μου χαριζεται giorksair poket

Πές μας δυο λόγια για σένα και τη σχέση σου με τα σκυλιά, ή αν δεν έχεις και απλά θες να μάθεις κάποιες πληροφορίες για αυτά. Έλα να σε γνωρίσουμε!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι δημοσιεύσεις του τύπου «ζητείται νύφη ή γαμπρός» ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Τα ανάλογα Topics θα κλειδώνονται.
vavoyla
Chihuahua
Chihuahua

μου χαριζεται giorksair poket

Δημοσίευσηαπό vavoyla » 23 Αύγ. 2009, 05:30

Γεια σας λεγομε βασιλικη και ειμαι καινουργια στην παρεα σας!!πραγματικα δεν ηξερα οτι υπηρχε κατι τετοιο να υποστηριζει τους μικρους μασ φιλους!!ψανχω τοσο καιρο να βρω ενα σκυλακι γιορκσαιρ ποκετ γιατι το εχω λατρεψει!!δεν με ενδιαφερει η ηλικια του η το φιλο του το μονο που θελω ειναι το τελικο του βαρος να ειναι μεχρι 1.5 κιλο για να το περνω οπου και αν πηγαινω και να μην το αφηνω μονο του!!δεν μπορω να διαθεσω χρηματα ομως!παρακαλω βοηθηστεμε να βρω ενα!

ellinsot
Beagle
Beagle

Re: μου χαριζεται giorksair poket

Δημοσίευσηαπό ellinsot » 23 Αύγ. 2009, 11:37

Καταρχάς καλως ήρθες στην παρέα μας Βασιλική! ~wv
Εφόσον δε σε ενδιαφέρει η ηλικία ρίξε μια ματιά στην κατηφορία ''χαρίζονται'' στις αγγελίες του forum μας...Ίσως εκεί να βρεις κάτι...
Εάν όχι υπάρχουν χιλιάδες αγγελίες με σκυλάκια που χαρίζονται στο διαδίκτυο...
Ελπίζω να βρεις το σκυλάκι που ψαχνεις...

vavoyla
Chihuahua
Chihuahua

Δημοσίευσηαπό vavoyla » 23 Αύγ. 2009, 14:00

Ευχαριστω πολυ που με καλωσορισατε!!εριξα μια ματια στα σκυλακια που χαριζονται και μπορω να πω οτι αν ειχα μεγαλυτερο σπιτι συγουρα θα επερνα καποιο απο αυτα!αλλα μενω σε μια μικρη γκαρσονερα!!και γιαυτο θελω το πιο μικροσωμο σκυλακι!!παντως ευχαριστω!!

katerina116
Dog Star ¤
Dog Star ¤

Δημοσίευσηαπό katerina116 » 23 Αύγ. 2009, 15:16

κ γω σε μικρη γκαρσονιερα μενω αλλα ενταξει η γατα μου ειναι 6 κιλα κ μπορω να τη κουβαλαω παντου.Το σκυλακι που διαλεξα ειναι γιορκι για να ειναι μικροσωμο αλλα 1μιση κιλο δε νομιζω να υπαρχει!!η δικια μου ειναι 2 κ κατι κ ειναι μια σταλια,πιστευω αν απευθυνθεις σε εκτροφεα θα βρεις ενα νορμαλ(κ ΥΓΙΕΣ) γιορκι που θα μπορεις να το εχεις παντου μαζι σου wink:

vavoyla
Chihuahua
Chihuahua

Δημοσίευσηαπό vavoyla » 23 Αύγ. 2009, 19:52

φυσικα και αν βρω αυτο το σκυλακι δεν θα τα χαλασουμε στο αν ειναι 1.5 η 2 κιλα η και παραπανω!!απλα εχει μια θεια μου ενα γιορκι που ειναι 1.5 κιλο και εκεινη μου ειπε οτι τα γιορκι γινοντε μεχρι 35 κιλα το πολυ!μου την ειχε αφησει για ενα μηνα σπιτι και την ειχα και την λατρεψα!!αν μπορουσε να κανει σκυλακια θα μου εδινε ενα αλλα ειναι στειρωμενη γιατι ειχε καποιο προβλημα!εχω δει και αλλα γιορκι μεγαλα σε ηλικια και το βαρος τους ειναι περιπου 1.5 κιλο και ειναι υγειεστατα!!αυτα τα γιορκι μου ειπαν οτι τα λενε ποκετ!!

katerina116
Dog Star ¤
Dog Star ¤

Δημοσίευσηαπό katerina116 » 23 Αύγ. 2009, 20:12

σου κανω copy την απαντηση μιας κοπελας που γνωριζει πολλα σε σχεση με ρατσες,σε αναλογο θεμα
Marga έγραψε:
katerina888 έγραψε:γεια σας ..θελω να παρω ενα tiny teacup yorkie..αλλα θελω να παραμεινει μικρο...οπως λενε ισχυει οτι μεγαλωνουν και αλο?μπραβο για το forum..

Καλησπερα ~wv

Αυτο που αναφερεις δεν υπαρχει. τα tiny και teacup κλπ ειναι εφευρέσεις επιτήδειων που μοσχοπουλουν σκυλιά εκτος προτύπου. Το πρότυπο των Γιορκσαιρ τεριε δε κάνει τετοιες διακρίσεις κ αναφερει χαρακτηριστικά πως το βαρος τους φτυανει τα 3.2 κιλα.
Εχουμε καλούς εκτροφεις στην Ελλαδα, επικοινώνησε με τον ΚΟΕ να σου δώσει στοιχεια ~wv

και να σου πω κ το αλλο εμενα που η Μαγιουλα ειναι τοσο μικρη παρακαλαω να ψηλωσει κ να βαρυνει γιατι καμια φορα οταν τη παω βολτα φοβαμαι μη την πατησουν,σοβαρα μιλαω.Καλυτερα να ειναι κ λιγο "μπαμπατσικο" :lol: :lol:

vavoyla
Chihuahua
Chihuahua

Δημοσίευσηαπό vavoyla » 24 Αύγ. 2009, 02:41

σε ευχαριστω πολυ που μου τα λες αυτα δεν τα γνωριζω!!ξερω οτι δεν υπαρχει σκυλακι 750γρ η 500γρ που προσπαθουσαν καποιοι να τα πουλησουν και τα εχουν κανει επιχειρηση!απλα λεω αυτο που ειδα στην θεια μου και μου αρεσε!!γενικα δεν ξερω πολλα για μικροσωμα σκυλια γιατι δεν ειχα ποτε!ειχα ενα πιτ πουλ την ζαρα και γνωριζω πολλα αλλα εκεινει πεθανε δυστηχως απο γερατια!!απλα δεν σκευτηκα οτι τησ θειας μου ειναι 7 χρονων και ισως να εχει καποια σχεση με το οτι ειναι 1.5 κιλο??και του φιλου μου που ειναι 1 κιλο αγορι εχει καποια ασθενεια λετε?πειτε μου πραγματικα δεν γνωριζω βοηθηστεμε!!!!!

vavoyla
Chihuahua
Chihuahua

Δημοσίευσηαπό vavoyla » 24 Αύγ. 2009, 02:51

αααα!!και κατι που ξεχασα εχεις καποια ηλεκτρονικη διευθυνση να μου δωσεις ωστε να ενιμερωθω??τι ειναι κοε??δεν ξερω συγνωμη!!

Gregory
Dog Star ¤¤
Dog Star ¤¤

Δημοσίευσηαπό Gregory » 24 Αύγ. 2009, 09:38

Εικόνα
Στέργιος

ria_xristos
Club Member
Club Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ria_xristos » 24 Αύγ. 2009, 10:24

vavoyla έγραψε:αααα!!και κατι που ξεχασα εχεις καποια ηλεκτρονικη διευθυνση να μου δωσεις ωστε να ενιμερωθω??τι ειναι κοε??δεν ξερω συγνωμη!!

Καλως ηρθες στην παρεα μας. ~wv
Κ.Ο.Ε ειναι ο κυνολογικος ομιλος ελλαδος. δες εδω :arrow: http://www.koe.gr/
Όποιος δεν ξέρει τι γεύση έχει το σαπούνι, προφανώς δεν δοκίμασε ποτέ να λούσει ένα σκύλο.

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες