Βοηθεια με υιοθεσια

Ένα μεγάλο κεφάλαιο....
Είναι άραγε τόσο δύσκολο να τα προστατέψουμε;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στο χώρο αυτό συζητάμε για το μεγάλο πρόβλημα των αδέσποτων γενικά. Δεν είναι χώρος αγγελιών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Βοηθεια με υιοθεσια

Δημοσίευση από nantia86 » 08 Μάιος 2011, 14:35

Μου συνεβει χτες κατι που δεν περιμενα και μπορω να πω με νευριασε.Για να μην πολυλογω χτες στο εξοχικο μας βρηκαμε ενα κουταβι,3 μηνων περιπου και το βραδυ και σημερα το πρωι φαγαμε τον τοπο αλλα δε βρηκαμε τον ιδιοκτητη του και μιλαμε για ενα χωριο μικρο.Οποτε μαλλον το παρατησαν στα χωραφια μονο του για να πεθανει!!!Το πηραμε μαζι μας γιατι δεν μας εκανε καρδια να το παρατησουμε μονο του εκει,αλλα ουτε να το αφησουμε στη Μεριμνα που υπαρχει εδω στη Πατρα,αφου ειναι εκτος των αλλων και γεματη.Οποτε το πηραμε σπιτι.Με τη Λαρα τα παει σχετικα καλα,αρχη ειναι ακομα,αλλα δεν εχουμε τη δυνατοτητα να το κρατησουμε.Θελουμε να το φιλοξενησουμε μεχρι να βρεθει μια οικογενεια.Σας παρακαλω παρα πολυ ειδικα εσας που κανετε προωθηση σε αγγελιες οπου μπορειτε προωθειστε.Θα κανω και μια αγγελια μετα με φωτο του

Άβαταρ μέλους

Mpoumpoukaki
Old Member
Όνομα: Χρύσα

Δημοσίευση από Mpoumpoukaki » 08 Μάιος 2011, 14:50

Ναντια βαλε φωτογραφια με λεζαντα όσο πιο συντομα μπορεις για να προωθησουμε.

Άβαταρ μέλους

Topic author
nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από nantia86 » 08 Μάιος 2011, 16:57

Εκανα μια προσπαθεια,θα το ανεβασω εδω σαν εικονα.Θες να στο στειλω στο μειλ σου??Πως θα το προωθησεις?Επισης αν ξερεις κανεναν που θελει Πατρα εχε μας υποψιν

Εικόνα   

Άβαταρ μέλους

καψοραχη
Old Member

Re: Βοηθεια με υιοθεσια

Δημοσίευση από καψοραχη » 08 Μάιος 2011, 17:02

Χριστε μου πως μπορουν? ηθελα να ηξερα την ωρα που το αφηναν και εκεινο τους κοιταξε με αυτες τις ματαρες τι ενιωθαν? :pl:

Άβαταρ μέλους

Mpoumpoukaki
Old Member
Όνομα: Χρύσα

Δημοσίευση από Mpoumpoukaki » 08 Μάιος 2011, 17:04

Θα το παρω απο εδω μην ανησυχεις.Θα εχω το νου μου Ναντια,αν το ηξερα θα ρωταγα και χθες τα παιδια στον Φαρο.
Παντως ειναι κουκλος!

Άβαταρ μέλους

Topic author
nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από nantia86 » 11 Μάιος 2011, 19:58

Ειμαι σε μεγαλο διλημμα.Με ειχαν παρει καποιοι οι οποιοι θεωρησα οτι ειναι ακαταλληλοι για να δωσω το κουταβι.Σημερα ομως με πηρε καποιος ο οποιος μου εκανε καλη εντυπωση.Πως θε ξερω οτι οντως τελικα αυτος ειναι καταλληλος και μπορω να του το δωσω.Ενταξει μπορει οπως να μου τα πει να ειναι ολα οκ,αν στη πορεια δεν τα τηρει?Τι ερωτησεις μπορω να κανω στον υποψηφιο?Εχω μεγαλο αγχος,θελω τη καλυτερη τυχη για το μικρο και δεν ξερω πως να το χειριστω.

Άβαταρ μέλους

Jamsies
Old Member
Όνομα: Εύη.

Δημοσίευση από Jamsies » 11 Μάιος 2011, 22:28

Μιλωντας μαζι του θα καταλαβεις πιστευω.Ρωτα που θα μενει το σκυλι,μιλα για εμβολια,διατροφη,αμπουλες για να δεις αν ξερει τα βασικα,συζητα για εκπαιδευση να δεις τι σκεφτεται κ προσπαθησε να βοηθησεις οσο μπορεις με συμβουλες για την τουαλετα,βολτες κλπ.Αν κρινεις οτι οντως σου γεμιζει το ματι κ τον δωσεις κρατα μια διακριτικη επαφη να βεβαιωθεις οτι ολα πανε καλα,χωρις να τον ελεγχεις ομως.
Κατι βασικο για΄μενα ειναι να λεω παντα οτι αν οτιδηποτε παει στραβα η αλλαξει γνωμη το σκυλι θα πρεπει να γυρισει σε΄μενα κ οχι να παει σε παππουδες,γνωστους η οπουδηποτε αλλου.Μεχρι στιγμης δεν εχει συμβει ποτε αλλα καλο ειναι να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι θα ξερεις παντα που ειναι το σκυλι.

Άβαταρ μέλους

zar
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από zar » 11 Μάιος 2011, 23:12

Ένα άλλο σημαντικό νομίζω πως είναι να ζητήσεις να επισκεφτείς τον χώρο. Αυτοί που πραγματικά είναι σωστοί κρατούν μια φιλική επαφή απο μόνοι τους μαζί σου.

Άβαταρ μέλους

Topic author
nantia86
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από nantia86 » 11 Μάιος 2011, 23:29

Ευχαριστω για τις συμβουλες,βασικα μιλησα και με τη Χρυσα και κατεληξα οτι περα απ τις ερωτησεις που θα του κανω θα του πω οτι θελω να το βλεπω καποιες φορες,απ την απαντηση του νομιζω οτι θα καταλαβω τις προθεσεις του.

Άβαταρ μέλους

biky linara
Saint Bernard

Δημοσίευση από biky linara » 22 Μάιος 2011, 01:05

γεια σου...να κανεις ενα συμβολαιο υιοθεσιας...υπαρχουν ερωτηματολογια ν σου απαντησει αν θες.....με τ συμβολαιο εισαι καλυμμενη νομικα παντως....
Τα αδέσποτα ζώα ανήκουν σε όλους μας....

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΔΕΣΠΟΤΑ”