ΛΕΥΚΟΠΕΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Άβαταρ μέλους
Topic author
oscarino
Beagle
Φύλο: Δεν καθορίστηκε
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: ΛΕΥΚΟΠΕΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;

Δημοσίευσηαπό oscarino » 07 Οκτ. 2010, 10:50

ευχαριστώ πολυ Άντα για τις πληροφορίες..
εγώ αυτό το σκυλάκι το βρήκα στο δρόμο και το πήγαμε στο κτήμα μας! εκεί έχουμε 25 σκυλια όλα ήταν εφοδιασμένα με τις κατάλληλες αμπούλες και τα λουράκια.
πριν μια βδομάδα όμως το ένα το σκυλί μου δάγκωσε αυτην που έχει λεισμανίωση πάρα πολυ άσχημα και τώρα αρχίζω να φοβάμαι μη τυχόν κόλλησε και αυτή..
Αστα..
πριν 5 μήνες χάσαμε ένα σκυλάκι μας από νεφροπάθεια και διαβάζοντας αυτά αρχίζω να πιστεύω μήπως είχε και αυτό καλαζάρ.. αλλά μόνο για τρεις μέρες δεν έτρωγε και κατέληξ κατευθείαν.. οπως καταλαβαίνετε το να κών αιματολογικές για 25 σκυλια είναι λίγο δαπανηρό..
αυτά τα μαζέψαμε από την μεγάλη μας αγάπη.. είναι όλα αδέσποτα, παρατημένα, κακοποιημένα και ντρέπομαι που αναφέρω το οικονομικό θέμα..
Υπάρχει ΄κάτι το οποίο να υποδηλώνει αυτήν την ρημάδα την ασθένεια ώστε να το αντιληφθώ και αυτά που θεωρητικά χρήζουν άμεσης ανάγκης να τα πάω για αιματολογικες??
θέλω να πω τί να παρατηρώ ώστε να είμαι ετοιμη?
Συγνώμη που σας ζαλίζω

Άβαταρ μέλους
καψοραχη
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευσηαπό καψοραχη » 07 Οκτ. 2010, 11:23

Θα πρέπει να κάνετε Εγγραφή ή Σύνδεση για να δείτε το περιεχόμενο της δημοσίευσης.

Άβαταρ μέλους
Topic author
oscarino
Beagle

Δημοσίευσηαπό oscarino » 07 Οκτ. 2010, 12:24

Θα πρέπει να κάνετε Εγγραφή ή Σύνδεση για να δείτε το περιεχόμενο της δημοσίευσης.

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: DLina , Majestic-12 [Bot], mourgaki, tomas και 6 επισκέπτες