Ψώρα

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.

Ψώρα

Δημοσίευσηαπό MANTY » 10 Δεκ 2009, 01:10

Ηλια καλυσπερα εχω ενα Γαλλικο bull dog πεντεμιση χρονων, πριν κλεισει χρονο υστερα απο απαραιτητες ιατρικες εξετασεις ο κτηνιατρος διεγνωσε ψωριαση απο τοτε καθε χρονο εχουμε εξαρσεις δυο με τρεις φορες το χρονο που ειναι πολυ εντονη φαγουρα με πληγες σε διαφορα σημεια του σωματος της η διαδικασια που ακολουθω ειναι να την πηγαινω στον κτηνιατρο ο οποιος της κανει δυο ενεσιμα το ενα ειναι σιγουρα κορτιζονη με επακολουθο αυτο να την ηρεμη για καποιους μηνες και μετα παλι τα γνωστα σε ερωτηση μου αν υπαρχει θεραπεια ηταν αρνητικος ανυσηχω για εκεινοι αυτο θα συνεχιστη σε ολοι την διαρκεια της ζωης της; και δευτερον καθε φορα που πηγαινο στον κτηνιατρο μου φευγουν ενα καρο λεφτα ειναι οντως το κοsτος τοσο ακριβο της ταξεις τον 80 ευρω; :santa
Άβαταρ μέλους
MANTY
Topic Author
Puppy
Δημοσιευσεις: 1
(View: Όλες /Στο topic)

- ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ -

Αυτό το θέμα έχει 8 απαντήσεις

Πρέπει να είστε μέλος ή να εγγραφείτε για να δείτε τις απαντήσεις του θέματος.

Εγγραφη    Συνδεση

• Παραπλησια θεματα
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Baidu [Spider], lizakikev, marianta2, STE123 και 49 επισκέπτες