ΕΞΑΡΘΡΩΣΗ ΙΣΧΙΟΥ ΣΕ WESTIE

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
ZINOYLA
Beagle
Been thanked: 3 times
ΕΞΑΡΘΡΩΣΗ ΙΣΧΙΟΥ ΣΕ WESTIE

Δημοσίευση από ZINOYLA » 06 Οκτ 2017, 14:11

Γεια σας, το μωρο μου ειναι κοριτσακι 9 χρονων, westaki και προχτες γυρισαμε στο σπιτι απο την δουλεια με τον αντρα μου κ ειδαμε το ποδαρακι της να ειναι κρεμασμενο κ προς την κοιλιτσα...
την αρπαξαμε κ την πηγαμε στον γιατρο μας, οπου διεγνωσε εξαρθρωση ισχυου κ την επομενη μερα , δλδ χτες εγινε ναρκωση κ το εβαλε στην θεση του...
παραλληλα μας ειπε να παμε αυριο να βγουν οι επιδεσμοι(μιας κ το εχει μπαταρει μεσα το ποδαρακι κ το εχει δεσει με την κοιλιτσα για να μην το παταει κ κουνιεται) κ ακινησια δυο εβδομαδες κ αν ξαναβγει χειρουργειο..
αν συμβει αυτο εννοειται πως θα κανουμε το χειρουργειο, απλα εχω αγχωθει κ εχω αγωνια αν εχει καλη προγνωση ολο αυτο..
δλδ μετα απο ολη αυτη την περιπετεια ή αν κανουμε χειρουργειο, σιγουρα θα γινουν φυσικοθεραπειες..
μετα το κοριτσακι μου θα ειναι καλα? θα μπορει να ξανατρεξει , να χαρει κ να παιζει ανεμελη με τις μπαλες της??
την αγαπαμε απειρα κ ειναι το παιδακι μας!!! θελουμε το καλυτερο γι αυτην κ θα κανουμε ο.τι περναει απο το χερι μας!!
σας παρακαλω...αν εχετε παρομοια εμπειρια πειτε μου αν αποκατασταθηκε πληρως το ποδαρακι του σκυλου σας μετα απο παρομοια περιπετεια..
σας ευχαριστω πολυ!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ZINOYLA την 06 Οκτ 2017, 16:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οι σκύλοι, εχουν τα ματια του θεου.. :002 :lov

Αυτό το θέμα έχει 28 απαντήσεις

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος για να δείτε τις υπόλοιπες απαντήσεις.

Εγγραφή Σύνδεση

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες