Χαριζονται μικρόσωμα κουταβάκια

Σκυλιά για υιοθεσία. Απαγορεύονται αυστηρά η αγοραπωλησίες
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εκτός του χώρου μας .... το facebook βρίθει αγγελιών με σκυλάκια που χρήζουν υιοθεσίας, φιλοξενίας, γενικότερης βοήθειας κλ.π. Αν δεν βρείτε εδώ αναζητήστε στο facebook.com/ourdogs.gr Για καθαρόαιμα απευθυνθείτε στον http://www.koe.gr :::: Απαγορεύονται αυστηρώς οι αγοραπωλησίες
ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ Υιοθετήστε ένα Αδέσποτο, κάντε click στη στοργή!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times
Re: Χαριζονται μικρόσωμα κουταβάκια

Δημοσίευση από vanavana » 07 Αύγ 2016, 16:14

Επρεπε να το φανταστω οτι υπαρχει αρμονια στο σπιτι...Ειναι στεναχωρο οντως να βλεπεις το σκυλι σου να τραβαει ζορι, το ιδιο παθαινω κι εγω με τη Σπιθα λογω της νεας αφιξης, αλλα τελικα ειναι πολυ πιο δυνατα απο εμας και προσαρμοζονται. Απλα θελουν λιγη παραπανω προσοχη και φροντιδα.

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤
Όνομα: ΜΑΡΘΑ
Has thanked: 9 times
Been thanked: 22 times

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 07 Αύγ 2016, 16:29

Ακριβως οπως τα λες ειναι!
Αμα την δεις ποσο καλη ειναι,ως τωρα την εχω βγαλει τρεις φορες εξω για να κανει την αναγκη της και μολις τα κανει θελει να παει κατευθειαν στο σπιτι μεσα,δειχνει να της αρεσε εδω! Ευτυχως,για την ωρα τουλαχιστον,ειναι παρα πολυ καλη,δεν κλαιει/παραπονιεται,δεν εχει κανει καμια ζημια(βεβαια ειναι νωρις ακομα),μονο καθεται ησυχα και ωραια,σαν να μην υπαρχει ειναι. Μακαρι να παραμεινει ετσι,αλλιως θα εχω προβλημα!
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 12 Αύγ 2016, 10:42

Η Ζηνα ως ''τσοπανοσκυλο''.... lau2:

ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 12 Αύγ 2016, 23:34

Μάρθα μου είσαι καταπληκτική!!!
Συγχαρητήρια κορίτσι μου γλυκό, για όσα έκανες και συνεχίζεις να κάνεις γι΄αυτά τα πλασματάκια, που αν δεν είχες βρεθεί στο δρόμο τους, ποιος ξέρει τι κατάληξη θα είχαν...!!!

Όσο για την Ζήνα, τι να πω..., χίλιες φορές μπράβο σου, που παρ΄όλο που έχεις την γκρίνια της μαμάς σου, εσύ την πήρες κοντά σου και δεν την άφησες να αισθάνεται μόνη και εγκαταλελειμμένη... Η απόφασή σου να την πάρεις μαζί σου ήταν σωτήριο γι΄αυτήν.
Τα κουταβάκια σε αυτήν την ηλικία, δεν μπορούν να μείνουν μόνα τους, επειδή και πολλούς κινδύνους αντιμετωπίζουν, αλλά και επειδή αισθάνονται πολύ ευάλωτα, φοβούνται και τρομάζουν πολύ, αφού καταλαβαίνουν ότι δεν μπορούν να υπερασπιστούν ακόμα τον εαυτό τους...
Σκέψου λοιπόν, πόσο θα φοβόταν αυτή η ψυχούλα και πόσο θα τρόμαζε με κάθε θόρυβο που θα άκουγε, αν έπρεπε να περάσει ολομόναχο την νύχτα στην μέση του πουθενά...

Νάσαι καλά κορίτσι μου γλυκό για την αγάπη που δίνεις...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 14 Αύγ 2016, 17:23

Morgan_A έγραψε:Μάρθα μου είσαι καταπληκτική!!!
Συγχαρητήρια κορίτσι μου γλυκό, για όσα έκανες και συνεχίζεις να κάνεις γι΄αυτά τα πλασματάκια, που αν δεν είχες βρεθεί στο δρόμο τους, ποιος ξέρει τι κατάληξη θα είχαν...!!!

Όσο για την Ζήνα, τι να πω..., χίλιες φορές μπράβο σου, που παρ΄όλο που έχεις την γκρίνια της μαμάς σου, εσύ την πήρες κοντά σου και δεν την άφησες να αισθάνεται μόνη και εγκαταλελειμμένη... Η απόφασή σου να την πάρεις μαζί σου ήταν σωτήριο γι΄αυτήν.
Τα κουταβάκια σε αυτήν την ηλικία, δεν μπορούν να μείνουν μόνα τους, επειδή και πολλούς κινδύνους αντιμετωπίζουν, αλλά και επειδή αισθάνονται πολύ ευάλωτα, φοβούνται και τρομάζουν πολύ, αφού καταλαβαίνουν ότι δεν μπορούν να υπερασπιστούν ακόμα τον εαυτό τους...
Σκέψου λοιπόν, πόσο θα φοβόταν αυτή η ψυχούλα και πόσο θα τρόμαζε με κάθε θόρυβο που θα άκουγε, αν έπρεπε να περάσει ολομόναχο την νύχτα στην μέση του πουθενά...

Νάσαι καλά κορίτσι μου γλυκό για την αγάπη που δίνεις...
Σε ευχαριστω πολυ Ισιδωρα μου για τα καλα σου λογια,αλλα ολα τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και τα ΜΠΡΑΒΟ, τα αξιζουν δυο Ανθρωποι(δεν αναφερω ονοματα γιατι δεν ξερω αν το επιθυμουν) που χαρης σε αυτους μπορω να κανω ολα αυτα που κανω,δηλαδη να τους αγοραζω τροφη,φαρμακα,να τα πηγαινω κτηνιατρο κλπ. Οπως ειχα γραψει σε παλαιοτερο ποστ ετοιμαζομουνα να τα αφησω στο δρομο γιατι αδυνατουσα μεχρι και να τα ταισω. Επομενως εγω δεν εχω κανει και πολλα....!
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Σοφία Σταμ96
Puppy
Όνομα: Σοφία

Δημοσίευση από Σοφία Σταμ96 » 13 Σεπ 2016, 20:55

γεια σας ενδιαφέρομαι για ένα απο τα κουταβάκια ..τα έχετε ακόμη ; Αν σας είναι εύκολο πάρτε με ενα τηλέφωνο 6977593824 όταν το δείτε για να πούμε περισσότερες λεπτομέρειες ..αν γίνεται ανεξάρτητα απο το αν υπαρχουν ακόμη ή οχι γιατι θελω να ξέρω..εχω ενθουσιαστεί και θα περιμένω τηλέφωνο ..ευχαριστώ πολύ :)

Άβαταρ μέλους

vanavana
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από vanavana » 20 Σεπ 2016, 20:18

Μηπως ειχαμε καμια ευχαριστη εξςλιξη;

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 22 Σεπ 2016, 14:35

Οχι Βανα μου,δυστυχως! Το θεμα ειναι οτι ειναι πλεον 7 μηνων και πανω κατω 20 κιλα!
Και να την δεις τι καλη που ειναι! Βγαινουμε βολτα και με το ποδηλατο,ουτε τραβαει ουτε τιποτα! ξερει το κατσε, το ελα εδω, το κατω, το μεινε(τωρα το μαθαινουμε),το ΜΗ/αστο εννοειτε(πρωτα εμεθε το μη και μετα το ονομα της)! Με το λουρι επεισης ειναι πολυ καλη,δεν τραβαει(εκτος και αν σου παρει τον αερα,αλλα εγω δεν μασαω απο τετοια lau2: bigg: )και φευγει απο διπλα μου μονο οταν της πω εγω-το λουρι ειναι αυξομειωμενο,οποτε μπορει να παει μεχρι 5 μετρα-καμια φορα την αφηνω και τελιως ελευθερη σε προστατευμενο χωρο γιατι δεν την εμπιστευομαι με τα αυτοκινητα! Επιπλεον δεν τα εχει κανει ποτε στην αυλη και παντα περιμενει να την βγαλεις εξω για να τα κανει.

οριστε και δυο φωτο για να μην ξεχνιεστε...

Ναι δυστυχως ειναι δεμενη,αλλα ηταν η μονη προυποθεση για να την κρατησω σπιτι,καθε φορα που λεω στην μαμα μου οτι θα την αφησω λυτη μου λεει αμα την θελεις ελευθερη αφησε την στον δρομο να εχει οση ελευθερια θελει...
Παρ'ολα αυτα μην την λυπαστε καθολου εχει 3 μεγαλες βολτες την ημερα οπου η μια-καμια φορα και δυο- ειναι τσογκινκ με το ποδηλατο,επειτα οταν ειμαι στην αυλη την εχω ελευθερη και ειτε την παιζω με το μπαλακι(προσπαθω να της μαθω να το φερνει,οταν θελει να το κυνηγησει και οχι να το φαει μου το φερνει,αλλιως θρονιαζεται στα σκαλοπατια η κυρια και το μασαει :lol: ) ειτε παιζει με τα δικα μου! Και αμα δεν εχει καλο καιρο καθεται και μασαει τα ξυλα για το τζακι!

Σημερα που λες μπηκαμε βαθια μεσα στα χωραφια ωστε να ειμαστε μακρια απο τον δρομο και την αφησα ελευθερη να παιξει με τις δικιες μου,αφου επαιξαν μιση ωρα,εγιναν και τα τρια ολο λασπουρα. Δενω την Ζηνα και παμε σπιτι για να τις πλυνω. Η κυρια Ζηνα ηταν αψογη στην διαδικασια του πλυσιματος,εκατσε πολυ φρονιμα.
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

vanavana
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από vanavana » 22 Σεπ 2016, 16:21

Κρίμα Μάρθα, είχα διαβάσει το μήνυμα που είχε γράψει παραπάνω μια κοπέλα και χάρηκα. Οχι οτι δεν καλοπερνάει μαζί σου αλλά γιατί είχα μια ελπίδα οτι θα έβρισκε την παντοτινή της οικογένεια.

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 23 Σεπ 2016, 14:34

Και γω θελω πολυ να βρει την παντοτινη της οικογενεια! Ακομα και να μπορουσα να την κρατησω απο οικονομικης πλευρας,απο θεμα χωρου δεν θα γινοταν...Την εχω βαλει στο χωρο της Στειση,με αποτελεσμα η Στειση να μην εχει σπιτακι εξω και τις περισσοτερες ωρες να της περναει μεσα στο σπιτι(απο επιλογη της φυσικα). Της εχει <<κλεψει>> τον προσωπικο της χωρο με λιγα λογια...! Ακομα και τριτο σπιτακι να παω να παρω δεν υπαρχει αλλο μερος μεσα στην αυλη που να μην το χτυπαει ο αερας και η βροχη,θα πρεπει να ειναι εκτεθειμενο και αυτο δεν γινεται!!! Τελος παντων Ζουμε για να Ελπιζουμε,αλλωστε η ελπιδα δεν πεθαινει ποτε!
Τωρα, απο μερα σε μερα και απο μηνα σε μηνα περιμενω να της ερθει ο πρωτος της οιστρος και μετα θα πρεπει να στειρωθει κιολας,οσο να 'ναι τα στειρωμενα θηλυκα τα παιρνουν πολυ πιο ευκολα απο τα αστειρωτα!
ΕικόναΕικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ”