κόστος ένεσης αντιβίωσης

Όλες οι σκυλοκουβέντες γενικά εδώ.
Γνωριστείτε μεταξύ σας, συζητήσετε θέματα που αφορούν τα σκυλιά μας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
ΓΕΩΡΓΙΑ Δ.
Saint Bernard
Όνομα: Γεωργία

κόστος ένεσης αντιβίωσης

Δημοσίευση από ΓΕΩΡΓΙΑ Δ. » 08 Ιαν 2012, 23:22

Δεν είναι ιατρικό το θέμα, αλλά δε μπορώ να φανταστώ πού αλλού ταιριάζει. Πήγα μετά από σκυλοκαβγά τη Φαρίνα στο γιατρό και της έκανε μια ένεση αντιβίωσης που την καλύπτει για 14 μέρες και μου είπε πως μόνο η ένεση κοστίζει 50 ευρώ!! Δε μου είπε καν εγκαίρως ότι μπορώ να της δίνω την αντιβίωση σε χαπάκι κάθε μέρα, κάτι που δε θα είχαμε κανένα πρόβλημα να κάνουμε. Η επίσκεψη κόστισε 80 συνολικά. Δεν ξέρω, τρελάθηκα!! Είναι δυνατόν να κοστίζει 50 ευρώ η ένεση???!!!!!! heat:
Η Φαρίνα έγινε τριών!

Άβαταρ μέλους

mitsi
Dog Star ¤¤¤¤

Re: κόστος ένεσης αντιβίωσης

Δημοσίευση από mitsi » 09 Ιαν 2012, 10:22

Την μποτιλια αγόρασες??? Ποια αντιβιωση σου εκανε?
Μην αγοράζεις ζώα.
Δώσε την ευκαιρία σε ένα αδέσποτο ζωάκι να βρει επιτέλους την οικογένεια που κάποιοι του στέρησαν...
Τα ζώα ΔΕΝ είναι παιχνίδια. Έχουν ψυχούλες και αισθήματα. Σε αγαπάνε είτε είσαι φτωχός είτε είσαι πλούσιος, είτε είσαι άσχημος είτε είσαι όμορφος.... είτε είσαι από τζάκι είτε όχι....
Εσύ γιατί θες ρατσάτο????

Άβαταρ μέλους

Topic author
ΓΕΩΡΓΙΑ Δ.
Saint Bernard

Δημοσίευση από ΓΕΩΡΓΙΑ Δ. » 09 Ιαν 2012, 12:57

Έλα ντε, ούτε τη μποτίλια να'παιρνα!! Δεν ξέρω ποιά ήταν, δε ρώτησα ρε γαμ@το, και δεν την έγραψε και στο βιβλιάριό της. Σα χαζή κι εγώ! Μόλις βγήκαμε απ' το γιατρό άρχισα να συνειδητοποιώ τη δεύτερη κακοποίηση της μέρας! Κι είπα να ρωτήσω αν έχει τύχει και σε άλλους, γιατί εμένα δε μου φαίνεται ότι στέκει. Μου φάνηκε εντελώς εκμετάλλευση της ταραχής μας και της καλής σχέσης με το σκυλί(το νοιαζεται το σκυλί, άρα θα τα σκάσει αυτή). Τί να πω, μπορεί να κάνω κ λάθος, μακάρι να κάνω δηλαδή...
Η Φαρίνα έγινε τριών!

Άβαταρ μέλους

nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από nantia86 » 09 Ιαν 2012, 14:00

Κι εγω οταν μου ειχε συμβει κατι σοβαρο στη Λαρα ειχα παρομοια αντιμετωπιση απο κτηνιατρους στα Γιαννενα,σε 3 ειχα παει κανεναν δεν εμπιστευτηκα για την επεμβαση που χρειαζοτανε.Ο ενας ειδικα μου εκανε τη χειροτερη εντυπωση που μου χει κανει ποτε κτηνιατρος,μονο τα λεφτα κι ολα τα αλλα τα γραφουμε κανονικοτατα...

Άβαταρ μέλους

mgm
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Ματίλντα

Δημοσίευση από mgm » 09 Ιαν 2012, 14:17

Κι εμένα μου ακούγεται υπερβολικό!
Γεωργία, κι εγώ σε φάση πανικού δέχτηκα να κάνουν στον Τσόκο αντιβιωτική ένεση μακράς διάρκειας χωρίς να ρωτήσω τι και γιατί! Παθαίνουμε και μαθαίνουμε... Πάρε τηλέφωνο και ρώτα τον κτηνίατρο τι αντιβίωση έκανε. Ωφείλει να σου πει... Αν σου τα μασήσει, πες του πως το σκυλί είχε περίεργη αντίδραση και θέλεις να ξέρεις ακριβώς τι του έδωσε.
Περαστικά στη Φαρίνα!
αφουγκράσου-δες-άγγιξε-μύρισε ένα ζώο... και θα σου δείξει το δρόμο

Άβαταρ μέλους

Topic author
ΓΕΩΡΓΙΑ Δ.
Saint Bernard

Δημοσίευση από ΓΕΩΡΓΙΑ Δ. » 09 Ιαν 2012, 20:03

Ευχαριστούμε για τα περαστικά! Είναι ιδιαιτέρως πεσμένη η αλήθεια είναι.
Λοιπόν ρώτησα το γιατρό και μου είπε πως η αντιβίωση ήταν κεφαλοσπορίνη τέταρτης γενιάς(ή τρίτης, δεν άκουσα πολύ καλά). Ξέρετε κάτι;
Η Φαρίνα έγινε τριών!

Άβαταρ μέλους

mitsi
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από mitsi » 09 Ιαν 2012, 23:25

Απο τις φτωχες μου γνώσεις ειναι μια αντιμικροβιακη αντιβίωση .
Νομιζω οτι ειναι ανθρωπινο και δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβο.......
Θα απαντήσει ο γιατρός να φωτισει το θέμα.
Μην αγοράζεις ζώα.
Δώσε την ευκαιρία σε ένα αδέσποτο ζωάκι να βρει επιτέλους την οικογένεια που κάποιοι του στέρησαν...
Τα ζώα ΔΕΝ είναι παιχνίδια. Έχουν ψυχούλες και αισθήματα. Σε αγαπάνε είτε είσαι φτωχός είτε είσαι πλούσιος, είτε είσαι άσχημος είτε είσαι όμορφος.... είτε είσαι από τζάκι είτε όχι....

Άβαταρ μέλους

smaro
Akita
Όνομα: smaro
Been thanked: 1 time
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από smaro » 27 Μαρ 2012, 23:20

Είναι δυστυχώς ή ευτυχώς ελεύθερη αγορά. Όπως κρίνει κάθε κτηνίατρος χρεώνει. Έχω βρεθεί πάντως κι εγώ σε παρόμοια θέση έκπληξης με τη χρέωση. Τι να πεις ... και γενικά αν θέλει κανείς να είναι συνεπής και να φροντίζει το σκυλάκι που έχει αναλάβει πρέπει να ξοδεύει μου φαίνεται πολλά χρήματα. Και τι γίνεται αν δεν έχει να διαθέσει τόσα; το αφήνει στη μοίρα του; αναρρωτιέμαι ... και θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία σας. Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους

mitsi
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από mitsi » 28 Μαρ 2012, 10:44

Θα ρωτήσεις θα ψάξεις και θα βρείς τον καλυτερο και τον ποιο σωστό γιατρό...
Μην αγοράζεις ζώα.

Άβαταρ μέλους

Topic author
ΓΕΩΡΓΙΑ Δ.
Saint Bernard

Δημοσίευση από ΓΕΩΡΓΙΑ Δ. » 28 Μαρ 2012, 12:07

Σίγουρα δεν το αφήνεις στη μοίρα του. Φαντάζομαι ότι κάνεις ό,τι και με έναν δικό σου άνθρωπο. Βρίσκεις καλό και σωστό γιατρό και δανείζεσαι λεφτά (ελπίζοντας ότι θα έχει μείνει κάποιος που να έχει ακόμα λεφτά για να του δανειστείς). Έτσι έκανα και τότε, σιγά μη μου περίσευαν 80 ευρώ! Λεφτά του ενοικίου ήταν που μετά δανείστηκα για να το καταθέσω
Η Φαρίνα έγινε τριών!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ...”