S.O.S

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Άβαταρ μέλους

τζοκοντα
Dog Star ¤

Re: S.O.S

Δημοσίευση από τζοκοντα » 12 Δεκ 2008, 11:21

Εύχομαι σύντομα περαστικά για τον σκυλάκο σου...
Εγώ αυτό που θα έκανα στην θέση σου επειδή πια δεν εμπιστεύομαι κανέναν απόλυτα να πας τον σκύλο σου και σε έναν άλλο κτηνίατρο να πάρεις μια δεύτερη γνώμη.
Έχω ακούσει και έχω δει πολλά γι'αυτό ποτέ μην αρκείσαι σε έναν όταν υπάρχουν συμπτώματα και δεν εντοπίζεται απ'ευθείας η αιτία του κακού.Όσο πιο σύντομα το κάνεις αυτό τόσο καλύτερα για το φιλαράκι σου...

Άβαταρ μέλους

My Nellie
Old Member
Όνομα: Αlexandra
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από My Nellie » 12 Δεκ 2008, 11:38

Περαστικά εύχομαι κι εγώ.
Σε ποιά πόλη - περιοχή είσαι???
Ίσως κάποιος να έχει να σου συστήσει κάποιον καλό κτηνίατρο.....
Φροντίστε τα ζώα, επειδή είστε άνθρωποι....
Όπως οι άγγελοι φροντίζουν τους ανθρώπους....

Άβαταρ μέλους

melnat
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από melnat » 12 Δεκ 2008, 14:20

Περαστικά και στο δικό σου σκυλάκι.
Μελίνα Ναταλία

Άβαταρ μέλους

Topic author
kolef
Akita

Δημοσίευση από kolef » 12 Δεκ 2008, 16:15

Σερρες ειμαι το βλεπουνε 2 γιατροι και το ιδιο λενε λοιμοξη αλλα δεν μπορουνε να βρουνε απο τι, τον ξαναπηγα σημερα στον δικο μου γιατρο του πηρε δειγμα απο το υγρο που μαζευει και πριζεται οσο παει και ποιο πολυ(ητανε πρισμενοι οι ορχοις του και σημερα πριστηκε και το 1 ποδι του) τον εχουμε με ισχυρες αντιβιωσεις και παυσιπονα ολα σε ενεσεις γιατι δεν τρωει τιποτα απ οτον πονο πινει μονο νερο την Δευτερα θα δουμε τι θα γινει που θα βγουνε τα δειγματα με στεναχωρησε πολυ γιατι μου ειπε οτι απο την εμπειρια που εχει σε τετοιες περιπτωσεις ενα 70% δεν περναει και και θα ταλαιπωρηθει πολυ το σκυλι οποτε αν ειναι να βασανιζεται ετσι για παντα και να ποναει τοσο πολυ σκεφτομαι την ευθανασια κατι που δεν θελω καθολου αλλα δεν μπορω να τον βλεπω ετσι :pl: :pl: :pl: :pl: :pl: :pl:

Ολα θα δειξουνε την Δευτερα που θα παρουμε την καλιεργια(ετσι ειπε ο γιατρος) ελεγε για καποιο μικροβιο μεσα απο το αιμα

Άβαταρ μέλους

mariannakostas
Old Member

Δημοσίευση από mariannakostas » 12 Δεκ 2008, 16:25

Ας ελπίσουμε να μειωθούν τα συμπτώματα... :sad: Έτσι απότομα παρουσιάστηκε; Πολύ περίργο...Ελπίζω να έχει γρήγορα περαστικά! :lov
Μαριάννα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
kolef
Akita

Δημοσίευση από kolef » 12 Δεκ 2008, 17:02

Eτσι ξαφνικα και γρηγορα την Δευτερα δεν ετρωγε τιποτα την τριτη τον πηγα στον γιατρο του καναμε ολες τις εξετασεις αλλα βγηκανε καθαρες Τεταρτη ακομα να βαλει μπουκια στο στομα του την πεμπτη πριστικανε οι ορχεις του τον πηγαμε στον γιατρο του εβγαλε ακτινες παλι εξετασεις αλλα δεν βρεθηκε τιποτα κι σημερα πριστικε και το ποδι βγαλαμε λιγο υγρο κα θα παρουμε Δευτερα αποτελεσματα απο το υγρο που στειλαμε για εξετασεις συνεχιζει να μην τρωει τωρα του δινουμε ενεσεις παυσιπονα και δυνατα αντιβιωτικα και βιταμινες σε αλοιφη αφου δεν τρωει τουλαχιστον να παρει καποιες βασικες βιταμινες

Άβαταρ μέλους

My Nellie
Old Member
Όνομα: Αlexandra
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από My Nellie » 12 Δεκ 2008, 18:07

kolef έγραψε: ......οποτε αν ειναι να βασανιζεται ετσι για παντα και να ποναει τοσο πολυ σκεφτομαι την ευθανασια κατι που δεν θελω καθολου αλλα δεν μπορω να τον βλεπω ετσι :pl: :pl: :pl: :pl: :pl: :pl:
Ολα θα δειξουνε την Δευτερα που θα παρουμε την καλιεργια(ετσι ειπε ο γιατρος) ελεγε για καποιο μικροβιο μεσα απο το αιμα
Μα τώρα μη φτάνεις κι εσύ στα άκρα owo::
Τι σκέψεις είναι αυτές που κάνεις???
Άσε να πάρετε τα αποτελέσματα της καλλιέργειας. Φαντάζομαι θα σας δώσουν και το αντιβιόγραμμα και θα ξεκινήσετε εξειδικευμένη θεραπεία.
ΔΕΝ σου είπαν ότι έχουν εξαντληθεί όλα τα μέσα, οπότε πρέπει να σκέφτεσαι με αισιοδοξία.
Βρες για ποιό ακριβώς μικρόβιο σου είπε ο γιατρός και γράψε το πάλι εδώ να το δει κι ο Ηλίας και να σου πεί την δική του γνώμη.
Φροντίστε τα ζώα, επειδή είστε άνθρωποι....
Όπως οι άγγελοι φροντίζουν τους ανθρώπους....

Άβαταρ μέλους

Topic author
kolef
Akita

Δημοσίευση από kolef » 12 Δεκ 2008, 19:15

Ο γιατρος μου εδωσε την συμβουλη αυτη περι ευθανασιας αν δεν πατυχει η θαραπεια

Άβαταρ μέλους

man30
Retired

Δημοσίευση από man30 » 12 Δεκ 2008, 19:21

Δεν μπορώ να γνωρίζω τι είναι αυτό το πράγμα επιδή δεν έχεις αποτελέσματα εξετάσεων, αλλά ευθανασία επιδή δεν ξέρουμε τι έχει??? owo:: owo:: owo::

Μου φένεται ότι πρέπει να κάνεις και έναν κόπο να το πάς και κάπου πιο μακρια!!! (b> (b> (b>

Άβαταρ μέλους

ΗΛΙΑΣ
Κτηνίατρος
Has thanked: 13 times
Been thanked: 33 times

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ » 12 Δεκ 2008, 19:23

Κι εγώ νομίζω οτι βιάζεσαι πολύ.
Άσε να δούμε τι θα δείξουν οι εξετάσεις, πρώτα, για να δούμε και ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να το αντιμετωπίσουμε.
Εν τω μεταξύ, προσπάθησε να τρώει το ζώο, έστω και με το ζόρι. Ίσως θα βοηθούσαν πιο δελεαστικές και εύγευστες τροφές, χωρίς πολλά λιπαρά. Είναι πολύ σημαντικό να φάει, για να μπορέσει να δυναμώσει.

Ολύνθου 46 - Τούμπα Θεσσαλονίκη
Εικόνα ΤΗΛ. 2310 950700 Εικόνα 6977 340840 http://www.facebook.com/kuniatreio

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”