Βρέθηκε και χαρίζεται μαλτεζάκι(Θεσσαλονίκη)

Απέκτησαν οικογένεια. Δείτε τι κουκλιά χάσατε!!
Άβαταρ μέλους
Topic author
marija
Saint Bernard
Όνομα: Μαρία
Φύλο: Δεν καθορίστηκε
Επικοινωνία:
Είναι: Χωρίς σύνδεση

Βρέθηκε και χαρίζεται μαλτεζάκι(Θεσσαλονίκη)

Δημοσίευσηαπό marija » 21 Ιουν. 2010, 23:57

Βρέθηκε αυτό το υπέροχο πλασματάκι :002 στις 15/06 στην περιοχή Δελφών με Μπότσαρη (Θεσσαλονίκη)... είναι 5 μηνών αγοράκι και μόλις 5 κιλάκια.. δεν έχει τσιπάκι.. και έχουμε δώσει μια διορία μήπως βρεθεί ο ιδιοκτήτης του (σε περίπτωση που δεν παρατήθηκε αλλά χάθηκε) μέχρι 25/06 περίπου. Προσωπικά έχω κάνει κάποιο ψάξιμο στο Internet και δεν έχω δει κάποια σχετική αγγελία να χάθηκε παρόμοιο σκυλάκι. Έχω κάνει και βόλτες στη γειτονιά και δεν έχω δει καμιά αφισούλα ,παρα μόνο τις δικές μου (οτι βρέθηκε δλδ)! Τώρα τι να πω? scr: Προς το παρόν ωστόσο φιλοξενείται σε ένα πολύ καλό σπίτι.. αλλά όποιοι ενδιαφέρονται καλό θα ήταν να επικοινωνήσουν έγκαιρα στο τηλ: 6951 656 496

Να το καλό μου ,είναι όμως ερωτεύσιμο :002 :
Εικόνα
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Topic author
marija
Saint Bernard
Επικοινωνία:

Re: Βρέθηκε και χαρίζεται μαλτεζάκι(Θεσσαλονίκη)

Δημοσίευσηαπό marija » 21 Ιουν. 2010, 23:59

Να και η αγγελία που αναρτήθηκε στο ΒΡΕΘΗΚΑΝ:
viewtopic.php?f=30&t=24013&hilit=
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
emma88
Saint Bernard

Δημοσίευσηαπό emma88 » 22 Ιουν. 2010, 00:05

Καλά καθαρόαιμο μαλτέζ κουτάβι και δεν το έχει αναζητήσει κανείς;
"ο πολιτισμός κρίνεται από το πώς συμπεριφέρονται οι άνθρωποι στα ζώα"

Μ. Γκάντι

Άβαταρ μέλους
Topic author
marija
Saint Bernard
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό marija » 22 Ιουν. 2010, 00:28

Καθαρόαιμο έχουμε κάποιους ενδοιασμούς για το αν είναι, απο την άποψη οτι μάλλον θα γίνει 6 κιλάκια.. αλλά κατα τ'άλλα φατσούλα, τρίχωμα όλα ίδια με maltese!!! Τι να σου πω? Ενα κουκλι!! :002 Κι η κτηνίατρος είπε οτι μόνο λόγω μεγέθους ίσως να μην ακολουθάει τα πρότυπα της φυλής.. Δεν έχει σημασία ωστόσο.. δεν είναι πανέμορφο?

Τεσπά δεν ξέρω αν οι άνθρωποι που το χανε, το παρατήσαν ή το χάσανε... λογικά θα το χάσανε.. Παρατήρησα όμως οτι το αντιπαρασιτικό κτλ είναι απο σουπερ μάρκετ αγορασμένα οπότε αυτό για μένα είναι ενδεικτικό οτι ίσως να μην έχουνε και πολύ καλή σχέση με ίντερνετ κτλ.. γιατί αλλιώς θα ξέραν οτι αυτά δεν κάνουν και πολλά πράγματα ,εκτός των άλλων. Η τλχ μπορεί να μην έχουνε και πολύ σχέση με forum για σκυλιά γιατί απο διάφορα που παρατηρήσαμε στον μικρό δεν φαίνονταν και πολύ ενημερωμένοι. (οπότε που θα δημοσιεύσει την αγγελία οτι χάθηκε, αν είναι?) Μια σκέψη είναι αυτή..
Αλλά αν κάποιος ψάχνει το σκυλί δεν πρέπει να σκεφτεί κάπου να το δημοσιεύσει? Με αφίσες δεν γίνεται και πολύ δουλειά.. εκτός αν εμείς πέσουμε διάνα στην περιοχή ακριβώς που έφυγε ή αυτός τύχει να βάλει αφισούλες στην περιοχή που βρέθηκε ή γενικά βοηθήσει η τύχη! Ένα σκυλούνι ωστόσο μπορεί να διάνυσει απο μικρή εως μεγάλη απόσταση.. αν και τόσο μικρό σε ηλικία και σε μέγεθος δεν μπορώ να φαναστώ πόση απόσταση μπορεί να κατάφερε να περπάτησε.. (απο την άποψη οτι δεν είχαμε κάποιο ατύχημα)
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
alinaki
Dog Star ¤¤

Δημοσίευσηαπό alinaki » 24 Ιουν. 2010, 00:08

Θα προσπαθησω να πεισω μια φιλη μ που ψαχνει σκυλακι να το παρει,γιατι εκεινη ψαχνει για θυληκο μικροσωμο.Αν τελικα το παρει γινεται να σταλθει Αρτα η το δινετε μονο στη Θεσσ/νικη?
Αγαπήστε τα ζώα για μια ζωή όπως κάνουν και αυτά μην τα πετάτε όταν τα βαρεθείτε έχουν ψυχή και συναισθήματα το μόνο που δεν έχουν είναι μιλιά
_______________________________________________________________________________________________________________
Το χειρότερο αμάρτημα απέναντι στα άλλα πλάσματα γύρω μας δεν είναι το μίσος,αλλά η αδιαφορία προς αυτά.Αυτή είναι η ουσία της απανθρωπιάς!!

Άβαταρ μέλους
Topic author
marija
Saint Bernard
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό marija » 24 Ιουν. 2010, 00:43

Καλύτερα Θεσσαλονίκη είναι η αλήθεια.. τώρα θα δούμε.. έχω μιλήσει εδώ ήδη με κάποιους υποψήφιους γονείς.. αλλά φυσικά καλό θα ταν να επιλεχτεί το καλύτερο σπιτάκι για τον μικρό. Δεν θα κανες άσχημα να την ενημερώσεις και να μας πεις πάντως. Απο κει και πέρα γρήγοραααααα (κι όποιος ενδιαφέρεται γενικά).. γιατί μέχρι Παρασκευή θα το έχουμε και μετά πάει για υιοθεσία.. Υπάρχει έλλειψη δυνατότητας φιλοξενίας και γι αυτό είχαμε βάλει σαν όριο αυτή την ημερομηνία. Αλλά ακόμα και να μπορούμε να παρατείνουμε το όριο αυτό με διάφορες φιλοξενίες.. η αλήθεια είναι οτι ο μικρός είναι 5 μηνών κι έχει ήδη στρεσσαριστεί με την όλη κατάσταση.. καλό θα ταν να μην αλλάζει πολλά χέρια και γι αυτό θα το αποφύγουμε.
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
alinaki
Dog Star ¤¤

Δημοσίευσηαπό alinaki » 24 Ιουν. 2010, 02:14

Mιλησα με την φιλη μου και το ειδε κ στη φωτο.Μολις το ειδε ξετρελαθηκε!!Ειναι πολυ φιλοζωη γενικα κ αυτη κ το αγορι της το σκυλακι 8α πεσει σε καλα χερια!!!Αν τελικα δεν βρειτε να το δωσετε εντος Θεσσ/νικης θα περιμενουμε να μας πειτε!!! ~wv
Αγαπήστε τα ζώα για μια ζωή όπως κάνουν και αυτά μην τα πετάτε όταν τα βαρεθείτε έχουν ψυχή και συναισθήματα το μόνο που δεν έχουν είναι μιλιά
_______________________________________________________________________________________________________________
Το χειρότερο αμάρτημα απέναντι στα άλλα πλάσματα γύρω μας δεν είναι το μίσος,αλλά η αδιαφορία προς αυτά.Αυτή είναι η ουσία της απανθρωπιάς!!

Άβαταρ μέλους
Topic author
marija
Saint Bernard
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό marija » 30 Ιουν. 2010, 22:28

Υιοθετήθηκεεεε....!!! :002
Εδώ έχω δώσει μια πιο εκτενή ανάλυση για το πως εξελίχθηκε η υιοθεσία.. (μην ξαναγράφω τα ίδια.. sm:) )
viewtopic.php?f=105&t=23947&hilit=&start=60
Μπορεί να κλειδωθεί λοιπόν...
Να σαι καλά ψυχούλι μου!!!! :lov :lov
(Θα το δω και μεθαύριο.. αλλά ελπίζω πλέον τα νέα του να τα μαθαίνουμε απευθείας απο τους νεους γονείς του)
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
IOANNA-BR
Club Member

Δημοσίευσηαπό IOANNA-BR » 30 Ιουν. 2010, 22:45

Τέλος καλό όλα καλά!!
Να είστε καλά που το βοηθήσατε!! :hi
Εικόνα

My dogs are not spoiled ... I'm just well trained !

Επικοινωνία ΜΟΝΟ σε περίπτωση ανάγκης : ioanna-br@ourdogs.gr

Άβαταρ μέλους
ria_xristos
Club Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ria_xristos » 30 Ιουν. 2010, 22:46

Μπραβο!!!!! Υπεροχα νεα καλη ζωη να εχει απο εδω και περα!!! :002 :002
ρια
Όποιος δεν ξέρει τι γεύση έχει το σαπούνι, προφανώς δεν δοκίμασε ποτέ να λούσει ένα σκύλο.

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες