Καινουργια εδω.....

Πές μας δυο λόγια για σένα και τη σχέση σου με τα σκυλιά, ή αν δεν έχεις και απλά θες να μάθεις κάποιες πληροφορίες για αυτά. Έλα να σε γνωρίσουμε!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι δημοσιεύσεις του τύπου «ζητείται νύφη ή γαμπρός» ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Τα ανάλογα Topics θα κλειδώνονται.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Frau
Beagle
Όνομα: Aρετη
Been thanked: 8 times

Καινουργια εδω.....

Δημοσίευση από Frau » 10 Σεπ 2017, 20:58

Γεια σας...εχω ενα σκυλακι 1 χρονων αμερικανικο πιτ μπουλ τεριε θηλυκο...μενει με ενα αρσενικο...ειχαμε σκοπο να το στειρωσουμε αλλα της ηρθε ο πρωτος της οιστρος...ετσι πηραμε τα μετρα μας και τα χωρισαμε...ο οιστρος κρατησε 3 βδομαδες...στις 11 μερες ο αρσενικος μπηκε στο χωρο της και εμεινε καποιες ωρες 4 με 5...εχουμε κλεισει ραντεβου με τον κτηνιατρο για να δουμε αν ειναι εγκυος...μας ειπε πρεπει να περασουν 35 μερες για υπερηχο...εχω αγχωθει τοσο πολυ...πιστευετε οτι ειναι εγκυος;ηταν οι γονιμες μερες;απαντηστε μ γιατι εχω τοσο πολυ αγχος ...ευχαριστω πολυ

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Καινουργια εδω.....

Δημοσίευση από Morgan_A » 10 Σεπ 2017, 21:07

Καλώς όρισες στην συντροφιά μας Αρετή! (bs)

Θεωρητικά η 11η μέρα είναι η πρώτη γόνιμη, αλλά βέβαια μόνο ο κτηνίατρος μετά το υπερηχογράφημα θα σου πει με σιγουριά αν η μικρή σου εγκυμονεί ή όχι...

Άλλος τρόπος για να καταλάβεις είναι το αν τα είδες κολλημένα... Κολλήσανε...?
Αν κόλλησαν το πιθανότερο είναι ότι θα έχει συλλάβει μωρά.

Τώρα το κακό έγινε, να προσέχετε περισσότερο όμως την επόμενη φορά, γιατί τα σκυλιά όταν βρίσκονται σε αυτήν την φάση, είναι αδιανόητο το τι μπορούν να κάνουν προκειμένου να καταφέρουν να φθάσουν το ένα δίπλα στο άλλο και να ζευγαρώσουν. Η φύση είναι ισχυρή και αξεπέραστη, δεν είναι κατάσταση που αντιμετωπίζεται εύκολα... :nop:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΥΣΤΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣ”