ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.

ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ

Δημοσίευσηαπό ΓΚΕΡΝΤΑ » 08 Μαρ 2010, 14:48

Εχω ενα θηλυκο χασκι 8 ετων.δεν το ειχα στειρωσει ,ουτε ειχε ζευγαρωσει ποτε και το μαιο εμφανισε προβλημα πυομητρας και ετσι του εκανα στειρωση.μετα εμφανιστηκε ενας ογκος στο στηθος ο οποιος αποδειχθηκε καλοηθης οταν τον αφαιρεσαμε.το νοεμβριο το σκυλακι μου μετα απο εξεταση ουρων που του καναμε εμφανισε υψηλο ζαχαρο και παρα το γεγονος οτι του χορηγησαμε ειδικη ξηρα τροφη για διαβητικα σκυλια για 2 εβδομαδες το ζαχαρο δεν επεσε, οποτε του χορηγησαμε ινσουλινη.τον τελευταιο καιρο ο κτηνιατρος μου αποφασισε να αλλαξουμε ινσουλινη και να του χορηγουμε μια που ειναι 24ωρη και χρησιμοποιειται σε ανθρωπους γιατι η προηγουμενη που χρησιμοποιουσα και ηταν κι αυτη για ανθρωπους δεν ηταν αποτελεσματικη γιατι ειτε δεν θα κατεβαζε το ζαχαρο ειτε προκαλουσε υπογλυκαιμιες.γνωριζει κανεις αν αυτου του τυπου η ινσουλινη την οποια χορηγω ανα 12 ωρες και αφου εχω μετρησει το ζαχαρο με το ειδικο μηχανημα με το αιμα μπορει να προκαλεσει υπογλυκαιμια????εχει κανεις αντιμετωπισει παρομοιο περιστατικο?????το ζαχαρο που εμφανισε το σκυλακι μου εχει σχεση με τις προηγουμενες επεμβασεις?????το παρακολουθει πολυ καλος κτηνιατρος αλλα θελω να συζητησω και με αλλα ατομα που βιωνουν την ιδια κατασταση ~wv
Άβαταρ μέλους
ΓΚΕΡΝΤΑ
Topic Author
Puppy
Δημοσιευσεις: 2
(View: Όλες /Στο topic)

- ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ -

Αυτό το θέμα έχει 3 απαντήσεις

Πρέπει να είστε μέλος ή να εγγραφείτε για να δείτε τις απαντήσεις του θέματος.

Εγγραφη    Συνδεση

• Παραπλησια θεματα
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: anna su, Chrisanthy, evibouboukaki, fanatikos2, Google [Bot], kggfbbvc, lorin, Roula30, Sarlot και 64 επισκέπτες