Η μονόφθαλμη Υβέτ ζητά ήσυχο σπιτικό

Σκυλιά για υιοθεσία. Απαγορεύονται αυστηρά η αγοραπωλησίες
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εκτός του χώρου μας .... το facebook βρίθει αγγελιών με σκυλάκια που χρήζουν υιοθεσίας, φιλοξενίας, γενικότερης βοήθειας κλ.π. Αν δεν βρείτε εδώ αναζητήστε στο facebook.com/ourdogs.gr Για καθαρόαιμα απευθυνθείτε στον http://www.koe.gr :::: Απαγορεύονται αυστηρώς οι αγοραπωλησίες
ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ Υιοθετήστε ένα Αδέσποτο, κάντε click στη στοργή!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Mpoumpoukaki
Old Member
Όνομα: Χρύσα

Η μονόφθαλμη Υβέτ ζητά ήσυχο σπιτικό

Δημοσίευση από Mpoumpoukaki » 26 Ιουν 2012, 17:58

Μεγαλόσωμη τσοπανοσκυλίτσα (μάλλον ποιμενικός Κεντρικής Ασίας) ενάμιση έτους 25 κιλά, με κοντή (κομμένη?) ουρά. Τη βρήκα το περασμένο καλοκαίρι στη γωνία του σπιτιού μου ετοιμοθάνατη, φοβισμένη, σκελετωμένη, με πληγές σε όλο της το κορμάκι και πρησμένα πόδια, χωρίς σχεδόν καθόλου τρίχωμα επάνω της από δερματίτιδα σε προχωρημένο στάδιο. Έχει χάσει τελείως το ένα ματάκι της (έχει βγει, ένας Θεός ξέρει πώς???).

Μετά από ιατρικές εξετάσεις και θεραπεία, είναι υγιής – χωρίς καλααζάρ, χαδιάρα, πολύ ήρεμη και γλυκιά. Τα πάει πολύ καλά με άλλα σκυλιά και με παιδιά. Ένα χρόνο μένει σε πανσιόν, είναι μελαγχολική και χρειάζεται επειγόντως ένα ήσυχο σπιτικό, που να την αναλάβει σοβαρά και υπεύθυνα με αγάπη και στοργή, γιατί της αξίζει.
Θα δοθεί στειρωμένη, με συμβόλαιο υιοθεσίας (εντός Αττικής ή κοντινές περιοχές).

Πληροφ. 6983247129
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... permPage=1

Άβαταρ μέλους

okourkoulos
Saint Bernard

Re: Η μονόφθαλμη Υβέτ ζητά ήσυχο σπιτικό

Δημοσίευση από okourkoulos » 27 Ιουν 2012, 12:30

Εδώ σας θέλω!
UP!
make love not work
Εικόνα

Άβαταρ μέλους