Αγορα Σκυλου

Ποια ράτσα σου αρέσει, ή ποια ταιριάζει στο χαρακτήρα σου και στον τρόπο που ζεις; Αρσενικό ή θηλυκό; Γιατί θέλεις σκύλο;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Μην σας περάσει από το μυαλό ότι αγοράζοντας ένα σκύλο από pet shop ή από ιδιώτη που δεν είναι εκτροφέας το σώσατε!!
ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ!! Απλά βοηθάτε στη διαιώνιση του προβλήματος που λέγεται Puppy Mill

Αγορα Σκυλου

Δημοσίευσηαπό ΦΟΙΒΟΣ » 06 Σεπ 2007, 11:33

Πραγματικά ευχομαι σε λιγες μερες να μην υπαρχει αυτο το topic μαζι και τα τις υπολοιπες αγγελειες!

Δεν θα σας πω πολλα. Γνωριζουμε βεβαια όλοι οτι το νομιμο ειναι τα αγοραζουμε σκυλακια απο εκτροφεις και pet shop και οτιδηποτε αλλο ειναι παρανομο.
Εγω εκανα το μεγαλυτερο λαθος της μερχι τωρα ζωής μου. Αγορασα το Φοιβο απο pet shop χωρις βεβαια να ξέρω τα βασικα (συνθηκες εκτροφης, ποιοι ηταν οι γονεις, ασθενειες των γονιων κτλ). Εχω το Φοιβο μολις 5,5 μηνες. Εχω δωσει σε κτηνιατρους τα 3πλα λεφτα απο αυτα που εδωσα να τον αγορασω. Προβληματα ψωρας, στομαχικα, αυτιων, και βασικοτερο όλων προβλημα καρδιας που διαγνωστηκε προσφατα. Ειναι 8 μηνων!!!
Οταν τον πήρα ηταν φοβικός. Φοβόταν τη σκιά του! (ποιος ξερει τι είχε περάσει???) Αποτέλεσμα ηταν η κοινωνικοποιηση του να μην ήταν η καλύτερη και πιστεψτε με εκανα τρομερες προσπαθειες. Ακομη και τωρα που αλλαξα σπιτι και κάτω στην εισοδο εχει 2 κουβαδες με μπογιες, τους φοβάται και δεν μπαινει στην οικοδομη. Τους πηρα και όλα μια χαρα. Τωρα τους ξαναεβαλα και εχουμε τα ιδια. Αυτο ειναι ενα χαζο καθημερινο παραδειγμα. εχω μια φίλη η οποια ειχε King Charles και επιμενει οτι η δικια της ειχε τρομερη αυτοπεπιθηση. Αυτο λένε και τα χαρακτηριστηκα της ρατσας. Μονο ο pet-shoπας λέει το αντίθετο dv2:

Λοιπον κάνω εκκληση σε ολους αυτους που ενδιαφερονται να αγορασουν σκυλο:ΠΟΤΕ απο pet shop και απο παρανομους εκτροφεις!!!!! Μπορει να σας στοιχισει στην καλυτερη περιπτωση πολλα χρηματα και στην χειροτερη τη ζωη του πιστου σας φιλου.

Αν θέλετε ρατσα μονο απο νόμιμους εκτροφεις και αν οχι σωστε ενα αδεσποτο.
Άβαταρ μέλους
ΦΟΙΒΟΣ
Topic Author
Saint Bernard
Δημοσιευσεις: 219
(View: Όλες /Στο topic)

- ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ -

Αυτό το θέμα έχει 84 απαντήσεις

Πρέπει να είστε μέλος ή να εγγραφείτε για να δείτε τις απαντήσεις του θέματος.

Εγγραφη    Συνδεση

• Παραπλησια θεματα
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο ΔΙΑΛΕΓΟΝΤΑΣ Σκύλο..

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Druadan και 13 επισκέπτες