Καταγγείλτε τη σελίδα στο FB "Θάνατος στα ζώα"

Εδώ δεν θα φοβηθούμε να καταγγείλουμε, με στοιχειά, ανθρώπους που: δηλητηριάζουν, κακομεταχειρίζονται ή πετάνε σκύλους στο δρόμο.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Leeloo
Beagle
Όνομα: Sonia
Επικοινωνία:

Καταγγείλτε τη σελίδα στο FB "Θάνατος στα ζώα"

Δημοσίευση από Leeloo » 19 Σεπ 2014, 15:39

(η μέρα σήμερα δεν έχει ξεκινήσει καλά...)

Απλά δεν το χωράει ο νους...
Ένα χαρακτηριστικό πόστ "Η χώρα μας διαθέτει, εκτός από αιγοπρόβατα και πουλερικά, μια μεγάλη ποικιλία από σκύλους και γάτες που είναι άχρηστα. Εν μέσω οικονομικής κρίσης είναι καιρός να αφήσουμε τους γελοίους συναισθηματισμούς και να κάνουμε λεμονάτο τον σκύλο μας γιατί όλα τα ζώα μπορούν να αποτελέσουν τροφή."

Εάν έχετε προσωπικό προφίλ, καλό θα ήταν να κάνετε report και σεις στο FB. Μπας και την κατεβάσουμε μία ώρα αρχίτερα.

https://www.facebook.com/pages/%CE%98%C ... 0092882211
I have chosen to be happy, because it's good for my health.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Re: Καταγγείλτε τη σελίδα στο FB "Θάνατος στα ζώα"

Δημοσίευση από Morgan_A » 19 Σεπ 2014, 15:44

Έχω κάνει ήδη αναφορά και εγώ και πολλοί άλλοι απ΄όσο γνωρίζω τουλάχιστον και ελπίζουμε να πέσει το συντομότερο.

Πραγματικά δεν το χωράει ο νους, δεν λέγονται όμως αυτά τα λόγια από έναν λογικό άνθρωπο, πιστεύω ότι την έφτιαξε κάποιος κακοήθης για να παίξει με τα νεύρα μας...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Tzakos
Dog Star ¤¤
Όνομα: Manthos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Δημοσίευση από Tzakos » 19 Σεπ 2014, 19:40

Ποιός είναι αυτός ο μάγκας ρε παιδιά?
Η γνώση δίνει δύναμη και ο χαρακτήρας σεβασμό.

Άβαταρ μέλους

Stellini2012
Dog Star ¤¤
Όνομα: Στέλλα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από Stellini2012 » 19 Σεπ 2014, 21:07

Έκανα χθες το βράδυ και σήμερα πήρα την απάντηση από την ομάδα διαχείρισης του Facebook ότι ".... αποφάσισαν ότι δεν παραβιάζονται οι κανόνες της κοινότητας" .
Ο νοών νοείτω .
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

DARKLOVE
Old Member
Όνομα: Αμαλία
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DARKLOVE » 19 Σεπ 2014, 22:34

<<Μήνυμα απο μικρή φίλη της σελίδας:
Αγαπητή σελίδα. Η μαμά μου είπε ότι δεν τα λες καλά και δεν πρέπει να τρώμε τα σκυλάκια αλλά εγω συμφωνώ μαζί σου γιατί ο καλός θεούλης έβαλε τον καλό κύριο Αβραάμ να θυσιάσει ένα πρόβατο που μοιάζει πολυ στο σκυλάκι μου τον Σβούρα. Αν τον βάλω στο φούρνο χωρίς να τον φάω είναι κακό; Ρωτάω γιατί προτιμώ να φάω σοκολάτα σήμερα.
Με αγάπη
Μαιρούλα>>

<<Προς τους λίγους επισκέπτες που δημοσιεύουν υβριστικά σχόλια: Οι Έλληνες στην κατοχή έτρωγαν σκύλους και γάτες για να επιβιώσουν εσείς πως τολμάτε να το κατακρίνετε; ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ>>

Συγκρίνουμε την κατοχή με τη σημερινή κατάσταση;
Αν είναι δυνατόν!
Τι διαβάζω θεέ μου.
Εγώ έκανα αναφορά και θα δείξει.ΕΛΕΟΣ.
Ο κάθε ανώμαλος φτιάχνει σελίδες στο facebook και γράφει ότι του κατέβει.
Ο Θεούλης δεν είδα να γράφει πουθενά << ΣΦΑΞΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΙΣΗ>>.

Άβαταρ μέλους

iris_aka_kika
Club Member
Όνομα: Φρύνη
Been thanked: 7 times

Δημοσίευση από iris_aka_kika » 19 Σεπ 2014, 23:09

Trollαρισμα στο μεγαλειο του...Δε θα μου φαινοταν καθολου περιεργο ο ιδρυτης της να ειναι καποιος απο αυτους που κραζουν την ιδια τη σελιδα...Και εδω ταιριαζει το ο νοων νοειτω :wshl
Qui me amat, amet et canem meum

Άβαταρ μέλους

tomas
Beagle
Όνομα: Θωμας

Δημοσίευση από tomas » 19 Σεπ 2014, 23:36

Μην ασχολεισται καθολου με την συγκεκριμενη σελιδα, αγνοηστε πληρος τον κομπλεξικο γιατι αλλιως πετυχαινει τον στοχο του δηλαδη να ασχοληθουν ολοι μαζι του, μονο η απαξιωση και η αδιαφορια του χρειαζεται να τα γραφει και να τα διαβαζει ολα μονος του.

Άβαταρ μέλους

Topic author
Leeloo
Beagle
Όνομα: Sonia
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Leeloo » 20 Σεπ 2014, 00:19

έχεις δίκιο Θωμά, αλλά δυστυχώς το FB το βλέπουν και έχουν και παιδιά. Και όχι μόνο 13 και άνω που υποστηρίζει, αλλά και πολύ μικρότερα.
Αγνοούμε εμείς δε, αλλά που ξέρεις έστω και ένα παιδάκι μπορεί να σκεφθεί "σωστό είναι αυτό" με όση σκέψη έχει, και πάει....το ένα θα γίνουν 2, 3 κ.ο.κ.
Δυστυχώς το fb αγνοεί. Προσωπικά έχω κάνει 4 αναφορές και κάθε φορά λαμβάνω το ίδιο μήνυμα "δεν παραβιάζει standards & guidelines, όποτε αυτή η σελίδα δεν κατεβαίνει!" Δε θα σταματήσω όμως. κάθε άρνηση, άλλο ένα report.
I have chosen to be happy, because it's good for my health.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

VOLPE
Club Member
Όνομα: Ισίδωρος
Has thanked: 43 times
Been thanked: 57 times

Δημοσίευση από VOLPE » 20 Σεπ 2014, 13:10

Frini_696 έγραψε:...Δε θα μου φαινοταν καθολου περιεργο ο ιδρυτης της να ειναι καποιος απο αυτους που κραζουν την ιδια τη σελιδα...Και εδω ταιριαζει το ο νοων νοειτω :wshl
th: th: Επειτα υπάρχουν τόσες μα@@κίες ανηρτημένες παντού!Αν ήταν να τις παίρνουμε στα σοβαρά,πάει ο εγκέφαλος, θα τον...κάψουμε! kez::
Εγώ είμαι ελεύθερος αέρας...που φυσά!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΤΕ Το!!”