κόστος ένεσης αντιβίωσης

Όλες οι σκυλοκουβέντες γενικά εδώ.
Γνωριστείτε μεταξύ σας, συζητήσετε θέματα που αφορούν τα σκυλιά μας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

smaro
Akita
Όνομα: smaro
Been thanked: 1 time
Επικοινωνία:

Re: κόστος ένεσης αντιβίωσης

Δημοσίευση από smaro » 28 Μαρ 2012, 12:24

για να ραφτεί το μάτι του ιντεφίξ χρειάζονταν 150 ευρώ. Και για να κάνει εξέταση για καλα αζάρ 30 και εξέταση αίματος γενική 60 και αν θέλω να κάνω και το εμβόλιο; και τώρα που πρέπει να κάνει αναισθησία για δυο ακτινογραφίες ρινικών κοιλοτήτων και θώρακα και εξαγωγή δύο νεογιλών που παραμένουν πόσα;;;; μέσα σε δύο μήνες. (και δεν γραφω και τα ψιλά δηλαδή 14 η αντιβίωση η μια, 12 η δεύτερη κτλ)
τι κάνεις σε μια περίπτωση πχ γνωστού μου που ήθελε 1500 για εγχείριση στην κοιλιακή χώρα - υποψία καρκίνου- για κύστη που αφαιρέθηκε με 4 ώρες εγχείριση;;;

Άβαταρ μέλους

Topic author
ΓΕΩΡΓΙΑ Δ.
Saint Bernard
Όνομα: Γεωργία

Δημοσίευση από ΓΕΩΡΓΙΑ Δ. » 28 Μαρ 2012, 14:22

Εντάξει άσε απελπισία! Τα ιεραρχείς με ψυχραιμία, κάνεις τα σημαντικότερα και τα υπόλοιπα σιγά σιγά. Αλλά, άλλη λύση εκτός από δανεισμό δε μπορώ να σκεφτώ, ειδικά στην περίπτωση του γνωστού σου. Δε θα ήθελα να ήμουν στη θέση του...
Η Φαρίνα έγινε τριών!

Άβαταρ μέλους

smaro
Akita
Όνομα: smaro
Been thanked: 1 time
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από smaro » 28 Μαρ 2012, 19:26

Γεωργία ......λοιπόν σήμερα μπορώ να σου πω κι εγώ ... η ένεση αντιβίωσης που κρατάει 14 μέρες και είναι κεφαλοσπορινη τέταρτης γενιάς κοστίζει περίπου τόσο όσο πλήρωσες. Ο κτηνίατρος μου έδειξε την τιμή για το μπουκαλάκι που αγοράζει ο ίδιος 180 ευρώ. Αύριο θα την κάνει και ο Ιντεφίξ μου

Άβαταρ μέλους

Topic author
ΓΕΩΡΓΙΑ Δ.
Saint Bernard
Όνομα: Γεωργία

Δημοσίευση από ΓΕΩΡΓΙΑ Δ. » 28 Μαρ 2012, 23:44

Δεν είναι εντελώς αισχρός δηλαδή; Ψιλοτσάμπα το βρίσιμο; Βέβαια συνεχίζω να πιστεύω ότι έπρεπε να μου πει και τη φτηνότερη επιλογή κ να διαλέξω, αλλά είναι καθησυχαστικό αυτό που λες. Απ' τη μία βέβαια, γιατί απ' την άλλη δεν υπάρχει περίπτωση να το βρούμε και φτηνότερα, αφού είναι από μόνο του τόσο ακριβό. Ευχαριστώ πολύ πάντως και περαστικά σας, το νωρίτερο και φτηνότερο δυνατό!
Η Φαρίνα έγινε τριών!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ...”