ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΜΑΛΤΕΖ

Υιοθετήστε ένα αδέσποτο θα αισθανθείτε όμορφα!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εικόνα Τα σκυλάκια που χαρίζονται βρίσκονται εδώ :arrow: ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ και σας περιμένουν. dog:

ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ lnk:: Υιοθετήστε ένα Αδέσποτο, κάντε click στη στοργή!
Άβαταρ μέλους
Topic author
MEL71
Puppy
Φύλο: Δεν καθορίστηκε
Είναι: Χωρίς σύνδεση

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΜΑΛΤΕΖ

Δημοσίευσηαπό MEL71 » 17 Μαρ. 2009, 11:40

ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΜΑΛΤΕΖΑΚΙ ΝΑ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ ΦΥΛΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!! :help

Άβαταρ μέλους
zizi22
Dog Star ¤

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΜΑΛΤΕΖ

Δημοσίευσηαπό zizi22 » 17 Μαρ. 2009, 11:43

γιατι τετοια απογνωση?? scr: scr: scr:
Γεννιομαστε γυμνοι,βρεγμενοι και πεινασμενοι....
Μετα τα πραγματα απλως χειροτερευουν....

Άβαταρ μέλους
stamatis13
Club Member

Δημοσίευσηαπό stamatis13 » 17 Μαρ. 2009, 11:49

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας (bs)
Πες 2-3 πράγματα για σένα και τον γιό σου για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα αν θες....
Πόσο χρονών είναι, πόσο ελεύθερο χρόνο έχει και τα σχετικά :mrgreen:
[i]-Να χρησιμοποιείτε το "search" αν θέλετε να αναζητήσετε μια πληροφορία!
Να μην "βγαίνετε"off topic. Αν έχεις σκοπό να δημιουργήσεις πρόβλημα πάτα ctrl+w.

Άβαταρ μέλους
Topic author
MEL71
Puppy

Δημοσίευσηαπό MEL71 » 17 Μαρ. 2009, 12:32

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 10 ΧΡΟΝΩΝ, ΖΟΥΜΕ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ... ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ. ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΑ ΖΩΑ, ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΤΕΤΡΑΠΟΔΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ ΦΙΛΟΥ, ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΤΡΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ.

xristina08

Δημοσίευσηαπό xristina08 » 17 Μαρ. 2009, 15:54

Σίγουρα το σκυλάκι θα βοηθήσει την ψυχολογία του παιδιού!
Όμως έχω μια απορία: μόνο με το μαλτεζάκι θα γίνει αυτό, ή οποιοδήποτε σκυλάκι;

Άβαταρ μέλους
doglover
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευσηαπό doglover » 17 Μαρ. 2009, 16:09

Μαριγώ
Reina

Άβαταρ μέλους
fru_fru
Saint Bernard
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό fru_fru » 17 Μαρ. 2009, 20:26

Θελει πολλη σκεψη .... scr:

Το μαλτεζακι ειναι μεν υπερκινητικο αλλα ειναι και εξαιρετικα ευθραυστο λογω μεγεθους.
Αν υποθεσουμε ειχα κουταβια μαλτεζακια (που δεν προκειται να εχω) δεν θα εδινα κουταβακι σε παιδι 10 χρονων.
Ειναι εξαιρετικα ευθραυστα σκυλακια παρ οτι υπερκινητικα. Δε βγαζουν κακιες αλλα ειναι τοσο ευθραυστα που θελουν μια σχετικη προσοχη.

Θα προτεινα λαμπραντορ η ημιαιμο λαμπραντορ ... νομιζω η καλυτερη ρατσα για παιδια, και μεγαλοκαμωμενα και δυνατα και παιχνιδιαρικα και υπομονετικα. Ειδικα αυτη η υπομονη τους για μενα ειναι το καλυτερο στοιχειο!

(Μη με παρεξηγησετε οι γονεις των μαλτεζ, ντατς? Εχω δυο και ξερω!!!! Και λατρευω το χαρισμα της αγκαλιας που προσφερουν τα λαμπραντορακια και τα ημιαιμα τους... Απιστευτα σκυλια!! Ειχε ο πατερας μου οταν η κορη μου ηταν μολις 4 ετων και αντι για Εκτορα εγω τον ελεγα baby sitter :razz: Αν ξερατε μονο τι ειχε τραβηξει το ερμο το σκυλακι με τη μικρη μου... αλλα την ΛΑΤΡΕΥΕ!!!!)

Φιλη μας, ελπιζω η γνωμη μου να σε διαφωτισει και ελπιζω να αποφασισεις σωστα! Οποτε και μας λες !!

φιλικα
Φρου

Άβαταρ μέλους
Topic author
MEL71
Puppy

Δημοσίευσηαπό MEL71 » 18 Μαρ. 2009, 14:05

εχει μία φίλη στην Γερμανία, και ο μικρός το "έζησε" 10 μέρες και ξετρελάθηκε!!! έπαιζαν όλη μέρα μαζί! Κι επειδή ζω σε διαμέρισμα, είναι ιδανικό το μέγεθος του!

xristina08 έγραψε:Σίγουρα το σκυλάκι θα βοηθήσει την ψυχολογία του παιδιού!
Όμως έχω μια απορία: μόνο με το μαλτεζάκι θα γίνει αυτό, ή οποιοδήποτε σκυλάκι;

Άβαταρ μέλους
Topic author
MEL71
Puppy

Δημοσίευσηαπό MEL71 » 18 Μαρ. 2009, 14:06

προσωπικά τρελλαίνομαι για λαμπραντορ.... αλλά δεν είναι λίγο μεγάλα για να τα χεις τα καημένα κλεισμένα στο διαμέρισμα??

fru_fru έγραψε:Θελει πολλη σκεψη .... scr:

Το μαλτεζακι ειναι μεν υπερκινητικο αλλα ειναι και εξαιρετικα ευθραυστο λογω μεγεθους.
Αν υποθεσουμε ειχα κουταβια μαλτεζακια (που δεν προκειται να εχω) δεν θα εδινα κουταβακι σε παιδι 10 χρονων.
Ειναι εξαιρετικα ευθραυστα σκυλακια παρ οτι υπερκινητικα. Δε βγαζουν κακιες αλλα ειναι τοσο ευθραυστα που θελουν μια σχετικη προσοχη.

Θα προτεινα λαμπραντορ η ημιαιμο λαμπραντορ ... νομιζω η καλυτερη ρατσα για παιδια, και μεγαλοκαμωμενα και δυνατα και παιχνιδιαρικα και υπομονετικα. Ειδικα αυτη η υπομονη τους για μενα ειναι το καλυτερο στοιχειο!

(Μη με παρεξηγησετε οι γονεις των μαλτεζ, ντατς? Εχω δυο και ξερω!!!! Και λατρευω το χαρισμα της αγκαλιας που προσφερουν τα λαμπραντορακια και τα ημιαιμα τους... Απιστευτα σκυλια!! Ειχε ο πατερας μου οταν η κορη μου ηταν μολις 4 ετων και αντι για Εκτορα εγω τον ελεγα baby sitter :razz: Αν ξερατε μονο τι ειχε τραβηξει το ερμο το σκυλακι με τη μικρη μου... αλλα την ΛΑΤΡΕΥΕ!!!!)

Φιλη μας, ελπιζω η γνωμη μου να σε διαφωτισει και ελπιζω να αποφασισεις σωστα! Οποτε και μας λες !!

φιλικα
Φρου

Άβαταρ μέλους
filip
Saint Bernard

Δημοσίευσηαπό filip » 18 Μαρ. 2009, 14:16

Δεν ξέρω πως να συνδέσω άλλο topic αλλά ρίξε μια ματιά στο ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ ή στη "προβολή νέων δημοσιεύσεων" στο ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ CHOW-CHOW. Η συγκεκριμένη είχε ένα εκτροφείο που είναι τώρα υπό διάλυση και χαρίζει shih tsu. Τα οποία είναι μικρόσωμα όπως τα μαλτέζ, πολύ καλοί χαρακτήρες, ήρεμα και πολύ καλά με τα παιδιά.Πήγαινε να διαβάσεις το topic. Εκτός από το ότι θα κάνεις πολύ καλό στο παιδάκι θα σώσεις κι ένα κουταβάκι από βέβαιο θάνατο εκεί μέσα. Έχω πάρει κι εγώ ένα από κει. Τον λατρεύουν τα παιδιά μου.Είναι πολύ καλός, εκπαιδεύτηκε πολύ εύκολα για τη τουαλέτα, δεν μου έχει κάνει ούτε μία ζημιά και όλο το πρωί που λείπουμε είναι ΚΥΡΙΟΣ. th:
ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ!!!! scr: scr: scr:
Elena

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες