Υγρα απο το αιδοιο της σκυλιτσας μου

Πές μας δυο λόγια για σένα και τη σχέση σου με τα σκυλιά, ή αν δεν έχεις και απλά θες να μάθεις κάποιες πληροφορίες για αυτά. Έλα να σε γνωρίσουμε!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι δημοσιεύσεις του τύπου «ζητείται νύφη ή γαμπρός» ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Τα ανάλογα Topics θα κλειδώνονται.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Γιαννης88
Puppy
Όνομα: Γιαννης

Δημοσίευση από Γιαννης88 » 19 Οκτ 2017, 01:59

Καλησπερα παιδια ειμαι νεος στο forum....ελπιζω να υπαρχει καποιος που μπορει να απαντηση τετοια ωρα γιατι εχω τρελαθει........ξαφνινα η σκυκιτσα μου βγαζει υγρα απο τα γεννητικα της οργανα κ σχετικα με οσα διαβασα στο ιντερνετ πρεπει να ειναι πυομητρα....τι πρεπει να κανω σε αυτην την περιπτωση εχω χρονο.μεχρι αυριο το πρωι να την παω στον γιατρο μας η θα εχω κανενα σοβαροτερο θεμα;;;;;;

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 19 Οκτ 2017, 04:51

Καλώς όρισες Γιάννη στην συντροφιά μας! (bs)

Είναι επόμενο να ανησυχείς, επειδή η πυομήτρα είναι μια πολύ σοβαρή κατάσταση, η οποία απ΄όσο γνωρίζω χωρίς να είμαι κτηνίατρος, δημιουργείται από μόλυνση της μήτρας και δεν υπάρχουν περιθώρια για καθυστερήσεις... Χρήζει άμεσης επέμβασης τις περισσότερες φορές, αλλά σε κάποιες άλλες μπορεί να αντιμετωπιστεί με ενέσιμη θεραπεία. Αν όμως δεν πάει η σκυλίτσα εγκαίρως στον κτηνίατρο για να επέμβει, τότε πολύ σύντομα επέρχεται ο θάνατος!!!

Παρ΄όλα αυτά, μην τρελαίνεσαι...!!! :nop:
Πιστεύω ότι αν το σκυλάκι άρχισε σήμερα να βγάζει αυτά τα υγρά και δεν συμβαίνει περισσότερες μέρες, χωρίς να το έχεις πάρει είδηση, τότε έχεις το περιθώριο μέχρι αύριο. Μην το αμελήσεις όμως σε καμία περίπτωση!!! Αν είναι δυνατόν μάλιστα, το σωστότερο είναι, να την πας πρωί πρωί, ώστε αν πρέπει να χειρουργηθεί, να υπάρχει δυνατότητα για να δρομολογηθεί το χειρουργείο εγκαίρως, ώστε να μην υπάρξει άλλη καθυστέρηση και επιβαρυνθεί η κατάσταση του ζώου περισσότερο!!! wink:

Εύχομαι με όλη μου την καρδιά περαστικά της... και φυσικά θα περιμένω αύριο να μας γράψεις νέα της και τι ακριβώς κάνατε...

Δώρα
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Frau
Beagle
Όνομα: Aρετη
Been thanked: 8 times

Δημοσίευση από Frau » 17 Δεκ 2017, 00:03

Γεια σ Γιαννη...Τελικα τι ειχε το σκυλακι;

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΥΣΤΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣ”