Κουταβι εν δραση

Πές μας δυο λόγια για σένα και τη σχέση σου με τα σκυλιά, ή αν δεν έχεις και απλά θες να μάθεις κάποιες πληροφορίες για αυτά. Έλα να σε γνωρίσουμε!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι δημοσιεύσεις του τύπου «ζητείται νύφη ή γαμπρός» ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Τα ανάλογα Topics θα κλειδώνονται.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
stelllina_m
Puppy
Όνομα: Στελλα

Κουταβι εν δραση

Δημοσίευση από stelllina_m » 07 Φεβ 2017, 17:00

Γεια σας! Ειμαι νεο μελος στο forum αυτο και σκεφτηκα να δημοσιευσω και εγω ενα συντομο αρθρο για τον σκυλακο μου!
Πριν 3 βδομαδες ο αδερφος μου βρηκε ενα σκυλακι αρσενικο και αποφασισα να το παρω μια και ειμαι φοιτητρια και εχω αρκετο χρονο να διαθεσω σε αυτο για να το μεγαλωσω και να το φροντισω! Καναμε το πρωτο μας εμβολιο και σε λιγο καιρο παμε για το επομενο! Τον ονομασα Bruno και ειναι 8 κιλα 2μιση μηνων και απο οτι μου ειπε η κτηνιατρος ειναι ημιαιμο λυκοσκυλο με ισως ροτβαιλερ. Την πρωτη εβδομαδα ειχαμε ενα θεμα με το κατουρημα , δηλαδη ακομη και τωρα αν δεν προλαβω να το μεταφερω στο μπαλκονι που εχω εφημεριδες τα αφηνει οπου βρει... Αλλα προσαρμοστικα πολυ ευκολα και γρηγορα σε σχεση με ολα αυτα που μου ελεγαν οταν πρωτοεφερα το σκυλο σπιτι για τα οσα θα ακολουθουσαν! Το πηγαινω μολις ξυπνησει και φαει , βολτα για την αναγκη του ετσι ωστε να μαθει να τα κανει εξω στην αμμο! Το μονο μας προβλημα ειναι πως οταν λειπω απο το σπιτι που προσπαθω να το κανω συχνα για να μαθαινει , κλαιει! Μια μερα αφησα ενα κινητο μιας φιλης σπιτι αφου ειχα κανει κληση με το δικο μου για να ακουω τι γινεται οσο λειπω.. εκλαιγε για δυο με τρια λεπτα μετα επαιξε με τα παιχνιδια του και μετα πηγε για υπνο.. Του αφηνω παντα ανοιχτη την μπαλκονοπορτα οταν λειπω για να πηγαινει να κανει την αναγκη του στο σημειο που του εχω μαθει.. Προσπαθουμε να μπουμε σε ενα προγραμμα αλλα αυτο που με αγχωνει ειναι οτι σε λιγο καιρο θα αρχισουν παλι τα μαθηματα στο πανεπιστημιο και θα χρειαζεται να λειπω ισως και 6 ωρες απο το σπιτι.. Τι μου προτεινετε ? ειναι εφικτο αυτο για ενα σκυλακι να μενει τοσες ωρες μονο του ? ή θεωρειτε οτι θα του δημιουργηθει καποιο θεμα?
Ειναι κοινωνικοτατος , υπακουος και το λατρευω <3
Εαν εχετε να μου προτεινετε καποια συμβουλη/ τρικ κλπ για καλυτερη διαχειριση του κουταβιου μου εννοειται πως ειναι δεκτα!!!

Αυτό το θέμα έχει 8 απαντήσεις

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος για να δείτε τις υπόλοιπες απαντήσεις.

Εγγραφή Σύνδεση

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΥΣΤΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες