Κοκκιωμα με πυον....πισω απο την πυομητρα κολοβωματος!!!

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.

Κοκκιωμα με πυον....πισω απο την πυομητρα κολοβωματος!!!

Δημοσίευσηαπό despoina1455 » 30 Σεπ 2010, 21:46

καλησπερα θα ηθελα σας εκλιπαρω την βοηθεια σας γιατι δεν αντεχω...το σκυλακι μου κανις 13 ετων πριν 3 χρονια λογω πυομητρας εκανε υστερεκτομη...
απο τοτε καθε λιγο και λιγακι εβγαζε παλι πυον απο τον κολπο της και η γιατρος μας ελεγε οτι ειναι φλεγμονη του σημειου που εμεινε το κολοβωμα της μητρας δηλαδη...το καταπολεμουσαμε με αντιβιωσεις...επι 3 χρονια το σκυλι παιρνει αντιβιωση γυρω στις 4 φορες τον χρονο

...σημερα αποφασισα να παρω μια δευτερη γνωμη απο αλλο γιατρο γιατι ειδα οτι παλι ετρεχε πυον απο τον κολπο της και μαλιστα περισσοτερο απο αλλες φορες...για να μην πολυλογω κατεληξα να γυρισω ολους τους γιατρους (και μεσα σε αυτους και την κτηνιατρο που της εκανε την επεμβαση)και οι 2 μου ειπαν πως ειναι κολοβωμα και θελει ενγχειρηση για να αφαιρεθει, ο αλλος μου ειπε οτι σιγουρα εχυν μεινει μεσα οωθηκες απο λαθος του γιατρου...εχω υπερηχους που δεν ηξερε να διαβαζει αυτος ο γιατρος..και ο τελευταιος και κατα την γνωμη αρκετων ο καλυτερος μου ειπε οτι δεν ειναι κολοβομα αλλα κοκκιομα πισω απο το κολβομα που πρεπει να αφαιρεθει αμμεσα γιατι αν το πυον εισελθει στα οργανα μπορει να γινει συψαιμια...μου συνεστησε 10 μερες πλυσεις για να φυγει η φλεγμονη ωστε να εχει ενα ευκολο χειρουργειο...μου ειπε να μην ανησυχω για την ναρκωση γιατι πλεον εχουν εξελιχθει τα πραγματα αλλα εγω ανυσηχω γιατι ειναι και 13 ετων...οι αιματολογικες της ηταν καλες με αυξημενα αιμοπεταλια που αυτο το εχει εδω και 3 χρονια...σας παρακαλω δωστε μυ μια ακρη, ξερετε κατι για αυτη την ασθενεια?τι πρεπει να κανω???εχω μπερδευτει και θελω το καλυτερο! ενας μονο γιατρος μου ειπε να μην κανω χειρουργειο και οτι μπορει να καταπολεμηθει με μια ενεσιμη αντιβιωση που την δινεις μια φορα αλλα κραταει 15 μερες...αλλα ολοι νομιζαν οτι ειχε κολοβομα και ισως για αυτο μου προτειναι αντιωβιωση...

αλλα απο τι μου ειπε ο τελευταιος γιατρος ειναι κοκκιομα με πυον σκληρο σε μεγεθος καρυδιοθ...ενα σακουλακι γεματο πυον...
παω να τρελαθω...τι να κανω?

ολες αυτες οι διαγνωσεις εγιναν με ψηλαφηση κανενας γιατρος δεν εκανε υπερηχο σημερα!!!

Στο μέλλον χρησιμοποιείστε πεζούς χαρακτήρες. Ευχαριστούμε

Άβαταρ μέλους
despoina1455
Topic Author
Puppy
Δημοσιευσεις: 4
(View: Όλες /Στο topic)

- ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ -

Αυτό το θέμα έχει 3 απαντήσεις

Πρέπει να είστε μέλος ή να εγγραφείτε για να δείτε τις απαντήσεις του θέματος.

Εγγραφη    Συνδεση

• Παραπλησια θεματα
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Frini_696, Yahoo [Bot] και 21 επισκέπτες