟΓΙΚΟ μιας κ το νοροντιν ειναι μονο για τα κοκιδια)
Αναρρωτιοταν γτ δεν περασαν και μου τα ριξε πανω μου οτι δεν εδινα την αγωγη
Μου δινει το stromorgyl10 (σωστο φαρμακο και ειναι και για την γιαρντια κ για κοκκιδια) μισο πρωι βραδυ και να παω την δευτερα να δουμε το χαπι των σκουλικιων
Παω την Δευτερα κ του λεει ο αδερφος του οτι ηταν λαθος το νοροντιν (λεω Φωτη ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ)
Μου γραφει ο αδερφος του φλαζιλ 4ml 2 φορες τη μερα για 14 μερες του λεω δεν θα το παρει κ μυο γραφει stromorgyl10 (ΟΛΟΚΛΗΡΟ ανα 12ωρο)και μαζι κ το milbemax
Το σκυλι το πειραξαν παω απο κει της κανει μια ενεση ζαντακ κ κουνηθηκε κ της την εχωσε ΜΕΣΑ ΜΕΣΑ το σκυλι πεταχτηκε στον αερα
Η μικρη μου ηταν χαλια εγω ακομα πιο χαλια
Επικοινωνω μεσω ενος γνωστου με γιατρο απο τη σχολη της Θεσσ μου λεει να μην της δωσω τπτ και μου λεει τα σωστα φαρμακα οτι πρεπει να κανει εξετασεις συντομα
Παιρνω τον δικο μου γιατρο να δω σε τι κατασταση ειναι/ηταν οκ/του λεω τι εγινε/με κραζει ΑΣΧΗΜΑ/μου λεει να τα σταματησω ολα να ηρεμησει κ θα δουμε
Τους παιρνω τηλ κ τους λεω τι εγινε/ΜΕ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΡΕΛΟ/τους ειπα οτι εχω τις συνταγες με τα λαθος φαρμακα/τις λαθος δοσολογιες με τις υπογραφες τους/μου ειπαν οτι ειναι παρεξηγηση/και με εστειλαν .....
Εχει συμβει σε καποιο να δωσει λαθος δοσολογιες?

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Re: Καταγγελεια για κτηνιατρειο

Δημοσίευση από Morgan_A » 17 Φεβ 2016, 21:58

Τι να σου πω ρε Φώτη μου, έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό...
Εάν είναι δυνατόν να περάσει το σκυλάκι τέτοια ταλαιπωρία, επειδή είχε σκουλήκια, που είναι κάτι τόσο συνηθισμένο και τόσο κοινό...

Όχι δεν μου έχει συμβεί να μου δώσουν λάθος αναλογίες, αλλά εδώ δεν ήταν το λάθος μόνο στις αναλογίες...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΤΕ Το!!”