Χίλια συγνώμη αλλά αντιμετωπίσαμε πρόβλημα στο site με την ελληνική γλώσσα. Μέχρι να εγκαταστήσουμε καινούργιο πακέτο κάντε λίγη εξάσκηση στα αγγλικά σας. :)

ΚΟΠΡΟΦΑΓΙΑ

(Ο σκύλος μου πίνει μπύρα!!) Εδώ μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις και πληροφορίες για την διατροφή των φίλων μας. Ιδιοτροπίες των σκύλων, σωστή-λάθος διατροφή.
Forum rules
viewtopic.php?f=47&t=37293&p=511113#p511113 Απαγορεύονται οι διαφημίσεις.
machie_g
Bullmastiff
Bullmastiff

Re: ΚΟΠΡΟΦΑΓΙΑ

Postby machie_g » 03 Jun 2008, 15:12

Εμένα σήμερα το πρωϊ πήγε να μου πάρεί ένα εντελώς ξεραμένο κακάκι από το δρόμο και αυτό γιατί εκεί στο δρόμο ήταν γεμάτο με τέτοια και εκτός των άλλων γιατί έχει μια κακιά συνήθεια να μαζεύει όλες τις πέτρες από το δρόμο. Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι...είναι τόσο δύσκολο να μαζεύουν τα κακά όταν τα κάνει το σκυλάκι τους στο δρόμο???? ΈΛΕΟΣ πια!!!

mitsi
Dog Star ¤¤¤
Dog Star ¤¤¤

Postby mitsi » 03 Jun 2008, 15:24

Εμενα αυτο που με τρελαινει είναι τα ανθρωπινα που πανε και χώνουν τον κ&*(&*λο τους και τα κάνουν δεν μπορω να καταλάβω.
Εξω απο το πάρκο του Χολαργου γίνεται λαικη. Πριν απο χρόνια που δεν ηταν περιφραγμενη κάθε Δευτέρα πηγαιναν και τα κάναν όλοι εκει. Και όσοι είχαν σκυλια ειχαν πρόβλημα δεν αφηναν σκατουλα για σκατουλα που να μην φάνε ή να μην κυλιστουνε. Τωρα που τα τελευταια χρονια το εχουν περιφράξει και το εχουν πεζοδρομήσει εχει σταματήσει κάπως αλλα δεν εχουν αφήνουν θαμνο για θάμνο. Που χώνονται?
Μην αγοράζεις ζώα.
Δώσε την ευκαιρία σε ένα αδέσποτο ζωάκι να βρει επιτέλους την οικογένεια που κάποιοι του στέρησαν...
Τα ζώα ΔΕΝ είναι παιχνίδια. Έχουν ψυχούλες και αισθήματα. Σε αγαπάνε είτε είσαι φτωχός είτε είσαι πλούσιος, είτε είσαι άσχημος είτε είσαι όμορφος.... είτε είσαι από τζάκι είτε όχι....
Εσύ γιατί θες ρατσάτο????

perivleptos
Dog Star ¤¤
Dog Star ¤¤

Postby perivleptos » 03 Jun 2008, 15:28

mitsi wrote:Και όσοι είχαν σκυλια ειχαν πρόβλημα δεν αφηναν σκατουλα για σκατουλα που να μην φάνε ή να μην κυλιστουνε.
..

Μ'αυτό μου έγραψες μου θύμισες μια πολύ ιδιαίτερη και ενδιαφέρουσα συμπεριφορά...
Είχα μια φίλη που ο σκύλος της μόλις έβλεπε κ@κ@ ξάπλωνε και κυλιόταν πάνω τους....
Σας έχει συμβει ποτέ?

mitsi
Dog Star ¤¤¤
Dog Star ¤¤¤

Postby mitsi » 03 Jun 2008, 15:32

Οχι ακομα! Αλλα σε μια ψοφια γάτα κυλιστήκαμε!
Ειναι σμουργδου η δικιά μου!
Μην αγοράζεις ζώα.
Δώσε την ευκαιρία σε ένα αδέσποτο ζωάκι να βρει επιτέλους την οικογένεια που κάποιοι του στέρησαν...
Τα ζώα ΔΕΝ είναι παιχνίδια. Έχουν ψυχούλες και αισθήματα. Σε αγαπάνε είτε είσαι φτωχός είτε είσαι πλούσιος, είτε είσαι άσχημος είτε είσαι όμορφος.... είτε είσαι από τζάκι είτε όχι....
Εσύ γιατί θες ρατσάτο????

BEMLI
Club Member
Club Member

Postby BEMLI » 03 Jun 2008, 15:33

:eek: :eek: :eek: και να σκεφτει κανείς ότι εμένα με πιάνει σιχασιά και μόνο που θέλει να τα μυρίζει και την μαλώνω :eek: :eek:
Λητώ

petsakas
Dog Star ¤¤¤
Dog Star ¤¤¤

Postby petsakas » 03 Jun 2008, 18:06

mitsi wrote:Οχι ακομα! Αλλα σε μια ψοφια γάτα κυλιστήκαμε!
Ειναι σμουργδου η δικιά μου!

Πολλά κυνηγόσκυλα το κάνουν.
Το ξύλο δεν βγήκε από τον παράδεισο,αλλά από την άγνοια και την ανικανότητα επικοινωνίας.

ria_xristos
Club Member
Club Member

Postby ria_xristos » 03 Jun 2008, 23:35

perivleptos wrote:
mitsi wrote:Και όσοι είχαν σκυλια ειχαν πρόβλημα δεν αφηναν σκατουλα για σκατουλα που να μην φάνε ή να μην κυλιστουνε.
..

Μ'αυτό μου έγραψες μου θύμισες μι απολύ ιδιαίτερη και ενδιαφέρουσα συμπεριφορά...
Είχα μια φίλη που ο σκύλος της μόλις έβλεπε κ@κ@ ξάπλωνε και κυλιόταν πάνω τους....
Σας έχει συμβει ποτέ?

δυστυχως εμενα ναι με ενα προηγουμενο σκυλι μας τον Δια δυο φορες το ειχε κανει αυτο και μαλιστα με ανθρωπινα κ@κ@ φρικαρα βεβαια και τις δυο αλλα η χειροτερη ηταν πανω σε λοφο που καναμε 2ημερο με τους προσκοπους και ειδα και επαθα να βρω τροπο να τον καθαρισω μπιαχ :bl :bl
ρια
Όποιος δεν ξέρει τι γεύση έχει το σαπούνι, προφανώς δεν δοκίμασε ποτέ να λούσει ένα σκύλο.

Morgan_A
Global Moderator
Global Moderator
Όνομα: Ισιδώρα
Φύλο: Θήλυ

Postby Morgan_A » 04 Jun 2008, 02:12

Σε εμένα όχι δεν μου έχει συμβεί ευτυχώς..., είχε όμως συμβεί στον σύντροφό μου.
petsakas wrote:Πολλά κυνηγόσκυλα το κάνουν.

Αυτό ακριβώς, είναι σέτερ η σκυλίτσα του...
Και το συζητήσαμε και μου είχε πει, ότι η ενέργεια αυτή δεν είναι καθόλου αδικαιολόγητη... :nop:
Το χρησιμοποιούν σαν καμουφλάζ... κάποια κυνηγόσκυλα, επειδή θέλουν να καλύψουν την μυρωδιά τους, ώστε να μην τα πάρει χαμπάρι το θήραμα...

Τώρα βέβαια, ανεξάρτητα με το αν το σκυλί λειτουργεί έτσι δικαιολογημένα ή αδικαιολόγητα..., άντε μετά να το βάλεις στο αυτοκίνητο και να το φέρεις σπίτι για να το κάνεις μπάνιο... :roll:
Είδε και έπαθε... :lol: :lol: :lol:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Image

Nicole
Club Member
Club Member

Postby Nicole » 04 Jun 2008, 02:23

Εγώ όταν είχα βρεθεί με την Lucy σε ένα χωραφάκι που είχε κακά από κατσίκια (μάλλον) άρχισε να τα τρώει......μπλιάξ...
Image
*Your dog barks! You tell him to stop. Your Dog Barks! You Tell Him To Stop. YOUR DOG BARKS! YOU TELL HIM TO STOP. Congratulations! You and your dog are now barking together!!!

Morgan_A
Global Moderator
Global Moderator
Όνομα: Ισιδώρα
Φύλο: Θήλυ

Postby Morgan_A » 04 Jun 2008, 02:40

Ευτυχώς που ο Morgan μέχρι τώρα τουλάχιστον..., έχει δείξει ότι είναι συχασιάρης... :lol:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Image

Return to “ΔΙΑΤΡΟΦΗ”